Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

У Києві відбувся ІІ Форум практиків партиципації «Громадські бюджети від А до Я»

ІІ Форум «Громадські бюджети від А до Я»

У Києві відбувся ІІ Форум практиків партиципації «Громадські бюджети від А до Я».

Форум став простором для презентації успішних практик, обміну досвідом та дискусій щодо нового та надзвичайно динамічного суспільного явища - бюджету участі.

Цього року до Києва приїхали посадовці та активісти з більш як 100 українських міст, муніципалітетів Грузії, Молдови та Польщі, а також експерти з Німеччини та Великої Британії.

Перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс заявив, що Громадський бюджет став чи не найбільш дієвою ланкою, що об’єднує активних киян і міську владу.

«Цьогорічний бюджет для нас уже другий. У 2016 перемогло 62 проекти. Їхня загальна вартість склала 50 мільйонів гривень. Найменший за сумою проект – 75 тисяч гривень, найбільший – 1 мільйон гривень. Було 14 відповідальних головних розпорядників бюджетних коштів», – нагадав Геннадій Пліс.

«Є такі проекти, втілення яких ускладнене через судові суперечки. Але більшість, я знаю, буде виконана і слугуватиме на благо киян», – підкреслив він.

Поточний рік продемонстрував, наскільки кияни зацікавлені у змінах, зауважив Геннадій Пліс. Адже до голосування було подано 809 проектів на суму 1 млрд грн. Із них: малі проекти – 286 (35%) – 97 млн грн, великі – 523 (65%) – 907 млн грн.

«Маємо також рекордну кількість тих, хто брав участь у голосуванні, – 131 449 (444 509 голосів) за 564 проекти... Лідерами поданих проектів (не переможців) залишаються освіта – 240 проектів і спорт – 158. Очікуваний інтерес автори і голосуючі проявили до комунального господарства – 67 проектів», – розповів перший заступник голови КМДА.

Він переконаний, що Громадський бюджет не лише зміцнить співпрацю влади і містян, але й допоможе розвивати її у європейському напрямі.

«Що це таке? Це відповідальність не лише влади перед людьми, але й людей – активних і дієвих, талановитих і відповідальних – перед самими собою та містом, у якому ми всі живемо. Я вірю, що перетворення, які вже почалися, реальними справами змінюватимуть наше місто», – підсумував Геннадій Пліс.

Голова Центру розвитку інновацій #НаУКМА, групи Е-демократія РПР, експерт Фонду Східна Європа, експерт Програми EGAP Сергій Лобойко виступив щодо українського та міжнародного досвіду добрих практик Громадського бюджету та щодо того, які саме Положення та модель ГБ потірбні місту:

"ГБ - це мирна демократична революція - впровадження прямої демократії. Ми стоїмо на порозі визначення моделі. Глобально вибір треба зробити між тим, що це буде - конкурс проектів під контролем бюрократії чи розвиток участі під контролем громадськості?"

Практично всі учасники висловилися за розвиток участі громадськості під час реалізації громадського бюджету в містах і регіонах України.


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".