Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • До закінчення залишилось
  Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

На Школі ГБ обговорили перспективи освітніх проєктів

Школа ГБ набирає обертів

Школа ГБ набирає обертів - активних киян з кожним разом все більше.

Чергова суботня зустріч була присвячена майбутнім освітнім проєктам ГБ.

Проектам, які будемо надіятися, дадуть поштовх до еволюції викладання навчального матеріалу та інтерактивного дозвілля молоді. Адже, діти - наша сила, діти - майбутнє нації.

Керівник Центру розвитку інновацій Сергій Лобойко,  голова бюджетної комісії Київради Андрій Странніков та заступник директора Департаменту освіти і науки КМДА  Вікторія Челомбітько розповіли про зміни до Положення про ГБ у контексті освітніх проєктів.

Учасники Громадської бюджетної комісії Петро Кузнєцов та Катерина Макарчук провели насичену та цікаву дискусію про загальнодоступність освітніх проєктів, в якій змогли взяти участь усі присутні.

Представники ГБК ознайомили присутніх зі своїм баченням загальнодоступності:

"Критерії, якими варто керуватися МРГ/РРГ при експертизі проєктів щодо ЗАГАЛЬНОДОСТУПНОСТІ згідно з Положенням:

У Додатку 1 п. 10 має міститися пояснення, яким чином забезпечується загальнодоступність проєкту.

Найкращим аргументом до такого пояснення може/має слугувати гарантійний лист від керуючого комунальним закладом із зазначенням механізму забезпечення загальнодоступності та безкоштовності результатів проєкту в рамках режиму роботи закладу (відкрита територія; електронна черга на відвідування; заявки на відвідування на сайті закладу, тощо).

У Додатку 2 п.7.4. мають бути відображені повнота і достовірність наведених вище аргументів щодо загальнодоступності та безкоштовності (Так/Ні).

РРГ при прийнятті рішення по п. 7.4. Додатка 2 керуються нормою Положення Ст. 15 п. 5. про те, що звіт має включати: «15.5.9) звіт щодо дотримання умов загальнодоступності за формою, що затверджується МРГ».

Відповідна форма має містити поля:

- кількість людей, окрім співробітників/учнів/…, що скористалися результатами проєкту;

- кількість заходів, які проведені для киян в рамках проєкту;

- скільки планується заходів в рамках проєкту на наступний рік".

Учасники ГБ Ксенія Семенова, Ілона Мошелюк, Сергій Бабан, Ірина Поліщук, Євген Козак, Ірина Бірюк, Дмитро Брідня, Ірина Пархоменко, представники Департаменту освіти, районних управлінь освіти, команда MediaHub з Київського Палацу дітей та юнацтва обговорили кращі практики проєктів у навчальних закладах.

Учасник міської робочої групи з питань ГБ Артем Стельмашов наприкінці заходу розповів про можливі варіанти впровадження у Києві шкільного ГБ та про регіональний і міжнародний досвід з цього питання.

Освітні проєкти, переважно у школах, становлять більше половини (53%) проєктів-переможців нинішнього ГБ.

Спочатку учасник міської робочої групи з питань ГБ Артем Стельмашов поділився вивченим досвідом шкільних ГБ у Полтавській області, Вінниці та Португалії та розповів про своє бачення:

"Шкільний бюджет участі – це окрема частина коштів міського бюджету. І школярі самі подають проєкти і шляхом голосування обирають, на що цю частину коштів витрачати. Завдяки цьому діти матимуть більший вплив на розвиток своїх шкіл та отримають навички участі у прийнятті рішень. На мою думку, питанням виховання культури участі дітей у прийнятті рішень владою мають займатися не лише громадські діячі, а й влада міста".

Після цього відбулася дискусія, в ході якої свої думки висловили Ірина Бірюк, Дмитро Брідня, Юлія Солонько, Володимир Басовський та інші.

Попереду ще багато обговорень, але, переконані, за освітніми проєктами майбутнє, оскільки розумна людина вчиться все своє життя.

Школа ГБ - постійно діюча освітня програма та платформа створена за підтримки мерії та Громадської бюджетної комісії для об’єднання активних, доброчесних киян із усіх сторін - громадськості, влади, бізнесу в команди, які спільно змінюють місто на краще.

З 17.02 до 11.03 триває подання проєктів на ГБ-5 і ми навчаємо майбутніх лідерів команд секретам подання проєктів. Далі практичні лекції будуть допомагати побудувати стратегію агітаційної кампанії, розповідати про проходження експертизи проєктами, залучння спонсорів, розбудову команди, SMM, створення відеороликів для просування, про контроль реалізації свого проєкту і багато всього цікавого.

Відеозапис заходу тут: https://m.youtube.com/watch?v=0Ha2-AB1wEY

Розклад наступних заходів за посиланням https://cid.center/gb-school/


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".