• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

"Вечірній Київ" про проекти киян, втілені у 2017 році за кошти міського бюджету

Другий день поспіль київські ЗМІ виходять з темою ГБ на першій шпальті

Газета Київської міської ради "Вечірній Київ" опублікувала на своїй першій шпальті матеріал про Громадський бюджет:

"У першому Громадському бюджеті столиці успішними стали 62 проекти на загальну суму 50 млн грн. Переважну більшість з них упродовж року було реалізовано. Знайомимо з ініціативами, які змінили наше місто на краще завдяки активістам та підтримці небайдужих мешканців.

№ 336 Відкрита політехнічна лабораторія Lampa

Інноваційний простір відкрився на третьому поверсі науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка НТУУ «КПІ». Лабораторію обладнано 3-D принтерами, осцилометрами, електронними мікропроцесорними платами та відкрита для всіх охочих з 16.30 до 20.00 по буднях і з 12.00 до 16.00 у суботу.

Євген КОРОТКИЙ, автор проекту: «Історія «Лампи» розпочалася три роки тому. Спочатку вона розміщувалася у старому занедбаному приміщенні на факультеті радіоелектроніки, мала переважно радянське обладнання. Щоб створити умови для вивчення сучасної електроніки, потрібне високотехнологічне обладнання – його ми закупили за кошти Громадського бюджету. Це стало можливим завдяки міській владі, волонтерам та небайдужим киянам. У лабораторії проводитимемо відкриті лекції, майстер-класи, семінари, воркшопи за участі професійних інженерів. І займатимемося різними розробками, які, сподіваюся, зроблять внесок у становлення Кремнієвої долини в Україні».

№ 429 Безкоштовний спорт дітям у Дніпровському районі

У відремонтованому приміщенні за адресою: бул. Перова, 23-б відкрився дитячий спортивний клуб БФ «Сильна нація». У ньому проводяться безкоштовні тренування для дітей 6-14 років. Тут малеча опановує українські єдиноборства, зокрема – хортинг. 

Олексій ПАРАЩЕНКО, автор проекту: «Найкраща альтернатива шкідливим звичкам – спорт і фізкультура. Але тренування у спортивних клубах коштує чимало. Ми вже маємо позитивний досвід роботи такого клубу в Дарницькому районі по вулиці Тростянецькій. З 2015 року в ньому безкоштовно займається 70 дітей. Поруч з клубом ми облаштували три спортивних майданчики та висадили більш ніж 100 дерев. У рамках програми «Безкоштовний спорт дітям» робимо ставку на єдиноборства. Бо вони вчать дітей поваги до старших, необхідності допомагати слабшим, прищеплюють розуміння важливості здорового способу життя. Зараз збираємо кошти на ремонт другої частини клубу, щоб зробити танцювальний зал для дівчат. А також плануємо відкрити такі клуби в усіх районах Києва».

№ 27 № 357 Реконструкція міської «Зони здоров’я» на Лівому березі Дніпра

Скейт-парк на березі Дніпра («Зона здоров’я», ст. м. «Лівобережна») У мешканців Микільської Слобідки з’явилася сучасна рекреаційна зона з дитячим майданчиком, тренажерами та скейт-парком, на якому минулого року вже відбулися змагання серед екстремалів.

Олена МЕДВЕДЕНКО, авторка проектів: «Власними силами навесні 2016 року ми прибрали сміття та відновили баскетбольний корт, однак вся територія давно потребувала капітальної реконструкції. Основною проблемою було те, що дві ділянки в «Зоні здоров’я» не мали балансоутримувачів. Тож потрібно було об’єднати все в єдиний парк з одним балансоутримувачем – КП УЗН Дніпровського району. Цьогоріч продовжимо розвиток території – на ГБ-2 пройшов іще один наш проект: створення у «Зоні здоров’я» інклюзивного майданчика з гумовим покриттям, ігровими елементами та альтанкою для діточок, які потребують безбар’єрного середовища».

№ 291 Фітнес-парк «Озеро Лебедине»

На території парку проклали доріжки, облаштували вхідну групу, велопарковку, дитячий майданчик і комплекс тренажерів, висадили дерева та кущі. У майбутньому тут планують встановити тренажери для людей з обмеженими можливостями, а також зробити бігову і велодоріжки, еко- та арт-зони.

Лариса ДЕГТЯРЬОВА, ініціаторка проекту: «У столиці немає спортивних парків. Ми вибрали фітнес-напрямок, розрахований на широку аудиторію. Це озеро розташоване на в’їзді до Києва з міжнародного аеропорту «Бориспіль». І ми прагнемо, щоб воно стало однією з візитівок нашого міста».

Артем САВИЧЕВ, співавтор проекту: «Колись тут водилися лебеді, качки, бобри. Однак озеро ніхто не доглядав, і водойма покрилася очеретом. А навколишня територія приваблювала безхатьків, сюди звозили будівельне сміття. Наш район – один з найбільш густонаселених, на одного мешканця припадає лише 50 сантиметрів зеленої зони. Тому цю зону відпочинку необхідно було врятувати. Нас підтримало КП «Плесо», яке розпочало очищення озера від очерету і сміття, облаштувало оглядовий майданчик біля води і майданчик для пляжного волейболу».

№ 573 Скелелазний зал «КПИскала» у КПІ

В рамках ГБ закуплені скелелазний мат, м’які меблі, аудіосистема та частина скелелазних зачіпок. Розташовується скеледром на 4-му поверсі спорткомплексу КПІ (вул. Верхньоключова, 1/26). Тут тренуються спортсмени. Два-три рази на тиждень безкоштовно усі бажаючі займаються, попередньо зареєструвавшись в електронній черзі на Facebook-сторінці «Скеледром КПИскала».

Євгеній КОЗАК, автор проекту: «12 років займаюся цим видом спорту, я кандидат у майстри спорту зі скелелазання, у студентські роки був чемпіоном України. Тож вирішив зробити доступний зал для студентів і всіх, хто хоче займатися скелелазанням. На цьому місці був занедбаний коридор. Ми знайшли спонсорів, зробили ремонт, розробили макет дизайну, а за кошти Громадського бюджету придбали необхідне обладнання».

№ 95 Зона відпочинку «Озеро Верхнє Вигурівське»

Біля озера прокладено пішохідну доріжку, встановлені лавочки, урни, таблички, що інформують гостей про правила поведінки у громадських місцях.

Ольга ЛОБАСЕНКО, авторка проекту: «У мешканців житлового масиву Вигурівщина-Троєщина мало місць для дозвілля та відпочинку. Берег озера було занедбано, притягував сумнівний контингент, який залишав після себе порожні пляшки та сміття. Тепер усе прибрано, мешканці можуть прогулятися біля води, посидіти на лавах. Наведення ладу на території навіть посприяло зникненню нелегального кафе. А головне – завдяки Громадському бюджету сусіди стали об’єднуватися, спілкуватися між собою, допомагати один одному».

№ 385 Розумний простір неформальної освіти Clever Space

У науково-технічній бібліотеці Національного авіаційного університету запрацював новий майданчик для навчання і спілкування. Обладнаний сучасною технікою (ноутбуки, проектор, екран, мультимедійна дошка, аудіосистема, мікрофони та ін.), він запрошує на майстер-класи та зустрічі не лише студентів, а й усіх киян.

Артем СТЕЛЬМАШОВ, автор проекту: «Працюючи в університеті, я виступив з ініціативою створити майданчик для проведення креативних заходів. І щоб вони були доступні всім охочим. Приємно, що цю ідею підтримали співробітники бібліотеки, студенти нашого та інших ВНЗ. Тут у комфортних умовах проходитимуть лекції науковців, заняття медіашколи та радіошколи, зустрічі громадських активістів».

№ 451, 472, 496, 219, 474 Інноваційні комп’ютерні комплекси (1+15) для семи шкіл

№ 408 Діти Києва: школа життя

Шість успішних проектів першого Громадського бюджету забезпечили інноваційними комп’ютерними комплексами 42 школи шести районів міста. Вони створять умови дітям для здобуття повноцінної якісної освіти з вмінням використовувати сучасні інформаційні технології.

Микола ГУРІН, автор проекту № 472 і 474: «Комплекси мають економічні переваги та зручні у користуванні. Вони складаються з одного спільного сервера, програмного забезпечення та 15-ти навчальних станцій: це монітор, мишка, клавіатура і термінал, на який передається інформація з сервера. Особливість у тому, що замість 15-ти системних блоків працює один сервер. Набагато дешевше полагодити його чи оновити програмне забезпечення, ніж коли, наприклад, за рік вийдуть з ладу кілька системних блоків».

№ 412 Майстерня творчості

Для підлітків і молоді Деснянського району на безоплатній основі працюють гуртки «Основи робототехніки», «Чарівна глина», «Креативна майстерня», «Домашній майстер», «Авіамодельний»,

«Радіоелектронне конструювання». Майстерня, обладнана сучасним устаткуванням, відкрилася в приміщенні школи № 270 (проспект В. Маяковського, 21-в).

Вадим ОНУФРІЙЧУК, автор проекту: « В дитинстві я дуже любив майструвати. І хотілося, щоб така можливість була доступна іншим дітям. На жаль, у Деснянському районі не було повноцінного центру технічної творчості. Ідея зробити майстерню виникла ще у 2007 році, але навіть тоді обладнати один кабінет коштувало 50 тисяч гривень. З міського бюджету таких грошей виділити не могли, тож довелося відкласти ідею до кращих часів. І коли запустився Громадський бюджет, я скористався можливістю втілити її в життя».

№ 145 Заміна старого ліфта в поліклініці по вул. Ентузіастів, 49

Замість аварійного ліфта, що відпрацював у поліклініці «Русанівка» 52 роки, встановили новий.

Ірина ТИМОШЕНКО, авторка проекту: «Мешканці мікрорайону давно просили, аби в поліклініці замінили ліфт, який вже вичерпав дозволений термін експлуатації. Він є єдиним засобом для інвалідів на візках піднятися до відділення травматології та рентгену. Щиро дякую усім, хто не залишився байдужим і проголосував за цей проект. Новий ліфт працює, і я з упевненістю можу сказати, що ми здатні змінити світ і створити своє майбутнє вже сьогодні».

Підготувала Марія КАТАЄВА

Фото Бориса Корпусенка, Олексія ІВАНОВА , Ірини КРИКЛІ та Віктора ПІСКУНОВА

https://vechirniykiev.com.ua/data/archive/pdf/5a5643c2376c1.pdf