Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

ГБК: Історія 2017-2018

15 травня закінчується голосування за новий склад ГБК!

Громадська бюджетна комісія (ГБК) — незалежний від влади громадський орган, який супроводжує виконання Громадського Бюджету на всіх етапах реалізації проектів.

ГБК проводить публічне обговорення проектів, вирішує спірні ситуації, коли проекти не допускають до реалізації, та затверджує результати голосування ГБ.

Під час проведення ГБ-2 Комісія розглянула 35 скарг, з яких 16 проектів допустили до реалізації, не зважаючи на відмову міської та районної влади, яка проводила експертизу.

Про те, які вимоги треба виконати, щоб взяти участь, і що чекає на членів ГБК, далі у матеріалі.

ГБК формується з неприбуткових Громадських Організацій, які існують більше року, зареєстровані в Києві і декларують політичну незалежність. ГО, що бажають долучитися до роботи ГБК до 1 лютого мають подати заявки на сайті ГБ. Майбутні ГО-члени бюджетної комісії обираються голосуванням онлайн, їм необхідно набрати 200 голосів на свою підтримку, щоб увійти до складу Комісії. Минулого року ГБК була сформована вперше, і сьогодні є основним громадським органом, який контролює реалізацію проектів та надає рекомендації владі.

А тепер трохи фактів з новітньої історії ГБК:

● З 1.06.2017 по 30.06.2017 бажаючі представники третього сектору подавали свої кандидатури до участі у відборі. Попередньо для участі у голосуванні подали заявки 25 організацій, проте завершило реєстрацію в електронній системі лише 16.

● 25.07-6.08 – тривало перше е-голосування киян за представників у ГБК. За підсумками голосування до складу ГБК увійшли 13 із 16 ГО. Під час роботи ще 3 вибули і остаточний склад ГБК на сьогодні наступний:

- ГС "Центр Розвитку Інновацій"

- ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"

- Українська асоціація студентів

- Українська бібліотечна асоціація

- ГО "Вулик ідей"

- ГО “Літературна платформа Лепорт”

- ГС "Муніципальна енергія"

- ГО "Це наш Київ"

Всеукраїнське об'єднання "Автомайдан"

- Культурна Асамблея.

З початкового складу ГБК вибули ГО "Всеукраїнське Лікарське Товариство", пропустивши два засідання, ГО інвалідів "Родина" та за власним бажанням ГО “Парк Наталка”. Склад ГБК та уповноважених осіб вказано тут.

● 7.09.2017 – відбулося перше організаційне засідання Громадської бюджетної комісії. Головував Сергій Лобойко (Центр Розвитку Інновацій). Він запропонував демократичний принцип черговості головування на засіданні, який підтримали всі члени ГБК. Далі обговорювали регламент роботи ГБК, план роботи, процедури розгляду скарг, обрання секретарської групи, проведення інформаційної кампанії тощо. Також, учасники ГБК завчасно заявили про можливі конфлікти інтересів під час наступних засідань та оприлюднили дані щодо проектів, з якими такі можуть виникнути (новина - тут).

● 28.09.2017 – засідання ГБК перед початком громадського голосування за проекти. До голосування 35 авторів звернулось зі скаргами до ГБК. З них рішенням Комісії до голосування було допущено 16 проектів, інші не відповідали критеріям Положення про ГБ. Всього з 809 поданих на ГБ-2 проектів було відхилено 245 проектів, з яких 141 не підтримали кияни під час 30-ти денного етапу збору підписів підтримки. Інші 104 – не пройшли експертизи/доопрацювання спільно з департаментами КМДА та РДА міста. Так, більше двох третин проектів було допущено до голосування.

● 16.10.2017 ГБК з попереджувальною заявою публічно звернулася до 30 команд проектів, щодо доброчесності дій яких надійшли скарги. Учасники цих проектів та інші зацікавлені особи були запрошені до публічного обговорення у форматі круглого столу під час ГБ-ФЕСТУ в Українському домі. Всі згадані команди відреагували на звернення ГБК та почали вживати заходів для усунення питань, які викликали нарікання у громадськості.

● 22.10.2017 – в Українському домі відбувся ГБ-ФЕСТ - 1-й фестиваль проектів Громадського бюджету, який організували лідери ГБ-1 та ГБК за підтримки мерії. Координатор - Олексій Коваленко, автор проектів ГБ-1 № 306 і 381. Команди проектів мали ділилися своїми ідеями та досвідом, знаходили однодумців, відповідали на питання інших активних киян. У рамках ГБ-ФЕСТу проводилися тематичні круглі столи, де ділилися секретами успіху та розглядали найгостріші питання ГБ-2. Більше двох тисяч киян взяли участь у ФЕСТі. Відбувалася пряма трансляція. Новина - тут.

22 та 24.10.2017 відбулися засідання-обговорення під головуванням Сергія Лобойка. До ГБК надійшов ряд скарг, щодо доброчесності голосування. Комісія розглянула скарги, підкріплені фактами. В тому числі на одному з круглих столів ГБ-ФЕСТу, разом з представниками Міської робочої групи та Постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку було вперше публічно розглянуто отримані ГБК скарги.

● 1.11.2017 відбулося засідання ГБК щодо визнання результатів голосування за проекти ГБ-2. Також Комісія розглянула поточні скарги та ІТ-звіт розробників електронної системи ГБ. Після засідання, яке тривало 11 годин, ГБК прийняла рішення «визнати результати голосування за певних умов». Протокол. Відеотрансляція.

● Листопад-грудень 2017 – відбувалися зустрічі трьох робочих груп з питань вдосконалення Громадського бюджету Києва: з питань етики, Положення і IT-системи. Основні напрацювання груп тут.

Так у 2017 році працював громадський орган, який Київрада, згідно з Положенням про ГБ, наділила повноваженнями “громадського суду присяжних” щодо всіх спірних питань ГБ. Щоб долучитися до Комісії з правом голосу до 1 лютого в електронному вигляді необхідно подати заявку відповідно до Положення.

● 22.01.2018 – ГБК спільно з представниками МРГ, Бюджетної комісії КМР розглянула стан готовності міста до успішної реалізації ГБ-3. Результатом обговорення стало офіційне звернення до Бюджетної комісії КМР з проханням перенести початок голосування за кандидатів у ГБК з 1 лютого на 15 квітня 2018 року та збір голосів підтримки за проекти з 15 лютого на 15 квітня 2018 року через неготовність системи до використання.

● 23.01.2018 та 30.01.2018 – Бюджетна комісія на власних засіданнях розглянула звернення ГБК та підтримала його своїм голосуванням без жодного голосу проти.

● 1.01-1.02.2018 – триває прийом заявок до ГБК.

● 8.02.2018 Київрада перенесла голосування за кандидатів до ГБК на 15 квітня.

11.04.2018 ГБК просить розпочати ГБ-3 на основі доопрацьованого Положення.

● 17.04.2018 на пленарному засіданні Київради рекордною кількістю голосів (92!) депутати схвалили нову редакцію Положення про Громадський бюджет міста Києва, над якою активно працювали учасники ГБК. Положення і Параметри Громадського бюджету на 2019 рік були оприлюднені в газеті «Хрещатик». Формування складу ГБК надалі відбуватиметься з громадських організацій, за які кияни віддадуть не менше 400 голосів підтримки.

● 25.04.2018 розпочалося голосування за членів ГБК.

__________________________________________________________________________________

Участь у конкурсі з формування комісії можуть брати громадські об'єднання та благодійні організації, що відповідають таким вимогам:

- на момент формування комісії зареєстровані у місті Києві понад 1 рік;

- наявність статусу неприбутковості;

- наявність публічної фінансової звітності за минулий рік;

- наявність власного інформаційного ресурсу (веб-сайт та/або сторінки в соціальних мережах із зазначенням кількості учасників/прихильників);

- наявність реалізованих проектів (не менше одного);

- наявність мотиваційного листа організації щодо участі у роботі комісії;

- наявність резюме та рекомендації на уповноважену особу (у випадку делегування представника);

- декларують політичну незалежність.

Голосування за кандидатів відбуватиметься на сайті Громадського бюджету Києва.

Згідно з Положенням про громадський бюджет міста Києва (http://kmr.gov.ua/uk/provisions-public-budget), ГБК формується щорічно з метою забезпечення громадського контролю.

Завданнями комісії є:

- супроводження громадського бюджету на усіх його етапах;

- проведення публічного обговорення проектів;

- розгляд спірних ситуацій, що виникають у роботі робочих груп з питань громадського бюджету при розгляді проектів за зверненнями авторів проектів (або власної ініціативи);

- прийняття рішень про прийняття проектів до голосування (за результатами розгляду скарг);

- затвердження результатів голосування;

- здійснення громадського контролю за реалізацією Положення про ГБ;

- аналіз практики реалізації громадського бюджету з метою надання рекомендацій Київському міському голові щодо удосконалення механізму громадського бюджету;

- формування завдання для соціологічних досліджень;

- здійснення інших завдань, що випливають з мети створення комісії.

Комісія має право отримувати інформацію у структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних у місті Києві державних адміністрацій, запрошувати їх на засідання в рамках реалізації громадського бюджету.

Формою роботи комісії є її засідання, що відбуваються за потребою, з будь-якою регулярністю та будь-якому форматі, у тому числі он-лайн. Засідання комісії є публічними. Члени комісії, які не відвідують засідання та не голосують більше двох разів втрачають право участі у комісії.


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".