Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Освітні студії у КПІ – це реальність завдяки ГБ

Відкриття Освітніх студій у КПІ

Над численними кам’яними сходинками височить бібліотека імені Г. І. Денисенка, нам вона більше відома як бібліотека КПІ. 

Ззовні будівлю аж ніяк не можна назвати новою, проте нас цікавить сама цукерка, а не яскрава обкладинка. Всередині нас зустрічають прекрасно спроектовані гвинтові сходи, що майже сягають стелі, а стіни увішані портретами історичних осіб, які тим чи іншим чином стосувалися України. Очі різних «привидів минулого» немов зиркають на тебе крізь позолоченні картинні рами.

Не дивлячись на все це, в холі вельми людно. Охорона вітається та запитує про пункт мого призначення, на що я відповідаю лаконічно: «Відкриття». Проходжу трохи далі. Натовп густішає аж поки відкривається вид на імпровізовану сцену: мікрофон на стійці, екран для презентацій та банери партнерів, що підтримують захід. Нічого особливого в цілому… Хоча ні, натовп вельми збуджений. Бо з благою метою вони тут зібралися – підтримати переможців Громадського бюджету проект «Освітні студії Гретера і Криванека» (далі – Студії). 

Ці добродії хочуть створити вільний простір для навчання, саморозвитку та пошуку необхідної інформації. Але найважливіше те, що будь-хто може долучитися. Для цього не потрібно бути студентом КПІ, членом Національної академії наук, чи президентом України. «Абсолютно кожен може скористатися цими можливостями, необхідне лише бажання прийти», – так розповідали ініціатори проекту. Саме тому ми сьогодні тут. 

Хоча особисто я трохи й запізнився, але урочисте відкриття спостерігаю на власні очі. Імпровізована ведуча, котра вітає усіх присутніх, насправді працює у тій самій бібліотеці. Вона урочисто запрошує до мікрофону керівницю проекту Юлю Корян, а далі лунає її виступ:

 «Так сталося, що мене називають однією з авторів проекту, але насправді винуватців Студій набагато більше. Це вся наша команда бібліотеки КПІ. Тож знайте, я не одна і якщо коротко зараз усім нагадати про наш проект красивими та розумними словами – це відкрита освітня платформа в бібліотеці КПІ для змістовного дозвілля, обміну знаннями та ідеями активної громади міста, молоді, студентів міста, школярів, ну і звісно експертів з різних сфер. Якщо простою мовою, то освітні студії – це якісний контент в комфортному середовищі.

У всіх нас є сподівання, що завдяки нашому проекту всі охочі зможуть  трошечки підвищити свою планку. Саме для цього ми організовуємо в бібліотеці КПІ в рамках освітніх студій дуже багато заходів різних тематик, форматів. Ми відшуковуємо різних спікерів, експертів, бізнес-тренерів, лідерів, яким є що сказати й чим поділитися з нашою аудиторією. Якщо говорити про тематику наших заходів, то це робототехніка, цікаве про науку, лідерство, ефективні комунікації, управління проектами, сфера IT – дуже багато всього. Діапазон дуже широкий і ми не зупиняємося. 

У межах нашого проекту є можливість запропонувати свій захід. Кожен охочий може запропонувати нам провести захід на якусь тему, а ми вже самостійно спробуємо відшукати спікера, разом з яким організуємо цей захід. Або ми можемо спільно з вами організувати ваш захід, якщо він буде освітній, цікавий та відкритий, тобто безплатний, адже Освітні студії Гретера і Кривавника – це соціальний проект, відкритий для всіх». 

Далі пані Юлія розповіла про те, як завдяки Громадському бюджету Студії змогли вийти на більш якісний технічний і комфортний рівень. Почала з’являтися масштабність, завдяки суспільній цікавості до проекту за нього проголосувало більше 3000 осіб. Цей фактор зробив Освітні студії Гретера і Криванека одними з переможців ГБ 2018 року. Хоча тогорічна конкуренція складала 808 проектів (всього 809 з урахуванням цього проекту),  Освітнім студіям вдалося вирвати перемогу, щоб сьогодні, на очах у присутніх, тріумфувати. 

Але повернемося до виступів. Тепер виступає Вікторія Гладинець – дизайнер Студій. Дівчина ця виглядає дещо схвильовано – голос дрижить, але переломивши себе, вона доволі впевнено розповідає про свою роботу у проекті. Вона розробила стиль для візуалізації заходів в рамках освітніх студій та презентує його на екрані. Публіці демонструється логотип Студій, різноманітні афіші, які будуть використовуватися на заходах. Також Вікторія розповідає як планується використовувати атрибутику з фірмовими написами проекту. На завершення вона формулює висновок, що скоро ввійде до крилатих цитат: «Бібліотека є не лише місцем для інтелігенції – це місце для всіх, яке сміливе, відкрите й яскраве». Свої лекції дівчина буде проводити в бібліотеці КПІ, причому тематика дивуватиме свої розмаїттям. 

Тепер від представників Студій лунає подяка людям, які популяризують Громадський бюджет. «Ми таки зробимо Київ кращим та почнемо з бібліотеки КПІ. Дякую!», – промовляє Юлія Корян. 

А зараз ведуча надає слову Артему Стельмашову – учаснику міської робочої групи з питань Громадського бюджету. «Ми дуже раді, що такі проекти відбуваються, створюються, що співпраця міста з університетом є плідною. Я сам колись працював в бібліотеці і тому мені це дуже приємно»,  – ділиться своїм досвідом Артем. 

Було ще декілька виступів: хтось радів з того, що проекти на кшталт бібліотеки КПІ реалізовуються спільними зусиллями громади та влади; інші ж порівнювали освітні студії в Європі з нашими, наголошували на перспективах.

Виступи завершуються. Ведуча дякує присутнім. Одні крокують до столів, щоб попити кави з солодощами, інші – фотографуватися з організаторами. Я вже майже пішов звідти з колегами, але наштовхнувся на відомого блогера Дмитра Щебетюка. Суспільство познайомилось з ним вже давно, через його відео про проблеми, з якими зіштовхуються люди з інвалідністю. Сам він приїхав сюди на інвалідному візку і був шокований від того, що бібліотека досі не обладнана пандусами. П’ятнадцять хвилин Дмитро стояв під тими самими кам’яними сходинками, доки люб’язні охоронці не допомогли йому потрапити до будівлі. Презентацію він все ж таки відвідав, але враження залишилося не найкращим. Тепер ми з ним спілкуємося і він каже, що такі місця мають бути доступними для всіх. Великі гроші було витрачено на модернізацію бібліотеки, але про пандуси досі не подбали. Дмитро наполягає, що це має бути внесено у норми громадського бюджету, бо такі місця, як новітня бібліотека з її освітніми заходами приваблює всіх, не залежно від віку, статі та стану здоров’я. Сподіваємося, організатори проекту звернуть увагу на цей важливий аспект та зроблять «дім знань» КПІ доступним для кожного. В усякому разі, директорка бібліотеки Оксана Бруй вже пообіцяла зробити це.

Артем ОНИЩЕНКО


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".