Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • До закінчення залишилось
  Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Вікторія Оломуцька: потрібно бачити ціль та йти до кінця

Люди ГБ: Вікторія Оломуцька

З 2017 року Вікторія підтримувала проєкти Громадського бюджету голосами, а в 2019 подала власний, завдяки якому київська школа отримала сучасне музичне та мультимедійне обладнання. Також вона долучилася до проєктів, що стосувалися IT в освіті, і своїм прикладом надихнула інших авторів подавати ініціативи до Громадського бюджету.

Вікторія Оломуцька працює провідним інженером відділу управління ІТ-проєктами і програмами Департаменту управління інформаційними технологіями КП ГІОЦ. До Громадського бюджету залучена не лише як лідерка проєктів: вона активна учасниця школи ГБ Києва, секретар громадської бюджетної комісії №3 та член громадської бюджетної комісії №4 скликання, член робочої групи з питань функціонування електронної системи громадського бюджету міста Києва.

«З 2017 року пройшла шлях від голосуючої за проєкти до лідеру проєкту-переможця громадського бюджету. В основному це були проєкти шкільної громади. Школи, де навчаються мої діти. І колись навчалася я. Ми згуртовано об’єдналися з батьками, щоб проєкт №801 став переможцем і щоб його було реалізовано. Ми хотіли обладнати мультимедійним та акустичним устаткуванням актовий зал та бібліотеку СШ №80», — розповідає Вікторія Оломуцька.

У 2019 році подала власний проєкт №801, який був реалізований на базі школи №80, за адресою бульвар Дружби Народів, 12Б. Часто в актовому залі школи проводяться соціальні заходи та благодійні концерти. До початку карантину робили концерти не лише для учнів, батьків, але і запрошували охочих зі свого мікрорайону.

За рахунок батьків актову залу відремонтували, але на звук та освітлення грошей не вистачило. Вікторія разом з шкільною громадою вирішили подати проєкт на громадський бюджет, щоб облаштувати оновлений зал усім необхідним та сучасним. Проєкт став переможцем, за нього віддали свій голос 1418 містян. Управління освіти Печерського району закупило необхідне устаткування: ноутбуки, звук, світло, 3D принтер, проектор, екран для проектору, а на заощаджені кошти закупили витратні матеріали для 3D принтеру.

«Складність була в тому, що кошти було адресовано на закупівлю обладнання частинами, а не комплексно. Через це реалізація проєкту затягнулася. Наразі проєкт реалізований в повному обсязі. Залишилося навчити учнів та робітників школи користуватися обладнанням», — поділилася Вікторія Оломуцька.

Головною метою Вікторія вважає покращення та оснащення не лише школи, але і мікрорайону, міста. Була задіяна і в інший проєктах Громадського бюджету. У 2019-му авторку зацікавила тема IT в освіті, вона долучилася до проєктів «Облаштування класу APPLE LEARNING CENTRE СШ №80» (ГБ 2019) та «Шкільний хакатон Kyiv Smart City» (ГБ 2020), в якому Вікторія була провідним організатором. Також була задіяна в реалізації проєкту «Practical CyberSecurity Days» (ГБ 2020).

«Несподівано для себе я відкрила, що маю талант надихати інших на дії. І якщо я бачу ціль, і я в це вірю, то буду йти до кінця. Таким чином я не втрачаю віру», — ділиться авторка.

Своїм прикладом Вікторія надихнула вчительку інформатики СШ №80 Ганну Чернишову, яка подала кілька проєктів на ГБ 2021. Два з них — придбання необхідного спорядження для гуртка спортивного туризму та сучасного обладнання для кабінету інформатики — будуть реалізовані в цьому році.

Громадський бюджет — це можливість кожному киянину модернізувати, покращити свій двір, сквер, навколишнє середовище. Поспішай подати свій власний проєкт до 25 квітня 2021 року.

Євгеній СЕМЕНЯК, Вечірній Київ


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".