Доступно.ЮА працює над тим, щоб Україна стала безбар’єрним середовищем, де у кожного виникає бажання реалізувати свій потенціал на повну.
Зараз наші напрямки діяльності ГО:
- створенння тренду доступності в Україні.
(Через мотивацію власників і менеджерів просторів та сервісів такими нагородами як «Доступно.UA рекомендує» та «Відкриті двері», проект який ми заснували у 2018
- нормалізація інвалідності в суспільстві.
Зміна свідомості і ставлення громадян до людей з інвалідністю (ЛзІ) і самих ЛзІ до себе. (Не герой, і не пропащий чи жертва. Забезпечення рівного з усіма доступу до всіх сфер і послуг)
Були реалізовані такі проекти як «Топ 10 музеїв Києва (зручних для ЛзІ)», «Школа доступності» та спільно з ГО «Телебачення Торонто» рубрика «Інклюзія» в програмі «#@)₴?$0 з Майклом Щуром»
- мотивація ЛзІ до активного життя, а також загалом кожного через позитивні приклади інших успішних ЛзІ та відеоблоги, в яких ми мотивуємо жити і насолоджуватися життям на повну незалежно від способу пересування та фізичних можливостей через подорожі, Лайфхаки та інші челенджі.
Доступно.ЮА з’явилася як ініціатива наприкінці 2015 року як «ревізор» доступності публічних просторів в Україні для людей на інвалідних візках.
З часом розширила свою діяльність до вищезгаданих проектів.
За цей час було перевірено понад 200 закладів і просторів, надано більше 40 консультацій з приводу доступності для ЛзІ та компенсації архітектурних труднощів за рахунок персоналу. Зокрема і в КМДА. Організовано мотиваційні зустрічі паралімпійців, успішних ЛзІ з дітьми-сиротами, дітьми з інвалідністю та пересічними громадянами загалом. В 2017/2018 проведено два Форуми Інклюзивності від Доступно.UA, які відвідало понад 350 людей.
За 2017/2018 реалізовано проект Доступні Секретні подорожі для ЛзІ, відправлено у мандрівки Україною 31 учасник.
Головною мотивацією участі ЦРІ в Громадській бюджетній комісії Києва є:
- забезпечення прозорості її роботи;
- моніторинг чесності голосування за проекти;
- підсилення громадської моделі бюджету участі і співпраці органів влади з авторами проектів Громадського бюджету;
- популяризація механізму Громадського бюджету серед киян;
- допомога авторам у відстоюванні своїх ідей;
- розвиток громадянського суспільства.
- (будь-які цілі організації, які співпадають з цілями Громадського бюджету)
Я декларую політичну незалежність ГО
(Щебетюк Д.О.)