• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Кияни подали на ГБ-3 на 30% більше проектів, ніж минулого року

Кияни подали 1160 пропозицій на ГБ-3

Кияни подали 1160 пропозицій на Громадський бюджет-3 і це на 30% більше, ніж минулого року.

Про це повідомив перший заступник директора Департаменту фінансів КМДА, заступник голови Міської робочої групи з питань ГБ Олександр Корень.

"За результатами етапу збору пропозицій проектів, можна твердо сказати, що Громадський бюджет як один з інструментів діалогу із владою набирає популярності. Серед авторів проектів спостерігається зростання зацікавленості молоді віком до 35 років. Загалом цього року подано на 351 проект більше, ніж минулого року, на суму 774,7 млн грн. Найбільш активно проекти подавались у Шевченківському, Солом’янському, Дніпровському, Дарницькому та Деснянському районах", – розповів Олександр Корень.

За його словами, цього року змінилася й пріоритетність поданих проектів.

"Суттєво збільшилася кількість поданих проектів у категорії «Громадянське суспільство». У решті категорій кількість поданих проектів залишилася майже на минулорічному рівні", – зазначив Олександр Корень.

Він наголосив, що серед поданих проектів питому вагу займають проекти з кошторисною вартістю до 500 тис. грн (763 проекти, 65% від загальної кількості). Окрім того, подано 239 проектів (21%) із кошторисною вартістю більше 1 млн грн, 158 проектів (14%) – із вартістю від 500 тис. грн до 1 млн грн кожен.

"На сьогодні електронна система «Громадський бюджет Києва» (ГБ) налічує вже більше 150 тисяч активних користувачів. Ажіотаж під час подачі проектів на третій ГБ свідчить і про довіру до ГБ, і про те, що треба очікувати значного приросту аудиторії після завершення голосування у вересні, яка може зрости зі 150 тис. до 250 тис. киян".

Про це під час брифінгу повідомив співкоординатор Громадського бюджету Києва, радник Першого заступника Голови КМДА, голова Центру розвитку інновацій Сергій Лобойко.

"Фактично цей інструмент працює у Києві тільки півтора роки, але він вже став найдієвішим інструментом е-демократії щодо долучення мешканців до розвитку міста", - зазначив Сергій Лобойко. 

За його словами, "ГБ приваблює нових ініціаторів, частка яких зараз складає біля двох третин. Важливо, що ГБ має високу довіру серед молоді. Вона постійно зростає. Серед ініціаторів проектів, якщо брати вік до 35 років, вона вже досягла 50%". 

"Нас дуже радує, що ГБ починає перетворюватися з конкурсу проектів у механізм об'єднання активних киян у команди, що призведе до розвитку експертності громадського сектору. Технологія електронної системи ГБ стимулює до об'єднання всю аудиторію ГБ. Вже зараз до ініціаторів проектів ГБ-3 виявили бажання долучитися тисячі киян. Є команди проектів, які за декілька днів об'єднали через е-систему ГБ понад 70 прихильників", - підсумував голова ЦРІ.

Відеозапис заходу можна подивитися тут: https://youtu.be/ZzRjn9ak9o8

Сюжет про брифінг: https://youtu.be/XwjTiD8prm8


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".