Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Вдосконалюємо положення про ГБ спільно!

Звернення ГБК

Спільното ГБ, ось і закінчується непростий 2020 рік.

ГБК працювала і офлайн, і онлайн - 20 засідань, розглянуто понад 100 скарг. Найскладнішим викликом для нас стали питання оцінки доброчесності дій частини депутатських команд. За кілька місяців ви зможете обрати нову ГБК, а тим часом ми маємо виконати останню нашу функцію згідно з Положенням - систематизувати пропозиції до вдосконалення механізмів ГБ (ст. 6, п. 11, ст. 15, п.12). Ключовим тут завданням є вдосконалення Положення про ГБ.

22 грудня 2020 року на зустрічі активістів ГБК і МРГ із зацікавленими депутатами дано старт цій роботі. Сенсацією цієї зустрічі стала пропозиція від присутніх депутатів, у тому числі тих, які потрапили до списку недоброчесних, кардинально вирішити властивий конфлікт між громадськістю та депутатами - заборонити депутатським командам брати участь у ГБ, зберігши за ними лише чинну модель консультантів команд ГБ.

Це добре, що після 22 грудня Київрада дослухалася і замість пропозиції КМДА/Фіндепу на згортання ГБ, вирішила збільшувати бюджет ГБ - й у 2021 Кияни розподілять вже 200 млн на 2022 рік. Але це не вирішує питань інноваційності проектів ГБ, якості експертизи й доопрацювання силами РБК запропонованих Киянами проєктів, відсутності у бюджеті міста списку забюджетованих проєктів, непрацюючої ст. 3, недоопрацьованої е-системи та відсутності її аудиту, проведення консультацій на її основі та розвитку ІТ-спільноти, завершення реформування механізму формування комісії (без ГО - напряму з команд), відсутності Проєктного офісу для забезпечення ефективної роботи ГБК, МРГ для системного розвитку ГБ, команд, е-системи й інших інструментів електронної демократії.

Ці та ряд інших питань потребують кращого врегулювання.

Тому звертаємося до Вас з пропозицією помріяти “під ялинкою” про ідеальний ГБ та написати нам про це.

Пропонується такий план дій:

1. Прийом пропозиції через анкету в Google-формі: https://forms.gle/ebzaN6tDHPznKsS5A до 04.01.2021 включно.

2. ГБК і МРГ опрацюють всі пропозиції й підготують порівняльну таблицю до обговорення. Всі правки будуть поіменні.

3. Зустрічаємося у п'ятницю, 8 січня 2021 року на онлайн-обговорення змін до Положення та електронної системи ГБ. Лінк до онлайн обговорення надійде вам на електронну адресу, яку ви вкажете в анкеті.

4. Спільно з МРГ узагальнюємо зміни до Положення та проводимо консультації з активними депутатами, які об'єдналися у РГ. 

5. Готуємо фінальну версію змін до Положення, надсилаємо на розгляд і презентуємо ПК з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, ПК з питань цифрової трансформації та адміністративних послуг.

6. З урахуванням рішень комісій проєкт змін вноситься на розгляд Київради.

З повагою, Ваша ГБК!


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".