Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

У Київраді відбулася перша зустріч робочих груп з вдосконалення ГБ

Перша зустріч робочих груп з вдосконалення ГБ

20 листопада у кулуарах Київської міської ради відбулася перша зустріч усіх трьох робочих груп з питань вдосконалення Громадського бюджету Києва:

- робоча група по етиці;

- робоча група по Положенню;

- робоча група по IT-системі.

У зустрічі взяли участь голова Постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков, перший заступник голови цієї ж комісії  Олесь Маляревич, заступник голови Постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Лариса Дегтярьова, депутати Київради Вадим Онуфрійчук та Андрій Андрєєв 

Учасники зустрічі протягом чотирьох годин обговорювали способи та механізми покращити Громадський бюджет Києва. Модерував зустріч голова Центру розвитку інновацій НаУКМА, групи Е-демократія РПР, експерт Фонду Східна Європа, експерт Програми EGAP та Ради Європи Сергій Лобойко

Учасники зустрічі також висловилися за необхідність закласти в бюджет кошти на інформаційну кампанію ГБ. Дискутувалася необхідінсть прописати в Положенні право ГБК знімати проекти та голоси за порушення Положення та можливість продовження реалізації  проектів на наступний рік, у разі їхнього невиконання з вини розпорядника коштів.

Активіст Василь Харченко запропонував чіткіше визначити повноваження ГБК та способи їхньої реалізації, порядок відкликання членів ГБК, неприпустимі форми конфлікту інтересів. Він також висловився за заборону приймати до голосування та реалізовувати проекти, які передбачають реалізацію поза межами комунальної власності, а також виділити в окрему категорію з окремим фінансуванням проекти комунальних закладів.  

Автор Володимир Басовський та ще ряд авторів пропонували розділити бюджет ГБ в рівних пропорціях між районами міста.

Активіст Сергій Яригін теж запропонував запровадити окремий ГБ на рівні районів міста.

Автор Сергій Ярошенко також вважає за необхідне визначати переможців за кожною категорією окремо та змінити градацію проектів: великі, малі (максимальна вартість 25% великого проекту) та мікропроекти (максимальна вартість 5% великого проекту). Загальний бюджет він пропонує розподілити так: великі - 60%, малі - 30%, мікро - 10%. Він також вважає, що проекти, до яких не має фізичного доступу частина киян (наприклад, комп'ютерний клас в школі), не можуть брати участь у ГБ. 

Автор Ірина Бірюк теж виступила за розподіл проектів за тематикою: "Медицина змагається з медициною, школи - зі школами".

Автор проектів ГБ Микола Гурін і ще декілька авторів запропонували не ділити проекти на великі та малі, а формувати рейтинг проектів не лише за кількістю голосів, а за співвідношенням кількості голосів до бюджету проекту. За його словами, чим більше бюджет, тим більше людей мають його підтримати. На думку автора, це зрівняє можливості великих та малих проекітв. Микола Гурін. Він також запропонував не збирати голоси під час попереднього голосування влітку, коли активність людей є низькою. Автор теж висловив думку, що категорію проекту має визначати робоча група, а не автор.

Автор Ольга Бернасовська теж виступила за те, щоб замість великих та малих проектів запровадити прив'язку до вартості проекту та визначити вагу голосу шляхом запровадження відповідного коефіцієнту. За її словами, це надасть можливість малим, але потужним громадам, об'єднатися навколо локальної мети й отримати результат. Запровадження коефіцієнту прибере  розділення бюджету на 80% на великі та 20% на малі проекти.  Вона також висловилася за запровадження окремого % бюджету на категорію "Соціальний захист" з окремим рейтингом чи обов'язковий один голос на цю категорію, а також стандарт інклюзії для проектів ГБ.

Ольга Бернасовська також вважає за необхідне рекомендувати не ставати авторами чи співавторами проектів депутатам та помічникам депутатів і заборонити на агітаційних листівках, плакатах щодо проектів ГБ рекламу депутатів і партій. Йшлося також про рекомендацію депутатам надавати підтримку (інформаційна кампанія, поліграфія) всім проектам на окрузі, а не лише обраним ними і проводити діалог, опитування, громадські слухання, праймеріз щодо потреб району та важливості проектів для містян. Також Ольга виступає за заборону вимагати скріни голосування, особливо  директорам шкіл, вчителям та керівникам і розробку стандартів благочесної конкуренції та агітації та в комунальних закладах(школи, лікарні) і запровадження публічного звітування автора та розпорядників коштів про етапи реалізації проекту.

Задля підвищення рівня безпеки учасників голосування авторка запропонувала скасувати вхід до кабінету користувача через логін і пароль, прибрати анкету та запровадити подвійну аутентифікацію через смс для кабінету картки киянина, а також зробити відкритою статистику по проектах і кількості голосів з одного IP в кабінеті автора. Крім того, Ольга вважає за необхідне налаштувати кабінет автора проектів таким чином, щоб уможливити командну роботу. На її думку, важливо зробити і можливість централізованого звернення до авторів від адміністратора системи, а також передбачити можливість публікації звітів автором та розпорядниками коштів новин по  експертизі та реалізації проектів.

Автор проектів ГБ Олексій Тихонов запропонував розробити процедуру рівного доступу авторів до комунальних ЗМІ, вести постійну рекламну та роз'яснювальну кампанію щодо ГБ, виділяти на це фінансові та кадрові ресурси.  Він теж пропонував заборонити можливість входу до системи через логін і пароль, прибрати анкету, унеможливити використання для авторизації голосуючих будь-які способи, які не передбачають двохрівневу авторизацію та не гарантують точну ідентифікацію особи при кожному вході до системи, а також фіксувати усі помилки. Також він вважає за потрібне впровадити в системі відкритий рейтинг. Відкритість дасть можливість швидко реагувати та фіксувати аномалії в голосуванні. Також у рейтингу необхідно передбачити спосіб авторизації при голосуванні.

Автор Сергій Сенчуров надіслав свої пропозиції письмово. Він пропонує розробити лінійну бізнес-логіку процесу реєстрації, автентифікації та голосування користувача в системі. Сама процедура реєстрації чи автентифікації має бути лінійно логічною та інтуїтивно зрозумілою будь-кому з мінімальним рівнем володіння інформаційними технологіями. На його думку, важливо також протоколювати всі операції користувачів на сайті та провести тестування роботи сайту на максимально можливій кількості комбінацій методів доступу й аутентифікації. 

Автор проекту ГБ Ігор Кравчишин надіслав пропозицію оптимізувати процедуру голосування, звести її до мінімуму екранів, а краще до одного, а також налаштувати можливість зручного голосування в середині системи Приват 24. 

Секретар МРГ Олександр Денис надіслав пропозицію створити ще одну категорію проектів (окрім малих та великих)- супер-проекти з бюджетом до, наприклад, 50 млн. В цій категорії перемагає та реалізовуєтся тільки один проект, п'ять голосів розбити таким чином - 1 голос на супер-проекти, 2 голоси- на великі і ще 2 голоси- на малі.

Автор проектів ГБ Олена Широкова запропонувала  через 6 місяців після реалізації проекту проводити анкетування зворотнього зв'язку тих, хто голосував за проект, та, по можливості, мешканців прилеглих територій.

Активіст Олександр Чунаєв висловив пропозицію передбачити частку ГБ у міському бюджеті у фіксованому розмірі 0,1%: "Для столиці ця сума не є обтяжливою і тільки засвідчуватиме її фінансові можливості для активізації участиі киян у розвитку міста". Він також вважає, що авторами та співавторами громадських проектів не можуть бути службові та посадові особи будь-яких бюджетних установ, організацій та підприємств.

Відеозапис зустрічі можна подивитися тут: https://youtu.be/luV6NLAEJH4

Наразі всі пропозиції щодо вдосконалення Положення про Громадський бюджет міста Києва акумулюються тут.

Всі бажаючі долучатися - пишіть свої пропозиції на мейл kyiv.gbk@gmail.com.


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".