Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Громадський бюджет вітає з прийдешніми святами та бажає продуктивного року!

З новим роком!

Громадський бюджет вітає з прийдешніми святами та бажає продуктивного року!

Нехай 2021 рік буде наповненим великими планами та ідеями, які ви беззаперечно реалізуєте!

Для реалізації проектів ГБ депутати Київради збільшили фінансування Громадського бюджету міста Києва в 2022 році до 200 млн грн, в 2023 році до 220 млн грн.

Загалом за 5 років впровадження Громадського бюджету місто виділило на ГБ 680 млн грн. За цей час ви подали більше 6,2 тис. проектів на суму більше 4 млрд грн, що свідчить про затребуваність інструменту прямої демократії для громади міста (попит майже в 6 разів більше пропозиції). У ГБ задіяно більше 2,5 тис. команд. Серед 4,8 тис. проектів допущених до голосування кияни обрали 1449 проектів-переможців. В ГБ-5 переможцем став 351 проєкт. Буде вирішуваться питання бюджетування №570 проєкту ГБ-5 з відновлення зменшеної моделі будинку Крістера на Гірці Крістера, який підтримало більше 1000 киян. Наразі реалізовано 970 проєкти. В статусі "На реалізації" з різних причин залишається 88 проєктів ГБ-4 (2020 року), на дореалізації 5 з 11 проєктів-переможців минулих років. 19 проєктів ГБ-2020 року не було реалізовано через COVID-19, реалізація частини з таких проектів забюджетована РБК для реалізації в 2021 році. Проєктів, які неможливо реалізувати з об'єктивних причин за 5 років - 29, що складає 2% від загальної кількості всіх проєктів на реалізації.

За 5 років за проєкти ГБ в сумі проголосувало більше 735 тис. киян. Кияни віддали більше 2,4 млн голосів на підтримку проєктів (до 2020 року включно один киянин міг проголосувати за 5 проєктів, з 2021 року - у кожного киянина буде 10 голосів, по одному в кожній з 10 тематик).

З 30 жовтня на сайті ГБ стартувала подача проєктів Громадського бюджету 2022 року. У ГБ-6 можна подавати проєкти у двох категоріях: великі та малі проєкти. Вартість малих проєктів – від 100 до 999 тисяч гривень, великих – від 1 до 3 мільйонів гривень. Виділені кошти спрямують на реалізацію малих проєктів – 40%, і великих проєктів 60%. Відсоток обов’язкового резерву в кошторисі проєктів становить 20%. Рейтинг, за яким визначаються проєкти-переможці, запроваджується для кожної з категорій. Тобто залежно від кошторису проєкту буде визначатися і кількість голосів для перемоги: чим дорожчий проєкт, тим більше потрібно буде набрати голосів.

Наразі подано вже 47 проєктів на суму 13 891 246 грн. (2 великі проєки на суму 3 300 140 грн, 45 малих проєктів на суму 10 591 106 грн.

Звертаємо увагу, що починаючи з ГБ-6 можна буде проголосувати за 10 проєктів. Кожен містянин зможе підтримати один найкращий, на його думку, проєкт у кожній з 10 тематик: освіта, громадянське суспільство; молодь, спорт; культура, туризм; дороги, транспорт; екологія; здоров’я; соціальний захист, інклюзія; інформаційні технології (ІТ); ЖКГ; експериментальні та інноваційні (або міжтематичні) проєкти.

Мінімально необхідна кількість голосів підтримки, яку необхідно набрати проєкту для включення до переліку проєктів, із яких визначаються проєкти-переможці: 1 голос на кожну 1 тис. грн запланованого обсягу бюджетних видатків на проєкт.

Проєкти, які не перемогли, але набрали мінімально необхідну кількість голосів направляються до розпорядників бюджетних коштів для визначення доцільності їхньої реалізації поза рамками передбаченого фінансування на Громадський бюджет Києва.

Проєкти можна подавати до 24 год. 00 хв 11 березня 2021 року.

Громадський бюджет – механізм розвитку місцевої демократії щодо зміни міста на краще шляхом розвитку взаємодії влади з громадськістю, спрямований на залучення учасників Громадського бюджету міста Києва до участі у бюджетному процесі, формування команд громадських проектів, подання командами громадських проектів, проведення голосування за проекти, здійснення контролю за їх реалізацією. Саме завдяки активній позиції киян у рамках реалізації проектів у місті з’являються нові сквери, дитячі і спортивні майданчики, проводяться фестивалі, освітні заходи, реалізовуються проекти на базі шкіл, садочків та лікарень, інноваційні проєкти, які місто впроваджує вперше.

Закликаємо киян подавати нові проекти, завдяки яким ми спільно зробимо наше місто, вулицю чи двір, громаду кращими!


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".