Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Безкоштовний спорт для дітей: мрія чи реальність?

Люди ГБ: Олексій Паращенко

Сучасні підлітки проводять свій вільний час не на спортивних майданчиках, не в спортивних залах чи на футбольних полях, а за гаражами з пляшкою пива в руках. Мода на спорт залишилася в минулому, через незмогу батьків оплачувати дорогі заняття, тому діти займають своє дозвілля шкідливими звичками. Рівень здоров’я населення та спортсменів падає разом з інтересом до спорту.

Ця проблема не один рік непокоїть громадського діяча Олексія Паращенка. На Громадський бюджет він прийшов з проектом “Безкоштовний спорт дітям” аби популяризувати здоровий спосіб життя та дати можливість кожному займатися спортом абсолютно безкоштовно.

Олексій Паращенко знає про спорт все, адже присвятив йому все своє життя. Він кандидат в майстри спорту з греко-римської боротьби та рукопашного бою, майстер спорту з хортингу, інструктор з айкідо, тренер ММА, президент Ліги зі змішаних єдиноборств - UAFC, президент Федерації ММА Хортингу в Україні.

В 2014 році Олексій заснував Благодійний фонд “Сильна нація”, головною місією якого є розвиток безкоштовного спорту для дітей. За час роботи Фонду чоловік відкрив безкоштовний спортивний клуб в рамках програми “Безкоштовний спорт дітям” в Дарницькому районі  Києва та побудував біля нього спортивні майданчики. Більше сотні дітей з малозабезпечених сімей вільно відвідують клуб і займаються з професійними тренерами. За кошти фонду юні спортсмени їздять на змагання і виграють призові місця.

Окрім цього, фонд реалізував проекти “Тато - зал” для спільних занять дітей з батьками, “Спортивний майданчик в кожен двір”,  “Бігом до здоров’я”, регулярні сімейні спортивні фестивалі “Україна повинна бути сильною”, проект для людей з обмеженими фізичними можливостями “Немає нічого неможливого!”

Олексій Паращенко ставить перед собою ціль відкрити безкоштовні спортивні клуби в кожному районі Києва. Він впевнено зайшов на Громадський бюджет - 1 одразу з двома проектами “Безкоштовний спорт дітям”. Розширення мережі спортивних клубів фонду “Сильна нація” в Дарницькому та Дніпровському районах стало головною метою проектів. Перемогу здобув лише один проект “Безкоштовний спорт дітям”. В вересні 2017 року його реалізовано міською владою в Дніпровському районі. Клуб відвідують більше ніж 200 дітей щомісяця. На ГБ-2 до голосування допущено проект “Безкоштовний спорт дітям” з тою ж ціллю, що й попередній, але з більшим бюджетом. Та перемоги він не здобув.

Зараз Олексій з своєю ідеєю розбудови клубів виходить на всеукраїнський рівень та вдруге бере участь в проекті “Нові лідери”.

Проблемою на шляху до розвитку спорту в Україні вважає дитячий алкоголізм. 40% підлітків у віці від 14 до 18 років зловживають алкогольними напоями. За даними ВООЗ Україна знаходиться на першому місці за рівнем дитячого алкоголізму. Молодь не має можливості вести здоровий спосіб життя та урізноманітнити своє дозвілля, через відсутність спортивної інфраструктури. Не кожна сім’я може дозволити собі заняття в дорогих спортзалах, а проект фонду “Сильна нація” дозволяє абсолютно всім охочим займатися спортом.

Чоловік вважає формування здорового способу життя підлітків однією з найважливіших цінностей життя. Любов до спорту ще з дитинства прищеплює й своїй доньці. Своїм прикладом він надихає дітей та підлітків не палити цигарки за гаражами, запиваючи  пивом, а проводити цей час в спортивні залі.

Анна ДІБРОВА


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".