Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • До закінчення залишилось
  Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

1 березня розпочинається формування нової ГБК

Конкурс до ГБК

1 березня 2021 року розпочинається подача заявок на конкурс Громадської бюджетної комісії п'ятого скликання. 

ГБК здійснює громадський контроль за реалізацією етапів ГБ, за роботою електронної системи, дотриманням етики, є органом, що здійснює розгляд скарг будь-яких сторін-учасниць ГБ на будь-якому з етапів ГБ, затверджує результати голосування. Члени ГБК несуть персональну відповідальність за ухвалені рішення.

11 лютого 2021 року Київрада підтримала 106 голосами “за”  еволюційні зміни до Положення про ГБ з переходом формування ГБК з лідерів команд проєктів-переможців та проєктів, які набрали мінімально необхідну кількість голосів, замість громадських та благодійних організацій. Цей колегіальний орган складається з 21 лідера команд ГБ.

У рамках затверджених змін до Положення досягнуто основні цілі для ГБК:  експертність членів ГБК, розвиток Команд, деполітизація, демонополізація та уникнення конфлікту інтересів.

Для демонополізації ГБК склад членів ГБК визначається з використанням процедури автоматичного ранжування всіх потенційних учасників, які пройшли перевірку. Перший 21 учасник порядку рандомного ранжування формують склад ГБК.

Для деполітизації ГБК та політичної неупередженості при прийнятті рішень не допускаються до конкурсу:

 • особи, які є депутатами Київської міської ради, помічниками-консультантами та працівниками громадських приймалень депутатів Київської міської ради, народними депутатами України та помічниками-консультантами народних депутатів України, особи, які є керівниками міських, районних організацій політичних партій.

Для уникнення конфлікту інтересів не допускаються до конкурсу:

 • особи, які є державними службовцями, що працюють в структурних підрозділах виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та районних в місті Києві державних адміністраціях, посадовими особами місцевого самоврядування, керівниками та заступниками керівників комунальних підприємств, установ, організацій.

Окрім того, з метою уникнення конфлікту інтересів член ГБК не може бути лідером/членом Команди проєкту, що подається для участі у відповідному циклі ГБ. В разі обрання до членів ГБК, необхідно буде до набуття повноважень члена ГБК змінити лідера проєкту.

Не допускаються до конкурсу особи, які є у списку недоброчесних.

Підтримана одна з найважливіших місій Громадського бюджету - розвиток Команд!

Членами ГБК можуть стати лідери команд, які:

 • зареєстровані в е-системі, як лідери Команд станом на початок поточного циклу ГБ (не ставали новим лідером проекту після 30.10.2020, після застосування процедури зміни лідера проекту);
 • мають не менше одного проєкту-переможця, або проєкту, що набрав мінімально необхідну кількість голосів в 1-5 циклах ГБ;
 • внесли в своєму Кабінеті ГБ актуальну інформацію про електронну пошту, номер телефону, посилання на публічну сторінку в соціальній мережі, яка повинна бути створена до початку старту ГБ-6 (30.10.2020);
 • на день закінчення строку подачі документів мають в своїй Команді не менше 3 осіб (при відсутності зареєстрованої команди,  електронна система запропонує створити її в розділі УЧАСНИКИ → Команди проектів);
 • внесли в інформаційний лист, зразок якого затверджєно МРГ : резюме у довільній формі; основні мотиви кандидата стати членом ГБК з переліком важливих з погляду кандидата викликів, з якими стикається ГБ, описом запропонованих рішень щодо поліпшення організації роботи ГБК; посилання на дані електронної системи про проєкти ГБ, подані кандидатом, які стали проєктами-переможцями, або проєктами, що набрали мінімально необхідну кількість голосів; опис історії Команди, в якій кандидат є лідером, інформацію про найбільш успішні подані проєкти ГБ; про всі проєкти ГБ, щодо яких у кандидата може виникнути потенційний конфлікт інтересів.

Календарний план формування ГБК

ГБК-5 формується у період: 1.03 - 31.03.2021

 • подача заявок з 01 - 10.03.2021;
 • розгляд та рандомне ранжування до 20.03.2021;
 • набуття повноважень  новообраного складу ГБК до 31.03.2021;

Презентація “Правила формування Громадської бюджетної комісії п'ятого скликання” http://bit.ly/37RgXq6

Затверджений МРГ зразок інформаційного листа для кандидатів на конкурс до Громадської бюджетної комісії (ГБК) http://bit.ly/3uCrE9I

Інструкція з подачі заявки http://bit.ly/3kwt0y5

Відеоінструкція, як створити Команду https://bit.ly/3kruWrX

Відео вебінару “Нові правила формування ГБК“ https://youtu.be/yGOg79cCi9g

Анкета, яка допоможе кандидатам успішно зареєструватися та перейти на наступний етап рандомного ранжування потенційних кандидатів до ГБК  https://forms.gle/ZroYrusfGmhZcFYg6Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".