Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • До закінчення залишилось
  Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Два проєкти, що змінюють якість життя

Люди ГБ: Іван Ніколенко

Зазвичай міська влада сама вирішує, на що витрачати кошти бюджету для покращення життя громади. Ситуація почала змінюватися на краще після запровадження у Києві та інших містах України сучасного інструменту розпорядження коштами міського бюджету під назвою «громадський бюджет» або «бюджет участі». 

Сенс громадського бюджету полягає у тому, що кожен бажаючий може запропонувати свій власний проєкт розвитку міста і за умови дотримання певних умов отримати фінансування на його реалізацію. Одним з таких небайдужих громадян є Іван Ніколенко і ця історія про його проєкти.

За словами Івана, він має вже декілька проєктів, які перемогли у ГБ, при цьому один з них вже повністю реалізований. Кожен проєкт – це окрема історія, яка показує, що варто використовувати різноманітні засоби для покращення життя місцевої громади.

У 2017 році Іван Ніколенко подав проєкт під назвою «Безпечна Солом'янка». Суть проєкту полягала у встановленні нового освітлення на кількох вулицях біля метро Шулявська (вулиці Металістів, Виборзька та Верхньоключова). Проблема наявного освітлення була в тому, що більшість ліхтарів на цих вулицях або покосилися, або були вже просто старі. В деяких ліхтарях не було ламп, а деякі недостатньо освітлювали дорогу пішоходам. 

Тому було прийнято рішення, розроблено та подано проєкт, який отримав достатньо голосів. Почалася реалізація проєкту і як зазначає Іван: «Ось тут починається найбільша принада».

Спочатку проєкт планувався на суму близько 1,8 млн грн. Але під час формування кошторису виявилося, що не було враховано багато аспектів. Природно, щоб поміняти ліхтарі, треба було не просто купити нові, але прибрати старі, залити новий фундамент, вибрати конкретні лампи та інше «залізо», оплатити роботу всієї техніки та робочих, etc. Після консультацій та спілкування з КП «Київміськсвітло» стало зрозуміло, що в рамках початкового бюджету реалізувати проєкт освітлення всіх вулиць не вдасться. 

Пізніше з'ясувалося, що на деяких сусідніх вулицях теж планували встановлювати нові ліхтарі в цьому році. І на Борщагівській вулиці до кінця року також планували оновлювати освітлення, що стало додатковим бонусом. В результаті вийшло так, що за 1,8 млн проєкту зробили одну вулицю повністю і ще одну частково. А більшість з решти вулиць зробили раніше в цьому році, ніж планували. Тож проєкт був реалізований повністю. Це добра історія – як каже Іван: «You never know» (Ти ніколи не знаєш).

Друга історія зі схожою мораллю. У 2019 році з'явилася ціла команда однодумців, які вирішили, що в метро та інших громадських місцях потрібно встановити дефібрилятори, щоб рятувати людей до приїзду швидкої. "Виявилося, що я не єдиний, коли подав проєкт на установку дефібриляторів на метро "Політехнічний інститут". Вже після того, як закінчився етап подачі проєктів ми всі зустрілися і домовилися про те, щоб іти єдиною командою «Реаніметро». В результаті 19 проєктів виграли та в 2021 році на 19 станціях метро будуть встановлені дефібрилятори", - каже лідер.

У проєкті з дефібриляторами «Реаніметро» позитив стався вже після завершення голосування. Як говорить Іван Ніколенко, «ми вже були задоволені своїми 19 станціями. І вже зіткнулися з першим нерозумінням з боку метро, яке на сьогодні ніби як вирішилося. Але допомога прийшла звідки не чекали: Центр громадського здоров’я оголосив про те, що закупить ще 50 дефібриляторів і передасть їх в громадські місця для установки».

Ось так дві історії про громадський бюджет та проєкти Івана, які починалися повною невпевненістю, переросли в проєкти, які зібрали навколо себе купу людей, органи влади, та зробили Київ трохи якіснішим та безпечнішим містом для життя. 

Приклади успішних громадських проєктів Івана Ніколенка є непоодинокими. Bсе більше небайдужих громадян покращують життя місцевих громад завдяки громадському бюджету. І хоча цього року подача проєктів вже закінчилася, авторам проєктів та їхнім командам ще зарано розслаблятися. Скоріше варто активно долучатися до детальної розробки, планування і реалізації свого проєкту — можливо його реалізують навіть краще, ніж ви очікували.

Самір ГАСАНЗАДЕ


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".