Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Новий вимір життя

Люди ГБ: Катерина Макарчук

Як виникла ідея щодо створення Вашого проєкту? 

Ідея проєкту «Biblio Hub для людей з вадами зору» виникла дуже спонтанно. Коли почалася подача громадських проєктів, я побачила багато цікавих та корисних ідей інших авторів, після чого вирішила: навіщо чекати, якщо навкруги стільки проблем, і що саме я можу зробити, аби покращити місто? 

Згадала як на початку війни на Донбасі почали повертатися перші поранені. Доля звела мене з молодим хлопцем, який втратив око та боровся за зір іншого. Як йому, професійному військовому, важко було адаптуватися до нового виміру життя, починати його заново. Ознайомившись з інформацію в інтернеті, зрозуміла, що в Україні майже нічого не пристосовано для людей з інвалідністю, в тому числі з порушенням зору. Так і народилася ідея проєкту – допомоги соціалізації найменш захищеної категорії людей. Також важливим моментом є те, що через деякий час після реалізації проєкту, а саме 6 лютого 2019 року Кабінет Міністрів прийняв постанову №72, п. 14 « Про оснащення публічних бібліотек комп’ютерною технікою та іншим обладнанням, пристосованим до потреб сліпих, осіб з порушенням зору та осіб з дислексією». Можливо, саме ідея проєкту дала поштовх для таких значних та корисних змін. Це дуже приємно!

Які дії були зроблені для досягнення мети проєкту?

У рамках проєкту закуплені два відеозбільшувача тексту, аудіоплеєри та встановлена програма з синтезом мови для незрячих. Окрім людей з повною відсутністю зору, обладнанням також користуються слабозорі та люди похилого віку, які з часом втрачають зір. До бібліотеки приїжджають навіть з інших районів. Приємно було бачити, як бабуся дуже поважного віку щось читала в соціальній мережі - фейсбуці. На мій погляд це і є соціалізація.

Яке значення має ГБ саме для Вас?

Громадський бюджет – унікальна програма, яка з одного боку чітко вказує на реальні проблеми в місті, а з іншого - допомагає громадянам самостійно будувати нове, модернізоване середовище, подавши ідею-проєкт, потім зібравши голоси однодумців і нарешті втіливши її у життя.

На сьогоднішній день у моєму баченні розвиток ГБ є подачею досить цікавих, інноваційних проєктів, результатом яких зможуть скористатися всі кияни. Сподіваюсь , що «латання дір» у вигляді ремонтів шкільних їдалень, кабінетів та дитсадочків скоро відійдуть у минуле. Будучи членом Громадської бюджетної комісії третього скликання, ми разом з колегами відстоювали принцип ГБ – загальнодоступність результатів проєктів для всіх киян, а не лише для обмеженої групи людей. Також з моменту впровадження ГБ в Києві разом з командою Микільської Слобідки подаємо та реалізовуємо корисні загальнодоступні проєкти в нашому мікрорайоні. Більш того, вже закарбувалися надзвичайно цікаві плани на ГБ-2021.

Яку б пораду Ви дали киянам, які мають корисні проєкти щодо покращення нашого міста? 

Ставайте авторами, це зовсім не страшно, проте цікаво і приносить користь місту. Але потрібно пам’ятати, що шлях до мети не буває легким. Збір голосів, дослідження цікавих питань та спілкування в кабінетах – справа, яка потребує багато часу, наснаги та плідної праці. І все ж таки це того варте! Успіху!

Марія КУЧЕРЯВА


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".