Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

До голосування допущено 564 проекти

Відбулося історичне засідання ГБК

З 809 поданих проектів було відхилено 245 проектів, з яких 141 не підтримані киянами під час 30-ти денного етапу зі збору 50-200 підписів підтримки, а інші 104 - під час етапу експертизи/доопрацювання спільно з департаментами КМДА та РДА міста.

Всі незгодні команди відхилених проектів могли звернутися зі скаргами для їх розгляду Громадською бюджетною комісією. У її діяльності допомагає міська робоча група з питань громадського бюджету.

28 вересня відбулося засідання ГБК, яке тривало до пізнього вечора. Комісія підвела підсумки портфелю проектів громадського бюджету, з якого обиратимуть далі кияни під час голосування 30 вересня-30 жовтня 2017 року. 

Усього на ГБК було подано 35 скарг. Рішенням ГБК до голосування було допущено 16 проектів.

ГБК - це новий інститут місцевої демократії у Києві, який є також піонером для України і який довів свою життєздатність. 

ГБК встановила демократичний порядок самоврядування, за яким головуючим на засіданнях комісії є представник громадської організації, яка почергово обирається зі списку учасників комісії.

Також була обрана секретарська група, яка взяла на себе величезний обсяг оргроботи. 

Також відразу було запроваджено правила уникнення конфлікту інтересів учасників ГБК та питань, які виносяться на розгляд. 

Повноваження і функції ГБК визначені 4 розділом Положення. ГБК став прототипом “громадського суду присяжних”, який наділений правом остаточного рішення спірних ситуацій між командами проектів та підрозділами міської влади, затверджувати результати голосування, контролювати відповідну роботу підрозділів влади та давати їм оцінки тощо. Всі учасники ГБК були обрані киянами шляхом е-голосування.

Учасники ГБК прозоро для громади - в режимі он-лайн трансляції засідань та шляхом особистого голосування реалізовують повноваження громадського інституту нового типу, який був ініційований громадськістю в процесі спільного з міською владою розробки Положення про ГБ наприкінці 2016 року за допомоги експертів з е-демократії ЦРІ НаУКМА та РПР.


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".