Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • До закінчення залишилось
  Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Якщо ви вірите у себе та маєте проєкт – боріться за нього

Люди ГБ: Ірина Крезуб

Громадський бюджет (ГБ) – це чудовий інструмент реалізації ідей та проєктів, які на думку громади є важливими у Києві. Також це інструмент, який реально працює нині.

З ГБ Ірина познайомилася разом з Наталією Комаренко на самому початку, адже брали участь ще у ГБ-1. Ірина Крезуб є автором проєкту №1063 2019 року та співавтором трьох реалізованих соціальних проєктів 2017 року: № 105, № 109, № 333

Завдяки їхній команді вперше у Києві було встановлено 2 ігрових та 1 спортивний майданчики для осіб з  інвалідністю. Всі проєкти мають соціальну спрямованість. Ірина каже: «Нам близька ця тема. Наші команди складають мами, які виховують дітей з інвалідністю, тому ми реально знаємо ситуацію, яка склалася у суспільстві з особливими дітками: їх потреби, проблеми. Через те наші проєкти спрямовані на підтримку такої категорії населення нашого міста».

Ірина ділиться досвідом: «А починалось все з оголошення у фейсбуці, де говорилося, що Київ починає реалізацію громадського бюджетування і всіх бажаючих запросили долучитися та поділитися своїми ідеями, які будуть реалізовані потім у місті».

Благодійна організація «БФ» «З теплом у серці» була заснована мамами, які виховують діток з інвалідністю. Основна мета організації – це підтримка та допомога родинам, які виховують дітей та молодь з інвалідністю. Авторка додає: «Ми дуже вдячні нашим батькам, тому що вся наша активна діяльність стала можливою завдяки підтримки родин, які є членами організації та виховують діточок з інвалідністю».

Про всі досягнення та діяльність БО «З теплом у серці» ознайомтеся на сторінці у фейсбуці.

Ірина додає: «Хочу відзначити, що громадський бюджет за час існування змінюється, розвивається і покращується. Наприклад, під час реалізації проєктів ГБ-1 все було дуже складно. Особливо авторам проєктів, тому що все це робилося вперше. Дуже складно було і розпорядникам. Часто зустрічалося нерозуміння та несприйняття інформації. Інколи навіть супротив, особливо коли автор наполягав на своїй думці та своїх позиціях . На нашу думку, ГБ набагато удосконалився за останні 2-3 роки. Покращилося положення про ГБ. Місцева влада зрозуміла користь та потребу в тих чи інших інструментах, через які громада може впливати на розвиток міста».

У благодійній організації «БФ» «З теплом у серці» алгоритм дій подачі проєктів дуже простий. Спочатку вислуховують проблеми та ідеї наших батьків: аналізують і намагаються знайти рішення, яке було би цікавим та корисним, особливо для  дітей з інвалідністю та їхніх родин. Далі, маючи ідею, реалізовують її. «Нашою командою, підтримкою і натхненниками є родини особливих діток», - каже Ірина.

«На жаль, цього року дуже відчувається вплив карантину на реалізацію громадських проєктів, адже  наші соціальні проєкти 2020 року  розраховані на декілька місяців.  Ми співпрацюємо з розпорядниками коштів і віримо що врешті-решт всі проєкти будуть успішно реалізовані», - додає авторка.

Отже, бажаємо новим учасникам ГБ віри та впевненості у свої сили. Якщо ви вірите у себе, вірите у свій проєкт, впевнені, що він дійсно потрібен громаді міста – боріться за нього . Все можливо! Шукайте однодумців, підтримку друзів, створюйте свою команду і не бійтеся боротьби. Хочемо наголосити, що подати та виграти проєкт – це ще не вся справа. Справжній автор хвилюється за свою ідею, за якісний результат, тому великий об’єм роботи чекає на команду ще й під час реалізації проєкту. Успіхів Вам у реалізації нових проєктів, які змінять Київ на краще!

Євгеній СЕМЕНЯК


Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".