Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Вперше в ГБ з’явився лідер команди з-за кордону

Люди ГБ: Давід Пластер

Першим автором-іноземцем Громадського бюджету став американський військовий медик і український волонтер, інструктор та радник у Національній гвардії, інструктор та консультант з тактичної медицини, директор громадської організації “Anomaly”, ініціатор низки соціальних та ветеранських проектів і платформ Давід Пластер.

Проекти американського ветерана спрямовані на об’єднання ветеранів України, піклування про них та їхні родини. У межах проекту “Аномалія Tec-Med” на обладнання для українських військових він вклав 150 тис. доларів власних коштів і навчив понад 20 тис. військовослужбовців, як рятувати життя побратимів, більшість з яких тепер навчають інших.

“Говорячи різними мовами, ти переживаєш різні емоції, можливо проговорювання болючого досвіду іншою мовою матиме інше емоційне навантаження. Усім людям, яких я зустрічав, легше дати раду з будь-якою проблемою, якщо вони почнуть говорити про неї англійською. Тоді я задумався: як щодо ветеранів і англійської?”, - каже Давід Пластер. Саме тоді в його голові й виникла ідея навчати українців англійської мови.

Вільний доступ до  вивчення англійської став можливим завдяки проекту Open Source English. За три роки в Україні понад 20 тис. українців, включно з військовими, ветеранами та їхніми родинами, пройшли навчання. Було розроблено чотири посібники орієнтовані на україномовних учнів. 

Проект Громадського бюджету Давіда Пластера “Відкрита англійська” орієнтований на вивчення англійської мови людям в яких немає можливості дозволити собі дороге навчання в репетиторів та зробити англійську мову доступною для всіх груп населення.  Автор проекту вважає, що англійська мова - найважливіший інструмент для саморозвитку в сучасному світі.

Громадська організація “Аномалія” - це організація, заснована американськими експатами, що переїхали в Україну та навчають українців англійської мови на волонтерських засадах. З часом до організації приєдналися українські волонтери, які володіють англійською мовою. 

ГО “Аномалія” шукає можливості збільшити доступ до своїх курсів за рахунок покращення інфраструктури, яка підтримує роботу організації: покращити устаткування аудиторій курсів, автоматизувати процес відмічання відвідування занять та сертифікація учнів, рекламувати проект для залучення більшої кількості викладачів.

Наразі курси ГО “Аномалія” тільки в Києві закінчують 2 тис. студентів щорічно. З покращеною інфраструктурою планується збільшити кількість випускників до 3 тис.

Студентами курсів є ветерани АТО та їхні сім’ї, персонал адміністративних установ в яких проводяться курси та малозабезпечені люди.

Анна ДІБРОВА


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".