• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Газета "Хрещатик" опублікувала на своїй першій шпальті матеріал про Громадський бюджет

Газета "Хрещатик" опублікувала на своїй першій шпальті матеріал про ГБ

Офіційне видання Київради газета "Хрещатик" опублікувала на своїй першій шпальті матеріал про Громадський бюджет.

"У 2018 році в Києві можуть реалізувати 141 проект Громадського бюджету 

Лідерами є освітні та спортивні ініціативи

21 листопада 2017 року Київська міська рада збільшила фінансування проектів Громадського бюджету-2018 до 150 млн грн. Завдяки цьому за результатами голосування пройшов 141 проект – 62 великих та 79 малих. Серед них – найбільша кількість у категорії освіти (58, що складає 41%), спорту (31, або 22%), культури і туризму (10, або 7%).

За ініціативи містян віддано понад 444 тисячі голосів. Загалом за проекти ГБ-2018 проголосували 131 449 киян. Для порівняння: минулого року за проекти ГБ-2017 проголосувало 50 813 киян, віддавши понад 112 тисяч голосів. Зважаючи на зростаючу популярність Громадського бюджету, замість запланованих 100 млн грн Київрада збільшила фінансування проектів до 150 млн грн. 

– Ми задекларували політичну і принципову позицію – збільшенню видатків на реалізацію ініціатив киян – бути! Ще з літа ми проводили відповідні роботи, аби скоригувати кошторис у цій частині. Більше того, бюджетна комісія частково підтримала і відповідну петицію громадян, – зазначив голова Постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков. 

Департамент фінансів КМДА надішле лист головним розпорядникам бюджетних коштів із інформацією про необхідність підготувати бюджетні запити щодо додаткових проектів-переможців. Вони будуть враховані при найближчому коригуванні бюджету на 2018 рік. Після цього буде можливо приступити до реалізації додаткових проектів-переможців. 

Загалом на Громадський бюджет-2018 було подано 809 проектів. До голосування було допущено 564 громадські ініціативи. Найбільшу підтримку киян серед великих проектів (до 2 млн грн) отримали «Мережа хабів. Сучасний освітній простір гімназії 107 «Введенська» (4264 голоси), «Підземний музей на Поштовій площі» (3705 голосів), «Оновлене гематологічне відділення – збереже життя тяжкохворим» (3617 голосів). Серед малих проектів (до 400 тис. грн) перші місця у рейтингу посіли «Русанівка – зелений острів» (1852 голоси), «Голосіїв майбутнього» (1641 голос) та «Ганок для гімназії 34 «Либідь» (1525 голосів). За результатами голосування у рамках Громадського бюджету-2018 необхідний бар’єр подолав 141 проект. Для порівняння у ГБ-2017 успішних проектів було 62 на загальну суму 50 млн грн. 

Цьогоріч працюватиме і Громадська бюджетна комісія (ГБК), яка супроводжуватиме ГБ на усіх його етапах, проводитиме публічне обговорення проектів, розглядатиме спірні ситуації, здійснюватиме громадський контроль за реалізацією Положення про ГБ тощо. Заявки на участь у конкурсі з формування комісії подаються до 1 лютого в електронному вигляді на сайті Громадського бюджету ­(https://gb.kyivcity.gov.ua/gbk). Участь у конкурсі можуть брати громадські об’єднання та благодійні організації, що відповідають таким вимогам: на момент формування комісії зареєстровані у місті Києві понад 1 рік; наявність статусу неприбутковості; наявність публічної фінансової звітності за минулий рік; наявність власного інформаційного ресурсу (веб-сайт та/або сторінки в соціальних мережах із зазначенням кількості учасників/прихильників); наявність реалізованих проектів (не менше одного); наявність мотиваційного листа організації щодо участі у роботі комісії; наявність резюме та рекомендації на уповноважену особу (у випадку делегування представника); декларують політичну незалежність. 

Голосування за кандидатів відбуватиметься на сайті Громадського бюджету Києва. Згідно з Положенням про громадський бюджет міста Києва, ГБК формується щорічно з метою забезпечення громадського контролю".

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/5054/art/1515526619.html