Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Реалізовано проект "Соціальні послуги денного догляду для дітей з важкими порушеннями розвитку"

Відбулася презентація реалізованого проекту ГБ

Відбувся День відкритих дверей у соціально-реабілітаційному центрі "Родина" до Міжнародного дня захисту прав людей з інвалідністю. Центр утворено батьками дітей з особливими потребами. Сюди можна привести дитину зранку та забрати ввечері. Весь цей час спеціалісти – педагоги, психологи, дефектологи, логопеди, доглядатимуть дитину, годуватимуть  її та займатимуться  її реабілітацією.

Тут працює 10 фахівців, а відвідує центр 20 дітей. Переважно це діти, які мають серйозні генетичні вади, аутизм та ДЦП. Таких дітей не беруть на навчання до звичайних шкіл. Така дитина залишається викинутої з середовища разом з батьками. Мами таких дітей не мають можливості працювати, а вимушені 24 години на добу обслуговувати свою доньку чи сина.

У Наталії Пальок 15 річна донька Валерія. Дівчинка не розмовляє і ніколи не почне розмовляти. Проте їй життєво необхідно мати своє коло спілкування, а не сидіти у чотирьох стінах.

Жінка розповідає, чому відвідує Центр:

- Лєра ходить у центр 8 років. Центр створили батьки, які є фанатами своєї справи. Якщо для звичайної дитини є місця для дозвілля, то для цих дітей таких місць немає. Основна проблема -  що такі діти викинуті з життя. Зараз для мене головне, що в неї є друзі. Нещодавно в моєї дитини був день народження і вона змогла відсвяткувати його у Центрі разом з друзями.

Наталія розповідає, що було б непогано якби уряд розробив компенсаційний ваучер на таких дітей.

 - Якби моя дитина перебувала в інтернаті, то держава витрачала б на неї 10 тисяч грн. на місяць. Якби нам дали такі ваучери, то батьки мали б змогу самостійно вирішувати, на які послуги витрачати ці гроші.

Фінансують заклад частково місто, спонсори, держава та батьки. Перебування повний робочий день обходиться батькам особливої дитини у 3500 грн на місць.

- Ми неприбуткова громадська організація. Центр "Родина" протягом року реалізовував проект "Соціальні послуги денного догляду для дітей з важкими порушеннями розвитку" Громадського бюджету м. Києва (№388). Наш центр і до цього надавав такі послуги, але  було дуже скрутно з фінансуванням. Тому ми намагаємося шукати всі можливі шляхи фінансування.  На Громадський бюджет ми подали проект, назбирали голоси і гроші пішли на зарплату працівникам. На наступний рік ми також виграли проект, - зазначає заступник голови правління Вікторія Доманська.

20 дітей на велике місто, які відвідують центр «Родина»,  – замала цифра. Дуже хотілося, щоб у нашій державі незабаром не стояла проблема, де вчитись такій дитині. Щоб місто з кожним роком ставало відкритішим та зручнішим для таких людей.  І проблема не лише у навчанні, а й у подальшій соціалізації такої людини. Адже через 3 роки Лєрі виповниться 18 років, вона виросте з «Родини», і їй потрібно буде шукати для себе місце у житті.

Вечірній Київ


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".