Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

У Київраді відбулися студентські дебати з питань ГБ

Студентські дебати з питань ГБ

Відбувся перший захід DRI Youth Talk: громадський бюджет в рамках турніру з дебатів DRI «Вирішуй для міста».

Учасниками заходу були студенти з КНУ імені Тараса Шевченка, Київського університету імені Бориса Грінченка, КНЕУ, КПІ, Житомирського національного агроекологічного університету та представники молодіжної організації U:act та Європейська молодь України. Головними темами заходу були: розгляд стандартів місцевої демократії як таких та обговорення викликів, з якими стикаються при застосуванні одного з найефективніших інструментів місцевої демократії – громадського бюджету.

Світлана Грищенко, представник Ради Європи, розповіла про численні можливості, які Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи, головний європейський форум місцевої влади, надає представникам молоді. Зокрема, вона згадала про можливість залучення до діяльності молодіжної делегації, яка на рівні з іншими делегаціями держав-членів, формує та просуває свій порядок денний під час роботи Конгресу.

Артем Стельмашов, представник Київської міської Ради, вказав на успішні приклади реалізації проектів громадського бюджету, наприклад, згадав про запуск Відкритої політехнічної лабораторії «Lampa» у приміщенні КПІ, де студенти отримали безкоштовний доступ до обладнання для вивчення електроніки та проведення досліджень.

Олексій Коваленко, автор декількох успішних проектів ГБ, провів з учасниками інтерактивну гру, де учасники моделювали етапи розгляду громадського бюджету. Шість команд запропонували свої проекти ГБ, які потенційно можуть бути реалізовані в місті Київ. Команда «G6» зробила пропозицію виділити півтора мільйони гривень на проект «Мурали Києва», щоб прикрасити спальні райони міста та створити нові можливості для молодих митців. Команда «Сонечко» висунула ідею створити простір «Озеро Сонячне» з каякінг space, сценою для кінопоказів та біговою доріжкою.

Далі відбулися перші дебати в рамках турніру DRI «Вирішуй для міста». Учасники переконували журі та присутніх в аудиторії, чому саме їхні проекти мають отримати фінансову підтримку з громадського бюджету міста Києва. За перемогу змагалися дві команди: команда студентів з Київського університету імені Бориса Грінченка та команда «Реформатори», остання представляла КНУ імені Тараса Шевченка. Важливими критеріями оцінки проектів були їх інклюзивність та інноваційність.

Перша команда запропонувала створити культурно-освітній центр для людей похилого віку із символічною назвою «Вічно молоді». Основною проблемою, яку намагається вирішити даний проект, є підвищення низьких стандартів проживання у геріатричних установах – закладах, де лікуються та живуть, як правило, самотні люди похилого віку. За словами команди «Грінченко», ця ініціатива виникла як відповідь на відсутність державних та громадських ініціатив, спрямованих на покращення умов проживання людей похилого віку. На думку авторів проекту, такий центр сприятиме згуртованості та інклюзивності суспільства.

Команда «Реформатори», запропонувала реалізувати в рамках громадського бюджету проект «Сміття як арт-об’єкт». На думку команди, інсталяція інтерактивних та концептуальних арт-об’єктів із сміття у громадських місцях допоможе «переконати громадян у необхідності сортувати сміття…, а підприємців інвестувати кошти у заводи по переробці сміття». Автори проекту відстоювали, що саме їх проект є інклюзивний, адже розрахований на різні верстви населення, враховуючи підприємців.

З невеликою перевагою вищу оцінку суддів та аудиторії здобув проект команди «Реформатори». Водночас, Олексій Коваленко, автор багатьох реалізованих проектів громадського бюджету, відзначив актуальність громадських ідей соціального спрямування, особливо для людей похилого віку. «Адже, державні установи, які піклуються про людей похилого віку, наразі мають слабку та неефективну інфраструктуру, недостатнє фінансування, а культурне дозвілля для такої категорії населення зазвичай залишається поза увагою», –  додав Олексій.

Артем Стельмашов, представник Київської міської ради, закликав обидві команди, доопрацювати власні проекти і спробувати реалізувати їх. Він запропонував розпочати ці проекти як невеликі ініціативи, які у подальшому зможуть інституційно зміцнитися, зокрема, за допомогою фінансування в рамках громадського бюджету.

Хочемо ще раз висловити подяку Київській міській раді, Конгресу Місцевих та Регіональних Влад Ради Європи, Форуму розвитку громадянського суспільства та Федерації дебатів України за допомогу в організації та чудову атмосферу під час заходу.

Наступні раунди дебатів відбудуться протягом листопада та грудня 2018 року з командами інших ВНЗ та молодіжних організацій.


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".