• Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

1 мільярд гривень на Громадський бюджет Києва

У Києві завершилася реєстрація проектів на Громадський бюджет Києва

У Києві завершилася реєстрація проектів на Громадський бюджет Києва. Запропоновано 821 проект на загальну суму 1 мільярд 14 млн гривень. Це у 10 разів більше за суму громадського бюджету (ГБ), яку запланувала мерія Києва. Найпопулярніші категорії - освіта та спорт. Вперше з’явилися проекти у категорії “Громадянське суспільство”. Середній вік авторів 25-50 років. Наступні 30 днів на сайті завершуватиметься збір підписів у підтримку проектів та їхнє переведення на етап експертизи підрозділами КМДА та розгляду апеляцій по спірним проектам Громадською бюджетною комісією, яка теж утворюється вперше.  

За словами голови Центру розвитку інновацій НаУКМА, головного експерта з Е-демократії Реанімаційного Пакету Реформ, Сергія Лобойко, - “Для нас ця “сенсація” була очікуваною. Вона підтверджує ефективність моделі бюджету участі, яка розвивається у Києві силами громадськості та частини міської влади, яка її підтримує. На відміну від усіх інших міст мерія Києва офіційно не фінансує інформаційно-просвітницьку кампанію щодо даного революційного для України інструменту розвитку місцевої демократії. Але як і раніше щодо переробки Положення, чи агітації киян у першому сезоні, громадськість самоорганізувалася і впродовж місяця провела кампанію. В результаті організована за 4 тижні фб-група Громадський бюджет Києва: СПІЛЬНО обєднала близько 7 тисяч активістів. Також модифіковано електронну систему, яка тепер підтримує  об’єднання активістів навколо проектів. Пільги щодо долучення було легалізовано й для авторів популярних петицій. Також під контролем громадськості, у діалозі з владою реалізується перший портфель проектів, який був обраний киянами без фальсифікацій. Все це формує довіру й ріст долучення мешканців до ГБ. До кінця голосування за проекти (у жовтні) ми очікуємо, що у команди проектів об’єднається декілька тисяч досвідчених, небайдужих громадян, а за процесом слідкуватиме понад 500 тисяч киян, з яких не менше 100 тисяч візьме участь в електронному голосуванні. Такий спосіб голосування є теж інноваційною відмінністю київської моделі громадського бюджету”.  

Довідка:

Київ виділив на Громадський бюджет на 2018 рік 100 млн грн, а на 2017 - 50 млн. грн. У першому електронному голосуванні (у січні 2017) взяли участь понад 50 тисяч киян. Кияни обрали 62 проекти, 17 з яких отримали у підтримку понад 1 тис. голосів..Історія долучення громадськості до розвитку ГБ у Києві.

Докладніше про те, як підготувати успішний проект на громадський бюджет Києва.