Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Волонтерська ініціатива втілена в життя

Люди ГБ: Ольга Розумій

Киянка Ольга Розумій познайомилася з громадським бюджетом ще у 2017 році. Ольга, мама двох маленьких дітей, авторка трьох проєктів-переможців: один у  2019 році та  два у 2020 році. Перебуваючи у декретній відпустці наважилася подати власні проєкти.

«Громадський бюджет – це програма, яка була зовсім новим напрямком для мене. Все почалося з того, що мій сусід подав проєкти на облаштування футбольного поля і баскетбольного майданчика в нашому дворі. Коли дізналася, почала допомагати збирати голоси, інформувала людей, агітувала за проєкти. А вже на наступний 2019 рік подала власний проєкт № 96 «Облаштування дитячих майданчиків ДНЗ № 125, вул. Лаврухіна 13». Ще через рік подала 2 проєкти: №464 Осучаснення "Троєщинських Липок" та №379 «Модернізація спортивного залу», які було успішно реалізовано в 2020 році», – розповідає пані Ольга.

Сприяли поширенню проєкту батьки садочку, друзі, знайомі, сусіди. Реалізацією займалося Деснянське управління освіти. Пані Ольга брала в свої руки ініціативу, тому що їй не було байдуже як все це закінчиться. Слідкувала, чи почалися ремонтні роботи в садочку, чи знайшли підрядників, чи відбувається все прозоро.

«Сформованої команди як такої не було, але за допомогою декількох небайдужих мам, моїх подруг, гарних знайомих, а також підтримки колективу садочку, нам вдалося проінформувати, залучити необхідну кількість прихильників, які підтримали мої проєкти. Інформування, агітація проводилася у фейсбуці та вайбер-групах, також розклеювали інформаційні листівки в дозволених для цього місцях.  Головною метою було поліпшення умов перебування дітей в садочку – не тільки моїх, але знайомих та сусідів. Тому що мене не тішили ті умови в яких перебували діти», – каже авторка.

«Я зверталася в управління освіти, але там мені говорили, що на жаль на ці статті видатків не передбачено фінансування, тому ніяк допомогти не можемо. Але, так як я знала вже про громадський бюджет, виникла ідея подати проєкти. Чому таке скрутне фінансування на модернізацію садочків та шкіл? У нас на окрузі не було депутата. Ніхто не лобіював інтереси громадськості», – говорить Ольга.

»«Як я себе мотивувала не зупинятися? Більше мотивують мої внутрішні якості. Я достатньо амбіційна жінка. Тому не зупиняюся на розпочатому. Результат і перемога є важливою складовою, якщо вже щось починаю робити. Щодо подальших планів на майбутнє можу сказати лише одне. Нині працюю на волонтерських засадах у громадській бюджетній комісії. Згідно з положенням про громадський бюджет, члени ГБК не мають право подавати проєкти. Ця робота дуже відповідальна, але приносить задоволення. Однак з радістю проявила би ініціативу ще не один раз», - каже Оля.

Звісно, були чинники, які могли завадити реалізації проєкту. Найперший чинник – карантин. Інший полягав у тому, що люди відмовлялися голосувати, бо вже не так актуально. Але цілеспрямованість авторки не дала їй зупинитися.

«Як мати двох дітей, можу свідомо сказати, що десь під час  голосування  бракувало часу родині. Бо постійно в дзвінках, без кінця і краю робота. Чесно кажучи, якби можна було повернути час, то я би його присвятила своїм дітям. Але все одно  воно того вартує,  тепер мої діти мають сучасні, безпечні дитячі майданчики в садочку і біля будинку, в якому ми проживаємо. Гарну, сучасну, оформлену спортивну залу, в якій комфортно і приємно проводити час, заняття спортом стали цікавішими», – говорить авторка.

Ольга рекомендує: «По-перше, потрібно займатися тим, що подобається. Знаходити можливості, хоча іноді треба розуміти, що доведеться йти на компроміс. По-друге, робіть свою справу з задоволенням і натхненням. Нічого не зробиться само по-собі без вашого зусилля. Що б я порадила тим, хто бажає здійснити свій проєкт, але вагається? Якщо це для вас справді важливо, то йдіть і робіть. За вас це ніхто не зробить!»

Євгеній СЕМЕНЯК


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".