Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • До закінчення залишилось
  Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Сім полів за три роки

Люди ГБ: Іван Лісовий

Спортивна інфраструктура міста потребує якісних змін. Тому активні та прогресивні кияни взяли ініціативу в свої руки та, завдяки громадському бюджету, реалізовують мрію багатьох молодих спортсменів.

– Ще 3 роки тому ми з командою визначили для себе проблему, з якою будемо боротися, – це спортивна інфраструктура, яка перебуває не в найкращому стані та  потребує покращення. Власне, проєкт в Солом’янському районі – це вже буде сьоме поле, яке ми за 3 роки реалізували. Наша мета – відновити в столиці всі футбольні та баскетбольні майданчики, – розповідає автор проєкту з облаштування комплексного спортивного майданчика біля будинку № 3-а по вул. Олексіївська Іван Лісовий.

Лідер команди зазначає, що на перших етапах підготовки було дуже багато труднощів з оформленням документів. Але головною перешкодою залишається голосування.

–  Наше суспільство ще досі залишається доволі таки аморфним і його треба змушувати голосувати. Рідко хто заходить на сайт та обирає проєкт для голосування, бо їх там дуже багато. Тому тобі потрібно агітувати людей голосувати і це наразі найважче при такій кількості конкурентів, – зазначає Іван.

Наш герой є досвідченим автором проєктів громадського бюджету, тому з радістю дав важливі поради для молодих команд.

– По-перше, потрібно ґрунтовно підійти до підготовки кошторисної документації. Врахувати всі витрати, можливість подорожчання того чи іншого товару, тому що коли вже настане етап реалізації, може просто не вистачити запланованих коштів. По-друге, ґрунтовно підійти до вивчення земельної ділянки, її балансоутримувача та можливих комунікацій. По-третє, заздалегідь готуватися до етапу голосування. У вас має бути особисте напрацьоване ком’юніті ще до подачі проєкту. Необхідно проводити інформаційну кампанію серед мешканців та шукати групу підтримки. Без міцної команди – це практично нереально, – пояснює Іван Лісовий.

Також Іван закликає не забувати про те, що навіть після перемоги, найдовший та найвідповідальніший етап – це етап реалізації, де потрібен чіткий та постійний контроль робіт.

Наостанок лідер команди запропонував розширити інформаційну кампанію громадського бюджету задля того, щоб люди знали більше про дану процедуру, довіряли системі та щиро хотіли допомагати рідному місту.

Ольга КУЛІШ

Вечірній Київ


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".