Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

РеаніМарія: безпечне метро завдяки ГБ

Люди ГБ: Марія Назарова

Завдяки ініціативі «РеаніМетро» відтепер кожен киянин може почуватись безпечно у метро – його життя буде врятоване навіть при зупинці серця!

Метрополітен перевозить 500 мільйонів пасажирів на рік, а лише за півроку в метро сталося 15 смертей, пов’язаних з раптовою зупинкою серця. Для того, щоб рятувати життя киян, Марія Назарова та її команда подали до Громадського бюджету свої проекти: встановлення на 52 станціях метрополітену автоматичних зовнішніх дефібриляторів та навчання працівників метро першій допомозі.

Першою проблемою був опір київського метро – працівники стверджували, що не зобов’язані надавати першу допомогу, незважаючи на те, що повинні вміти це робити відповідно до законодавства. Аптечки в метро є, та ними ніхто не користується – іноді працівники станцій навіть не знають, що всередині опломбованих шафок. Що й казати про такі пристрої, як дефібрилятори? Це здавалось неможливим.

Втім, з початку адвокаційної кампанії «РеаніМетро», кияни все більше вимагали від метро відповідальності за збереження життя пасажирів, а київський метрополітен навіть висловив підтримку ініціативі. 

Завдяки Громадському бюджету Марія та ї команда отримали гарантію фінансування з бюджету міста, і вже в 2020 році на 19 станціях київського метро з найбільшим пасажиропотоком будуть встановлені по одному дефібрилятору і по дві якісні аптечки з повним необхідним набором засобів для порятунку життя, а працівники цих станцій пройдуть тренінг з першої допомоги за міжнародними протоколами. 

Така система працює вже багато років у всьому світі, ящички з дефібриляторами висять у всіх громадських місцях від церкви до вокзалу – і звісно ж, у метро. В італійських містах Болонья та Верона дефібрилятори є в поліцейських машинах і в муніципальних таксі, а водії навчені надавати першу допомогу. В Україні дефібрилятори встановлені в аеропортах. Яскравий приклад – аеропорт Бориспіль. За три роки – три успішні реанімації з застосуванням дефібрилятора. На днях у Києві врятували життя чоловіка завдяки дефібрилятору, розміщеному в магазині – сталася раптова зупинка серця, та працівники магазину швидко надали допомогу та провели дефібриляцію. 

Головна особливість дефібрилятора полягає в тому, що його може використовувати будь-хто завдяки повній автоматичності та голосовому асистенту – необхідно лише відкрити коробку та виконувати голосові команди. Дефібрилятор сам аналізує ритм і ніколи не дасть розряд, якщо ритм серця нормальний – тому застосування його не медиками абсолютно безпечне і рекомендоване Міністерством охорони здоров’я України. В київському метро він буде встановлений на платформі в доступному місці.

«Коли пасажири звикнуть до нововведення, можна буде ввести автоматичну подачу сигналу від дефібрилятора на пульт диспетчера швидкої, так випробувано в багатьох європейських містах», - ділиться з нами авторка проекту. 

В планах Марії зробити інформаційну кампанію в метро: розповідати киянам про першу допомогу та дефібрилятори, щоб викорінити страх перед ними та навчити людей простих знань, які можуть врятувати чиєсь життя.

Тож побажаємо успіхів та якнайбільше реалізованих проектів.

 Надія ДАНИЛЬЧУК


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".