Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • До закінчення залишилось
  Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Все починається з ідеї

Люди ГБ: Ярослав Федорук

«Все почалося з ідеї. У моєму дворі є футбольне поле в занедбаному стані. Дізнався про громадський бюджет і вирішив з командою однодумців спробувати поліпшити стан поля. Задав собі запитання: "А чому б нам трохи не змінити навкруги те, що ми маємо?" Першим проєктом якраз і стало футбольне поле на вулиці Генерала Потапова, 6. Загальною сумою в 1,3 млн грн. Почали збирати голоси. У першу чергу ми хотіли покращити умови заняття спортом для дітей, а також для дорослих», - розповідає Ярослав. 

Чому подобається займатися впровадженням та розробкою громадських проєктів?

«Тому що ти ставиш перед собою цілі і досягаєш їх. А результатами твоєї роботи користуються насамперед діти, сусіди, мешканці твого району, друзі та багато інших. З підліткового віку я займаюся футболом. Кожен раз мені з друзями доводилося бігати по полю в пилюці. Тому в мене й виникла ідея, мрія, яка стала реальністю», - пояснює автор. 

У Ярослава не було проєктів, які не вдавалися. Всі заплановані проєкти були реалізовані! 

Звітується лідер здебільшого у соціальних мережах. Там інформує людей, які брали участь у голосуванні і пояснює, що їхній голос було віддано недарма. І кожен голос є вирішальним! 

Ярослав реалізував 10 з 10 проєктів благоустрою Борщагівки. Перемагати вдалося, оскільки було обрано правильну стратегію голосування. Збирали голоси відразу за всі проєкти. Допомагали зустрічі в дворі. «За наявності бажання кожна людина здатна реалізувати 3-4 проєкти», - переконує автор. 

Серед проєктів і баскетбольне поле на Леся Курбаса, 16. «Коли твій проєкт на суму більш як 1 млн грн, треба працювати щодня. Має бути дисципліна виконання поставлених цілей», - доповнює Ярослав. 

Труднощі таки виникали. Наприклад, погодні умови спричиняли затримку термінів. Але навіть це не перешкодило реалізації проєктів. 

Звідки ви запозичили алгоритм «Ідея – ціль – контроль – результат»? 

«Взяв із життєвого досвіду. Якщо ти щось плануєш реалізувати, ти в першу чергу ставиш ціль. Далі знаходиш інструменти для її реалізації, виконуєш певні дії. Далі ти бачиш  результат і намагаєшся контролювати його. Це основні принципи будь-якої роботи», - пояснює Ярослав. 

Команда лідера складається з семи людей. Ярослав з власного досвіду стверджує, що ГБ – це реальна можливість зробити кращими свій двір, квартал, район та ціле місто!

Ярослав з командою четвертий рік поспіль подають проєкти з метою покращення інфраструктури, які успішно реалізуються в рамках ГБ. Наприклад, 

✅ГБ-2018 

✅ГБ-2019 

✅ГБ-2020

Ярослав Федорук хоче працювати над рівномірним розподілом бюджету на райони Києва. На його думку, тоді люди зможуть побачити набагато більші зміни в своїх районах. Але для цього потрібні зацікавлені та небайдужі люди. 

«Щоб успішно реалізувати проєкт ГБ, треба як мінімум приділяти йому 4 години після роботи та 8 годин у вихідні. Але кожен звичайно вирішує це для себе сам», - каже автор. 

У першу чергу новий учасник ГБ має ознайомитися з правилами. Треба вміти розуміти нюанси. Ярослав наводить арабське прислів’я: «Ніколи не соромся запитувати про те, чого не знаєш».  

⏰Отже, не втрачайте часу! Долучайтеся та подавайте власні проєкти, які допоможуть зробити наше місто кращим!

Євген СеменякДеякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".