Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

22 та 24 жовтня відбулися засідання-обговорення ГБК

Громадська бюджетна комісія

22 та 24 жовтня відбулися засідання-обговорення Громадської бюджетної комісії (ГБК).

Згідно з Положенням про Громадський бюджет у Києві ГБК наділена повноваженнями громадського контролю за ГБ на всіх етапах його реалізації, розгляду спірних ситуацій, скарг та затвердження результатів голосування за проекти. 

Останнім часом до ГБК надійшов ряд скарг на недобросовісну агітацію, підкуп голосуючих, звинувачення у фальсифікації. Ті скарги, які підкріплені фактами, ГБК взяла до розгляду і зробила 16.10.2017 відповідну попереджуючу заяву та запросила всі сторони кожного з випадків до публічного обговорення у форматі круглого столу під час ГБ-Фесту в Українському домі. Остаточні рішення щодо затвердження результатів голосування, у тому числі, за окремим проектам, ГБК згідно з Положенням прийматиме після завершення голосування 30.10.2017.

 22.10.2017 під час ГБ -Фесту відбувся круглий стіл, на якому спільно з представниками Міської робочої групи та Постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку було вперше публічно розглянуто отримані ГБК скарги щодо фактів недобросовісної агітації та голосування без відома голосуючих. Ряд команд проектів після цього звернулися до ГБК зі зверненнями-апеляціями і розгляд цих питань було продовжено 24.10.2017. 

Зокрема:

1. Скарга на проекти 471 ,472, 473, 475 від команди школи 173 Солом’янського району. Під час агітації за проект було запропоновано розіграти сертифікат на вечерю. Автор проекту Наталія Мельничук пояснила, що не мала відношення до такої агітації, яку ініціював без її відома випускник цієї школи, а після публічного зауваження ГБК були вжитті заходи для видалення такої агітації. Взявши до уваги оперативність реагування команди проекту на заяву ГБК, відмежування від недоброчесної агітації, присікання її присутності у публічному інформаційному просторі, ГБК відмовила у задоволенні скарги. Це рішення було підтримано одноголосно.

2. Скарга на проекти 496, 464, 485, 466, 874, за голосування щодо яких пропонувалося 100 грн на інтернет. Автор проекту 464 Ксенія Семенова розповіла, що провайдер агітував за долучення голосувати за проекти Громадського бюджету в цілому, а не лише за проекти команди, що командою було опубліковано відповідну заяву і в результаті це не вплинуло на результат голосування. Взявши до уваги оперативність реагування команди проекту на заяву ГБК, відмежування від недоброчесної агітації, присікання її присутності у публічному інформаційному просторі, ГБК відмовила у задоволенні скарги. Це рішення було підтримано 8 учасниками ГБК, 1 утримався.

3. Скарга на проекти 391 та 392 школи №8 Оболонського району, за голосування щодо яких пропонувався торт за кожні 10 голосів. Автор проектів Юлія Дедовець пояснила, що не мала наміру зловживати, що жоден торт не був нікому презентований, а після публічного зауваження ГБК були вжиті заходи для видалення такої агітації. Взявши до уваги оперативність реагування команди проекту на заяву ГБК, відмежування від недоброчесної агітації, присікання її присутності у публічному інформаційному просторі, ГБК відмовила у задоволенні скарги. Це рішення було підтримано одноголосно.

4. Скарга щодо проектів для Сирця за підтримки депутата Київради Олександра Бродського (125, 126, 129, 630, 663) на те, що серед тих, хто проголосував за ці проекти, мала відбутися лотерея, винагородою якої мав стати телевізор. Представник команди Юлія Печуляк прокоментувала, що командами проектів взято до уваги заяву ГБК і депутат О.Бродський зробив офіційну заяву про скасування лотереї. Присутні учасники круглого столу довго обговорювали цей випадок та участь депутатів у ГБ, соціальну значимість окремих проектів з даного питання. 

Пропонувалися різні варіанти рішень: від повного зняття всіх проектів до виключення для проекту ремонту відділення гематології (№630). Після рейтингового голосування всіх запропонованих варіантів ГБК зупинилася на необхідності звернутися до МРГ організувати інформування всіх проголосувавших за ці проекти про призупинення лотереї (про що є офіційна заява О.Бродського) та організувати переголосування по всім п’яти проектам, що були зараховані під час агітації до 18 жовтня включно. За це проголосувало 7 учасників ГБК, ще двоє утрималося. 

Після цього до ГБК, у т.ч. публічно, надійшов ряд звернень щодо необхідності врахувати соціальну значимість більшості проектів з даного списку та, зокрема, проекту ремонту відділення гематології. 

Також 23.10.2017 до ГБК надійшло звернення від депутата О.Бродського, в якій він висловив підтримку намаганням ГБК захистити “рівні та конкурентні методи агітації”, але звернув увагу, що участь у лотереї пропонувалася лише тим, хто прийде голосувати до його громадських приймалень і просить не “анульовувати всі голоси по проектам, які були набрані власною агітацією авторами цих проектів”, а анулювати лише голоси тих людей, які отримали лотерейний квиток та пропонує надати всю інформацію з цього приводу. Отримані ГБК дані від секретаря МРГ щодо частки проголосувавших з громадських приймалень депутата свідчать, що частка таких голосів, зокрема, з проекту ремонту відділення гематології, становить лише близько 16%. 

24.10.2017 ГБК розглянула це звернення депутата й прийняла таке рішення - до 30.10, поки йде голосування за проекти, команда проектів за підтримки депутата О.Бродського мають час зібрати письмові заяви від людей, які проголосували до 18 жовтня, про те, що вони підтверджують своє голосування незалежно від факту скасування лотереї. Голоси, які не будуть підтверджені такою заявою, чи фактичність такої заяви не можна буде підтвердити, не будуть затверджені ГБК після завершення голосування. Це рішення було підтримано одноголосно. 

5. Питання проектів «Освітньої Асамблеї» (821, 822, 824), щодо яких надійшла інформація про виплату винагороди 30-40 грн за скріншот голосування за ці проекти. Представники команди Євген Карась та Андрій Медведько пояснили свою публічну заяву, яка пролунала відразу після появи таких фактів, суть якої - це провокація. 

Учасники ГБК проголосували за рішення переголосувати ті голоси за ці проекти,що віддані 18 та 19 жовтня, коли велася публічна агатація-підкуп голосів, а також запропонувала команді звернутися до правоохоронних органів з приводу шахрайства та завдання школи репутації. 

Після цього до ГБК надійшла заява-апеляція з проханням переглянути рішення та спільно провести розслідування і визначити тих, хто голосував у цей час за винагороду. 

24.10.2017 ГБК розглянула заяву і відклала остаточне вирішення питання у зв'язку з відсутністю з боку команди Освітньої Асамблеї офіційного звернення до правохоронних органів.

6. Заява автора проекту 3 Ольги Бернасовської щодо зняття її проекту, у зв'язку з тим, що вона здійснила голосування без відома власника картки киянина. Вона розповіла, що без відома людини, яка довірила їй дані своєї картки, проголосувала за декілька проектів та з цієї причини написала заяву до ГБК з проханням зняти її проект з конкурсу. Головуючий повідомив авторку, що, згідно з Положенням, зняття проекту за заявою автора можливе лише за 5 днів до початку голосування. Було розглянуто рішення про неможливість зняти проект з голосування, але про необхідність повернути власнику голосів можливості проголосувати самостійно. Це рішення було проголосовано одноголосно.

7. Скарга власника картки киянина (КК) про голосування без його відома за проекти у Святошинському районі (проекти 57, 58, 59, 75, 76). Автори проектів заявили, що не мають відношення до ситуації, описаної у зверненні до ГБК. Під час розгляду питання було озвучено, що згідно з даними системи “Громадський проект” в середньому по Києву за допомогою КК проголосували біля 9%, однак за вищезазначені проекти карткою киянина проголосували від 43% до 48%. Автори проектів переконані, що це відбулося у зв'язку зі специфікою мешканців району. ГБК прийняла рішення провести перевірку голосування КК за ці проекти та підтримати намір-заяву депутата Київради В.Левіна щодо організації депутатських запитів з метою перевірки системи КК на предмет можливості фальсифікації голосування. Рішення прийнято одноголосно.   

ГБК усвідомлює важливість доброчесної конкуренції для становлення громадського бюджету і свідомо піде на зняття голосів з проектів за результатами голосування, якщо будуть доведені факти зловживань. 

Головував/модерував засідання керівник ГС “Центр розвитку інновацій” Сергій Лобойко.

Відеозапис заходу можна подивитися тут (для перегляду треба переключитися на камеру з залу №3): https://youtu.be/UnOso1dP42g 

До скалуд ГБК на сьогодні входять:

ГС "Центр Розвитку Інновацій"

ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"

Українська асоціація студентів 

Українська бібліотечна асоціація

ГО "Вулик ідей"

ГО Літературна платформа Лепорт 

ГС "Муніципальна енергія"

ГО "Парк Наталка" 

ГО "Це наш Київ"

Всеукраїнське об'єднання "Автомайдан"

Культурна Асамблея


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".