Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

У Києві відкрили унікальну школу «Лампа Kids»

Відкриття школи «Лампа Kids»

Сьогодні в стінах Національного технічного університету «КПІ ім. Сікорського відбулося відкриття дитячої школи мікроелектроніки «Лампа Kids». Це успішний проект Громадського бюджету, в рамках якого юні кияни зможуть вивчати мікроелектроніку, опановувати робототехніку, технології 3D друку, програмування мікрокомп'ютерів та багато іншого.

«Сьогодні важлива подія – відкриття лабораторії «ЛампаKids». Хочу сказати, що проблема залучення молоді до технічної творчості, високих технологій є особливо актуальною для України. В КПІ, який є лідером науково-технічної освіти, такі технології впроваджуються», - зазначив перший проректор «КПІ» Юрій Якименко.

«Лампа Kids» не єдиний Громадський проект КПІ та міської влади. У 2017 році було відкрито лабораторію електроніки "Лампа" вартістю 740 тис грн. У лабораторії було встановлено сучасне вимірювальне обладнання, мікропроцесорні плати і точні 3D-принтери.

«Завдяки Київській міській раді, Громадському бюджету, нам вдалося втілити в життя вже другий проект, який заохочував би дітей до вивчення високих технологій. Першим була лабораторія «Лампа» для студентів, яка користується зараз великою популярністю не тільки серед КПІшників, а й серед студентів інших університетів», - говорить Якименко.

Лабораторія дасть змогу навчати школярів, які бажають в майбутньому працювати в сфері високих технологій, що дуже актуально в наш час.

«Якщо ми говоримо, що на загальнонаціональному рівні, галузь ІТ має стати пріоритетною для розвитку країни, то ми маємо розуміти, що розвиток галузі неможливий без двох речей: без людей, які мають її розвивати і без технічного оснащення, де вони будуть вчитися це робити і створювати. Місто, спільно з КПІ і Малою академією, має можливість створювати таку базу, навчати дітей і заохочувати їх до розвитку цієї галузі. На моє особисте переконання, саме з таких невеликих проектів ми творимо майбутнє нашої держави», - вважає заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів.

З розвитком ІТ-індустрії, в Україні почали масово з'являтися дитячі школи електроніки і робототехніки. І вони  користуються попитом серед школярів. На жаль, більшість подібних закладів функціонують на комерційній основі. «Лампа Kids» - унікальний проект, який буде абсолютно безкоштовним для дітей.

«Мета цього проекту – створити професійну школу, яка могла б готувати майбутніх професійних розробників не лише програмного забезпечення, а й мікропроцесорів. Нам хотілося створити місце з новітнім обладнанням, де навчання було б безкоштовним, а знання, які б діти тут отримували, були б унікальними, а не поверхневими. Зрештою, на мій погляд, нам вдалося створити дуже хорошу лабораторію з новітнім обладнанням. Подібних лабораторій в інших університетах, я не знаю», - автор проекту, доцент кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури ФЕЛ Євген Короткий.

За словами директорки Київської МАН Ірини Поліщук, "у нас дійсно 2018 рік пройшов під гаслом громадський бюджет. І ми мріяли, що за цими стовпчиками, номенклатурою наступить та хвилинка, коли ми побачимо його живцем, побачимо це обладнання, ці речі, які для мене були завданням, яке ми мали виконати. І ось ми тут, і я переконана, що завдяки тісній спіпраці, завдяки підтримці міста, завдяки підтримці Департаменту Освіти і науки, співпраці з автором проекту, з керівництвом КПІ, ми зможемо реалізувати ще не один проект... Для нас це було вперше, ми його реалізували. Переконана, що це вперше і не востаннє, і, що наші діти зроблять багато відкриттів, великих і маленьких".


Кошторис проекту – 1,9 млн грн. За ці кошти було обладнано 10 стаціонарних робочих місць і лекційну зону на 50 осіб,  закуплено найсучасніше обладнання для того, аби діти опановували радіоелектроніку.

Ініціатива «Лампа Kids» - проект-переможець Громадського бюджету 2018. Загалом у рамках ГБ-2018 переміг 141 проект: 115 уже реалізовано, 26 в процесі реалізації. Проголосували понад 130 тис осіб.

Нагадаємо, що сьогодні, 6 березня, останній день, коли можна подати проекти, які місто буде реалізовувати наступного року.


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".