• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • До закінчення залишилось
  Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Кияни зможуть проголосувати за Громадський бюджет в Приват24

Голосувати за проекти Громадський бюджет Київ стає все простіше!

Кияни зможуть проголосувати за Громадський бюджет в Приват24.

"Київ - перше місто в Україні, яке успішно налагоджує системну співпрацю з провідними держбанками щодо Громадського бюджету та е-демократії", - прокоментував цю новину заступник голови Міської робочої групи з питань громадського бюджету Сергій Лобойко.

Кияни тепер зможуть голосувати за проекти в Приват24, як на сайті, так і у мобільному додатку.

Е-голосування здійснюється шляхом використання е-інструментів (BankID, ЕЦП, е-кабінет Картки киянина), які є не у всіх киян. Але всі бажаючі зможуть їх оперативно, безкоштовно оформити у відділеннях банку. 

«Ми дуже раді зацікавленості банків у співпраці. Беручи до уваги чисельність мобільних користувачів банків, ми сподіваємося на те, що у Києві не залишиться непоінформованих активних киян про те, що вони можуть зробити своє місто кращим в 3 кліки. При цьому ці банки також гарантують повну безпеку банківських рахунків для учасників голосування» - каже Сергій Лобойко. 

Громадський бюджет – це частина коштів міського бюджету, щодо якої кияни самостійно обирають на що їх витрачати шляхом голосування за проекти, які будуть реалізовані міською владою наступного року. Як відомо, станом на сьогоднішній день Київ уже реалізував 18 проектів у рамках Громадського бюджету-2017.

На реалізацію проектів Громадського бюджету-2018 Київрада виділила 100 млн грн. У голосуванні беруть участь 564 проекти. Кожен киянин має 5 голосів. Голосувати за проекти можуть тільки кияни, які зареєстровані чи проживають у Києві, про що мають свідчити дані, які система отримує від банків, чи центрів обслуговування ЕЦП.

«Громадський бюджет – це дуже важливий крок до справжньої електронної демократії, тому ми одразу погодилися взяти участь у цьому проекті, коли київська влада запросила нас, – говорить Єгор Аветісов, креативний директор ПриватБанку. – Приват24 – це лише перший крок. У майбутньому ми сподіваємося задіяти всі наші технічні можливості в Києві. Тут близько 300 відділень ПриватБанку, 1 000 банкоматів, майже 2 000 терміналів, а також сотні тисяч користувачів додатку Privat24».

За його словами, "ми постараємося зробити перші голосування до кінця цього тижня. Основна технологічна задача - локалізувати проекти. Тобто виводити першими ті проекти, які знаходяться в радіусі 1000 метрів від місця проживання".

Офіційне повідомлення Приватбанку тут.