• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

«Мрійники»: потреби особливих почуті

У відділенні реабілітації завдяки ГБ відкрили молодіжну групу

Газета Київської міської ради "Вечірній Київ" опублікувала щасливу історію соціального проекту ГБ-1 №320 «Відкриття молодіжного відділення для інвалідів з дитинства після 18 років ”Мрійники”» від авторки Юлії Дмитренко.

"Проект, який передбачав створення нової групи для інвалідів з дитинства, брав участь у Громадському бюджеті, проте не набрав необхідної кількості голосів. На його соціальну важливість звернула увагу міська та районна влада. Завдяки цьому вісім вихованців, які досягли повноліття, проходять подальшу реабілітацію та соціальну адаптацію.

Відділення соціально-медичної реабілітації дітей Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району розраховане на особливих вихованців – з дитячим церебральним паралічем, розумово відсталих та з ураженням центральної нервової системи. Коли його відкрили у приміщенні старого садочка по вул. Чаадаєва, 3-а у 2003 році, вихованців нараховувалося 40, а сьогодні його відвідує вдвічі більше. Однак раніше до відділення брали лише дітей до 18 років.

- Я сама є мамою дитини з обмеженими можливостями. Коли сину виповнилося 18, стало питання, де далі проходити реабілітацію, що робити. Ми відвідували це відділення з самого початку, з 2003-го року. Це наш дім. Дитина звикла до вихователів, тут є все необхідне для розвитку. Після досягнення повноліття немає альтернативи, окрім інтернату. Але нам він не підходив, бо дитина живе в родині, має братиків, сестричок. Тому вирішили подати проект, який передбачав групу для молоді 18-35 років, на Громадський бюджет, – поділилася авторка проекту Юлія Дмитренко. – І хоч він не пройшов, ми отримали підтримку інших авторів і району, почали співпрацювати. Перепон насправді немає. Треба бути активними, прагнути здійснити свої ідеї. На жаль, батьки таких дітей дуже часто не роблять спроб, вони замикаються в собі, думають, що нічого не можуть зробити, нікому не потрібні. Це не так. Необхідно лише доносити свої думки іншим, і знайдуться люди, які зможуть вам допомогти.

До речі, отримавши корисний досвід, у ГБ-2 Юлія була вже автором п’яти проектів і співавтором десяти – один з них, а саме облаштування спортивного і актового залів в школі, де навчається її інша дитина, має бути реалізований наступного року. 

Відділення обладнане всім необхідним. Для занять тут є сенсорна ігрова кімната, спортивний зал з сухим басейном та спеціальними велотренажерами. Працює ліфт. Вихованці за призначенням лікаря проходять фізичну реабілітацію: гідромасаж, лікувальну фізкультуру, фізіотерапевтичні процедури. А також відвідують творчі гуртки, де роблять вироби з тіста, аплікації з паперу тощо.

– Всі ці послуги діти отримують безкоштовно. Утримується відділення за рахунок бюджету міста. Щоранку водій з експедитором забирає їх на машині, привозить, тут вони займаються, грають, співають, харчуються, а ввечері – їдуть додому. З дітьми, які можуть навчатися, займаються вчителі зі школи «Надія», – розповіла начальник Управління праці та соціального захисту населення Святошинського району Ірина Жидченко. – В закладі працює 48 співробітників, це логопеди, психологи, інструктори з фізкультури, виховательки, санітарки. Є дітки, які прийшли до нас у 2003 році. По 3-4 роки, прикуті до інвалідних візків, майже не рухалися. Сьогодні вони вже без візків, навіть беруть активну участь у святкових заходах.

22-річний Дмитро Влащенко був одним з перших вихованців відділення. Після 18-ти років не міг його відвідувати, допоки не з’явилася молодіжна група.

– Вдома було сумно. Я не сподівався, що зможу повернутися, і дуже зрадів, коли отримав таку можливість. В мене тут багато друзів та цікавих занять, малюю, займаюся фізкультурою. Особливо подобаються театральні репетиції. Нещодавно грав Атоса в «Трьох мушкетерах», – з захопленням розповідає він. 

Створення групи «Мрійники» та закупівлю для вихованців комп’ютерів у відділенні зробили за рахунок економії власних коштів. А з міського бюджету виділили гроші на утеплення фасаду і нові вікна, дали ще один автомобіль. Роботи з ремонту приміщення заплановані й на наступний рік. Крім того, на території центру встановили інклюзивний розвиваючий ігровий майданчик, пристосований для дітей з інвалідністю. Він став можливим завдяки іншому, успішному проекту Громадського бюджету. Випробувати його вихованці відділення реабілітації зможуть вже навесні.

Архів електронного видання: https://vechirniykiev.com.ua/archive