Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Почати з себе, щоб врятувати планету

Люди ГБ: Олексій Коваленко

У сучасному світі зростає тенденція захисту природи та збереження екології. Все частіше ми купуємо напої в скляних пляшках, а не в пластикових, беремо з собою в магазин еко-сумку замість поліетиленового пакету, сортуємо сміття вдома та на відпочинку і не залишаємо його в лісах, прибираємо за своїми чотирилапими улюбленцями в скверах.

Прикладом для кожного в збереженні довкілля є Олексій Коваленко. Олексій - автор проектів “ЗооКомплекс”, “Лісовий Равлик в Виноградарському лісі”, “Zoo-урок: просвітницький цикл”, “Збережи дуб Шевченка”. Всі вони направлені на збереження довкілля та гуманне ставлення до тварин.

Як навчити дітей гуманно ставитися до тварин в світі, де процвітає жорстоке ставлення до них? Для цього й написаний командою фахівців проект “Zoo-урок: просвітницький цикл”. Метою проекту було не лише формування гуманного та відповідального ставлення до тварин, а й закріплення теоретичних знань уроків зоології на практиці. В рамках реалізації 7000 школярів  відвідали @Зоопарк та цикл з 5 уроків. Зустрілися з плазунами, великими котами, гризунами та приматами.

Проект користується популярністю з 2017 року і щороку кількість свідомих школярів, які хочуть вивчати зоологію та дбайливо ставитися до тварин зростає.

Не ГБ єдиним Олексій бореться за благополуччя тварин та гуманне відношення до них. Він виносить це на рівень відповідальності перед законом. Разом із однодумцями з громадської організації «Форум ЮА-ВЕТ» Олексій створив експертну платформу ЗооРеформа яка підготувала законопроект конструктивних волонтерів України 7267: про благополуччя тварин та відповідальність власників.

 Ставитися гуманно до тварин навчає “Zoo-урок”, а прибирати за домашніми улюбленцями на вулиці – системна концепція Культурний вигул тварин та “ЗооКомплекс”. Це ще один успішний та ефективний проект Олексія Коваленка. “ЗооКомплекс”, на думку автора, є вкрай необхідним елементом сучасного публічного простору міста. Він привчає до чистоти та виховує любов до тварин. Водночас парки, сквери, клумби та газони залишаються чистими та доглянутими. Головний слоган “ЗооКомплексу” - “Я відповідальний власник, тому що прибираю за своїм улюбленцем”. Конструкція комплексу гармонійно вписується в будь-який простір та мотивує мешканців дбати про своє місто. До того ж, ЗооКомплекс виконує соціально-комунікативну функцію, адже навколо нього збирається багато власників тварин. Понад 800 станцій для прибирання за тваринами встановлено більше ніж в 24 містах по всій Україні.

Збереження довкілля це не тільки сортування сміття чи прибирання за домашніми улюбленцями, це ще й збереження лісів шляхом лікування дерев. Завдяки проекту “Лікування пам’ятки природи “Дуб Шевченка” в парку Березовий гай”, перш за все, вилікувано 400-річний Дуб Шевченка та облаштовано територію біля нього. На цьому автор проекту не зупинився і впровадив єдину концепцію збереження вікових дерев Києва. В минулому році 22 дерева - пам’ятки природи в Подільському районі було не тільки якісно обстежено, а й розпочато їх лікування. Дерева Подолу пройшли такі ж етапи лікування, як і їх побратим Дуб Шевченка.

Ще один еко-проект Олексія Коваленко “Лісовий Равлик” в Виноградарському лісі впевнено переміг на Громадському бюджеті-2. Метою проекту було відновлення найпершого і найстарішого майданчику з деревини на Виноградарському масиві. До реалізації було залучено проектанта з великим досвідом в будуванні еко-об’єктів в Україні. Вже в 2019 Лісовий Равлик відкрився та функціонує для всіх охочих.

“Діти будуть добріші, літні люди - здоровіші, парки - чистіше, ліси  - зеленіші!”, - дописує Олексій Коваленко на своїй сторінці ФБ, і має рацію, варто тільки почати самому зберігати нашу планету.

Анна ДІБРОВА


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".