Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • До закінчення залишилось
  Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Анна Зуєва: Для мене Громадський бюджет - це передусім інноваційні проєкти

Люди ГБ: Анна Зуєва

Коли кілька років тому Анна Зуєва переїхала до Києва, навіть і не мріяла про те, що зможе на рівних конкурувати з киянами і переможе в Громадському бюджеті. Але мала велике бажання змінювати простір довкола і почала з малого: спершу допомогла організувати ремонт під’їзду, в якому мешкає, а потім класну кімнату доньки. Тоді ж Анна Зуєва познайомилась з досвідченими командами Олексія Самойленка та Ольги Бернасовської, які показали їй приклад та надихнули до написання власних проєктів.

ЇЇ перша перемога у 2018 році – це маленький проєкт на 73 200 тис. грн по облаштуванню зон відпочинку для людей похилого віку. Біля будинків було встановлено 10 вуличних лавок. Мешканці були дуже задоволені та вдячні Анні. У цьому ж році вона подала проєкт № 369 «Облаштування зон відпочинку для людей похилого віку-2». Вмотивована попереднім досвідом, авторка хоче доставити лавки та додати урни вже біля інших будинків.

- У цьому році я подала одразу два проєкти. Проєкт №369 викликаний тим, що біля будинків взагалі відсутні зони відпочинку для людей похилого віку, а вони не можуть далеко пересуватись, тому моя мета - допомогти їм завдяки перемозі у ГБ. Ідея мого іншого проєкту під №1000 полягає в тому, що наші діти проводять багато часу в садочку. Але поки не всі ДНЗ мають гарні дитячі майданчики. А для розвитку і здоров'я дітей потрібно більше часу проводити на вулиці. І цей проєкт, який передбачає облаштування простору для дітей - наш внесок у їхнє майбутнє, - розповідає авторка.

 Пані Анна зізнається — конкурувати у номінації так званих вуличних проєктів досить складно, враховуючи їхню кількість. Так само важко одному навчальному закладу конкурувати проти одразу декількох інших. А ще складно змагатися з депутатськими командами, які завжди мають неймовірну підтримку.

- Також проблема виникає в тому, що голосування потребує безпосередньої присутності автора або членів команди, адже потрібно відразу допомагати людям віддавати свій голос, оскільки їм іноді важко розібратися у системі. Необхідно працювати з кожною людиною індивідуально, доносити інформацію. А оскільки я одна виховую двох діток, працюю, і ще при цьому займаюся благоустроєм міста, то не можу просто так залишити дітей і роботу, щоб зосередитися винятково на процесі голосування. Але дуже хочеться, щоб люди свідомо робили свій вибір, а не голосували сліпо за ті проєкти, які їм скажуть, - розповідає авторка.

 Працюючи в поліграфічному відділі підприємства, наша героїня зініціювала знижку на поліграфічну продукцію для авторів проєктів громадського бюджету, щоб підтримати ідеї громадян. Крім того, Анна Зуєва має свої цікаві пропозиції і до самого процесу організації ГБ.

 -Перш за все,  - говорить Анна, - я пропоную спрямувати проєкти в напрямку інновацій, екології, енергозбереження та експериментальних ідей, адже для мене ГБ – це передусім інноваційні проєкти. В моєму баченні, це призведе до розвитку міста та довгострокової перспективи. Також було б добре зробити розподіл коштів між районами і вже в кожному визначати переможців, адже є райони, де більш активні команди, а є і навпаки. Це зумовлено і наявністю навчальних закладів, і густотою населення, і кількістю квартирантів. На мою думку, такий розподіл призведе до рівномірного розподілу коштів по місту. Взагалі пропозицій є багато. Команда Громадського Бюджету працює, цю роботу видно. Дякую за це! Але немає меж для вдосконалення! Разом ми - сила!, - впевнена Анна Зуєва.                           

Ольга КУЛІШ

Вечірній Київ


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".