Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • До закінчення залишилось
  Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

На ГБ-5 виділено рекордні 170 млн грн

За 4 роки мерія виділила на ГБ 510 млн грн

На Громадський бюджет-2021 Київ виділить 170 млн грн, подавати проекти можна з 17 лютого.

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати внесли зміни до Положення про Громадський бюджет міста Києва. Таким чином Київрада затвердила параметри ГБ на 2021 рік. 

Подання проектів стартує 17 лютого і триватиме до 11 березня. Після обговорення, експертизи та доопрацювання ініціатив, голосування проходитиме з 8 травня до 7 червня.  А вже наприкінці червня будуть визначені проекти-переможці. Одна людина, як і раніше, зможе проголосувати за 5 кращих пропозицій. 

«Ключові зміни в ГБ-5: тепер лідеру Команди можна буде подавати не більше 5 проектів. Це вирішує проблему «серійних» ініціатив, коли один автор подає більше ста проектів. Збільшуємо кількість великобюджетних ідей-переможців, запроваджуючи категорії «великі» та «малі». Якщо кошторис ГБ-2021 становить 170 мільйонів гривень, то 40% суми має йти саме на «великі» проекти. Вартість таких ініціатив – від 1 до 3 мільйонів гривень. «Малих» проектів – від 100 до 999 тисяч гривень», –  зазначив співавтор рішення, депутат Київради Андрій Странніков.

Разом з тим міські обранці удосконалили процедуру експертизи та допуску ініціатив до голосування. У разі потреби, відповідальні за експертизу мають спілкуватися з командою та разом допрацювати проект за 30 днів. 

Для уникнення конфлікту інтересів учасники громадської бюджетної комісії тепер  не зможуть бути лідерами чи членами команд проектів, що подаються у цьому році. Заборонено підкуп і політичну агітацію. Також не можна дискредитувати інших учасників Громадського бюджету.

«Фактично автором цього проекту рішення є сама громадськість. Ще  з 2018 року розпочалася активна робота по збору пропозицій та проведення  публічних обговорень щодо вдосконалення ГБ. Тож під час напрацювання документу було максимально враховано практичні побажання киян, яким небайдужа доля свого міста», – додав депутат.

Загалом, за чотири роки мерія виділила на ініціативи киян 510 млн грн. Більше 1700 команд киян подали на ГБ більше 4500 проєктів на суму більше 3 мільярдів гривень. Влада спільно з командами успішно реалізували 503 проєкти, а також продовжує реалізовувати 18 проєктів минулих років, з реалізацією яких склалися труднощі. Частина з цих проєктів перебувають на завершальній стадії. Також мають статус “На реалізації” 13 проєктів, які потребують рішення Київради про передачу майна.

Підтримали нові параметри ГБ 80 депутатів Київради.


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".