Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Бджілка Оля

Люди ГБ: Ольга Бернасовська

Хочете провести вихідні в затишному, спокійному та таємничому парку? Тоді вам до Сирецького Гаю! Тут ялинки, тиси, туї, клени, липи, колекція декоративних рослин та чисте повітря. 

Беріть свою родину та мерщій сюди для отримання нових вражень! Особливо таємничо та романтично  ввечері, коли смеркає і починають працювати ліхтарі. Все навкруги стає неймовірно гарним. 

Такої краси домоглася Ольга Бернасовська, яка працює з Громадським бюджетом вже третій рік.

«Пішла шукати Сирецький дендропарк і заблукала в темряві. Тоді й вирішила - якщо в парку темно, то там повинні стояти ліхтарі! І подала проект з освітлення території», - ділиться авторка проекту.

Тепер кожен киянин ввечері може вийти з метро "Сирець" і переконатися на власні очі: дорогою в Сирецький дендропарк, в Сирецькому гаю, встановлено ліхтарі. Це приблизно 2 км ліхтарів з LED-освітленням. Завдяки Ользі та спільній праці з активістами, проект набрав достатню кількість голосів, щоб реалізувати цю ідею.

Це був перший проект Ольги. Другий стосувався вже донорів крові. Існує така проблема, коли донори після кроводачі, а це 450мл крові, думають, що все нормально і біжать по своїх справах. Організм же не завжди адекватно реагує. Тож щоб заманити донорів відпочити, виділили окреме приміщення. Авторка проекту передбачила кімнату відпочинку для донорів, домоглася встановлення трьох автоматичних  масажних крісел, комп’ютерів, телевізорів, ящиків для зберігання речей, кондиціонеру. Тож здача крові стала комфортнішою! 

Зараз Ольга передала авторство проекту для донорів Владу Самойленку, через те, що увійшла до міської робочої групи з питань Громадського бюджету. 

«Хто має цікаву ідею - подавайте проекти! Це нагода розповісти про свій проект. Коли ти віддаєшся, робиш добрі справи, то відбуваються дивовижні речі навколо», - запевняє Ольга. 

Тим паче лідери команд проектів-переможців та розпорядники бюджетних коштів КМДА спільно навчають киян успішній участі в ГБ зовсім безкоштовно. Тож будь-хто  може приєднатися до школи ГБ, де Оля є одним з координаторів, та відкривати нові можливості для покращення життя в місті.

Громадський бюджет - це не тільки проекти, а й можливість змінити життя та свідомість людей.

Надія Данильчук


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".