Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Е-демократія в Києві: у столиці обговорили шляхи покращення е-системи ГБ

У столиці обговорили шляхи покращення платформи ГБ

4 липня 2019 року в Kyiv Smart City Hub пройшло засідання робочої IT-групи Громадського бюджету.

Воно було організоване міською ініціативою Kyiv Smart City, аби виявити проблеми, що виникли під час роботи Громадського бюджету-2020, та знайти шляхи їх усунення. 

 В експертному обговоренні брали участь Юрій Назаров,  директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, Ярослава Бойко, координатор ініціативи Kyiv Smart City, представники Міської робочої групи з питань ГБ (МРГ): Сергій Лобойко, радник першого заступника Голови КМДА, голова Центр Розвитку Інновацій - Center for Innovations Development, координатор напрямку «Електронна Демократія» KyivSmartCity,  Олександр Дудченко, заступник директора з впровадження та інформаційного супроводу ІТ-рішень КП ГіОЦ КМДА, екс-керівник служби 1551, Ольга Бернасовська,  управління першого заступника голови КМДА, Артем Стельмашов,  начальник відділу секретаріату КиївРади та Громадської бюджетної комісії (ГБК) Сергій Олійник, Віталій Селик, Вікторія Оломуцька, незалежні експерти відповідного напрямку та представники громадськості - лідери команд ГБ.

У ході засідання були виявлені такі проблеми Громадського бюджету-2020:

 • незадоволеність користувачів системою електронного голосування;
 • наявність помилок під час передачі даних від партнерів (Приват BankID, NBU BankID, електронний цифровий підпис);
 •  недосконалість мобільної версії платформи ГБ;
 • незручна навігація на сайті та інше.

Аби усунути ці недоліки, було прийнято рішення внести зміни до Положення щодо системи голосування, реалізувати механізм верифікації за допомогою мобільного додатку KyivSmartCity, Кабінету Киянина, які мають бути проінтегровані з реєстром територіальної громади. Завершити доопрацювання інтеграції з ДФС. Розглянути вірогідність подовження терміну голосування за наявності технічних проблем за спільним рішенням ГБК та МРГ. Реалізовувати норму Положення про завчасно тестування системи до початку етапу голосування. Крім того, учасники засідання дійшли висновку, що необхідно створити робочу групу ІТ-спеціалістів, які змогли б долучитися до вирішення проблем, які виникають під час перебігу ГБ, та оптимізувати роботу сайту.

Юрій Назаров наголосив на необхідності залучення жителів Києва до процесу розвитку Громадського бюджету: “Зручність сайту для користувачів є не менш важливим критерієм його роботи, ніж безпека та технологічність. У полі зору нашої уваги також забезпечення ідентифікації громадян, захист їхніх персональних даних і результатів голосування. Усе це робить Бюджет участі надійним та ефективним інструментом залучення громадськості до змін у місті. Ми обов’язково врахуємо почуті сьогодні думки для того, щоб наступного року інструменти електронної демократії стали для киян ще доступнішими”.

Ярослава Бойко навела статистику перебігу Громадського бюджету минулих років: “Бюджет участі — це ефективний інструмент прямої демократії, який дає можливість кожному жителю Києва пропонувати свої ідеї щодо покращення життя в місті й безпосередньо брати участь у процесі розподілу міського бюджету. І довіра до цього сервісу з кожним роком зростає. Якщо у 2016 році на розгляд було подано 467 проектів, то в цьому — 2119. З них переможцями стали 554 проекти на суму 160 млн гривень (0,3% від загального бюджету столиці)”.

Сергій Лобойко: “Довіра до Громадського бюджету постійно росте. Наступного року ми очікуємо від 500 тисяч до 1 мільйона нових користувачів. Саме тому вже зараз важливо проаналізувати роботу платформи, виявити всі недоліки та вжити заходів щодо їх усунення. Цього року нарікання користувачів стосувалися роботи сайту ГБ, інтеграції з об’єктами та адресатами, а також можливості вести електронний протокол засідання. Це те, над чим ми працюватимемо найближчим часом”.

Олександр Дудченко: “Якісний аудит, співпраця з ІТ-спеціалістами, а також зворотний зв’язок від користувачів — це ті інструменти, які допоможуть нам удосконалити роботу платформи Громадського бюджету і зробити процес голосування прозорим та зручним”.

Громадський бюджет — це інструмент електронної демократії, що дозволяє жителям Києва безпосередньо впливати на його розвиток. Завдяки йому можна самостійно подавати проекти й отримувати кошти з міського бюджету на його реалізацію чи голосувати за ідеї інших авторів. У Громадський бюджет-2020 було подано 2119 проектів, з яких перемогу отримали 554 на суму 160 млн гривень. Найактивніше цього року кияни голосували за зміни у сферах освіти (35% голосів), громадянського суспільства (16%), комунального господарства (10%), спорту (10%) та культури (7%).


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".