Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

 • До закінчення залишилось
  Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

ГБ: Історія 2016-2019

Громадський бюджет (бюджет участі, participatory budget) – важливий інструмент прямої, електронної демократії, який розвиває культуру самоврядування, участі населення у розвитку міста, його пріоритетів, ефективності міського бюджету. Як правило, бюджет участі – це частина коштів міського бюджету, щодо якої мешканці міста самостійно обирають, на що їх витрачати, шляхом голосування, результати якого мають пряму дію, незалежно від волі чиновників та депутатів. У різних містах світу (понад 2000), які розвивають культуру бюджету участі є різні підходи. Але в цілому всі ефективні моделі призводять до росту участі населення міст у їх розвитку, чисельності розумних громадян, податкової лояльності, росту соціального капіталу, індекс щастя, інвестиційної привабливості, успішності самих міст.

З 2017 на офіційному сайті ГБ Києва (https://gb.kyivcity.gov.ua) - “Громадський бюджет – інструмент активних громадян для зміни Міста, району на краще. Пропонуйте свої проекти, долучайтесь до команд та голосуйте за інші цікаві ідеї, об’єднуйтесь в спільноти. Проекти, які найбільше підтримають кияни шляхом е-голосування, будуть реалізовані Містом під контролем Авторів та громадськості.”

У 2016 КМДА розпочала підготовку пілотного впровадження громадського бюджету/бюджету участі (надалі - ГБ) - 15 вересня 2016 року було видано відповідне розпорядження. На пілотне впровадження Київ виділив 50 млн грн (до 1 млн грн на 1 проект).

Команда Kyiv Smart City активно на волонтерських засадах на основі сучасних методів організувала процес колективної роботи, щоб механізм Громадського бюджету став дійсно демократичним, інноваційним та ефективним для Києва. Координатором цього процесу став Центр розвитку інновацій (на чолі з провідним експертом у галузі е-демократії Сергієм Лобойком), який вже має успішний досвід впровадження у Києві сервісу електронних петицій (біля 400 тисяч користувачів на той час). Також долучилися експерти профільних груп Реанімаційного Пакету Реформ та ГО “SocialBoost”, який розробляв он-лайн платформу для ГБ.  

19.10.2016 - на базі Kyiv Smart City Hub було організовано перший воркшоп за участі представників міських ГО/ініціатив та КМДА і Київради. Було більше 100 учасників. За його результатами сторони дійшли згоди про необхідність “перезавантаження” механізму бюджету участі та його подальшу легалізацію рішенням Київради (резюме – тут).

20.10.2016 - Київрада публічно підтримала вимоги громадськості (пост-реліз – тут).

21.10.2016 - КМДА внесла перші зміни у чинне положення (резюме – тут). Зокрема, було продовжено термін подачі проектів на перше голосування до 6 грудня. Також змінено систему е-голосування (замість сканів паспортів – картка киянина, або BankID, або ЕЦП).

23.10.2016 - представники KyivSmartCity, КМДА та ЦРІ представили початок роботи над новим механізмом на Громадському радіо (резюме – тут).

26.10.2016 - під час прес-конференції в Укрінформі КМДА оприлюднила згоду передати громадськості контроль за бюджетом участі та стати сервісом для авторів проектів (повний відеозапис прес-коференції – за посиланням. Резюме – тут).

4.11.2016 - в Kyiv Smart City Hub відбувся другий воркшоп, на якому опрацьовується проект нового Положення про бюджет участі. Було більше 100 учасників та більше 600 долучилися он-лайн (відеозапис – тут. Резюме – тут).

16.11.2016 та 17.11.2016 - у Київраді відбулися презентації та обговорення концепції нового Положення для депутатів та представників районних державних адміністрацій (РДА). (Див. – Презентацію та пост-реліз Київради).

25.11.2016 - представники Київради та Центру Розвитку Інновацій представили й обговорили механізм Громадського бюджету для Києва на першій зустрічі 20 міст України, які впроваджують бюджети участі.

2.12.2016 - в Kyiv Smart City Hub відбувся 3-й воркшоп за участі керівництва Київради та КМДА та представників понад 100 громадських організацій та 1000 громадян, які долучилися онлайн. Було обговорено та консенсусом схвалено проект Положення про Громадський бюджет та основні параметри на 2017-18 роки, які виносяться на схвалення Київради (документи до обговорення – тут. Відео-запис – тут. Пост-реліз Київради – тут. Пост-реліз KyivSmartCity – тут. Пост-інтерв'ю Громадському радіо – тут

14.12.2016 - внесено зміни до розпорядження КМДА – подовжено терміни експертизи поданих проектів та призначено голосування на період 27.12.2016-29.01.2017. При цьому, голосування буде 100% електронне (за допомогою BankID, картки киянина, ЕЦП), в якому зможуть взяти участь усі бажаючі  громадяни, які проживають чи працюють у Києві. Ті, хто досі не володіють жодним із необхідних е-інструментів, зможуть за 15 хвилин оформити безкоштовну картку у будь-якому відділенні банку (наприклад, Ощадбанк чи Приватбанк).

22.12.2016 - за відсутності голосів ПРОТИ  Київрада схвалила Положення про Громадський бюджетПост-реліз Київради – тутВідео засідання – тут  

27.12.2016 - розпочалося е-голосування . До голосування допущено 321 проект (65% з поданих). Найбільше проектів (понад 55%) у категоріях – спорт, освіта, культура, ЖКГ.  (Більше інформації – тут).

2017, ГБ-1

Е-голосуваня за перший портфель проектів відбувалося на цьому сайті чи за допомоги ЦНАП/РДА та офісах АЦСК “Україна” (безкоштовно видавалися ЕЦП) –  у відповідності до правил. Покрокові інструкції.

16.01.2017 - відбулася перша зустріч авторів проектів з представниками від мерії та організаторами громадських воркшопів, на якій домовлено об’єднати зусилля у популяризації Громадського бюджету та долученні Киян до е-голосування. Модерував Сергій Лобойко спільно з Олексієм Тихоновим та Олександром Коренем. Для координації організовано закриту фб-групу Громадcький бюджет Києва: СПІЛЬНО.

21.01.2017 - проведено перший відкритий Форум громадських проектів (у Колонній залі Мерії), на якому представлено портфелі проектів від районів, організовано демонстрацію роботи сервісу з безкоштовної видачі ЕЦП та допомоги у е-голосуванні, організовано пряму трансляцію Форуму ТРК Київ. Посилання на фб-подію. Відеозапис. Флешмоб

23-27.01.2017 – уповноважені авторами представники від районів виступали у прямих ефірах на ТРК Київ (записи – тут) та інших медіа.  

29.01.2017 в 24.00 - завершилися перші е-вибори в Україні. Відвідування сайту проектів склало за січень понад 200 тисяч осіб. У голосуванні взяли участь більше 50 тисяч киян – рекордна активність для України. Переможцями стали  62 проекти, 17 з яких отримали у підтримку понад 1 тисячу голосів, а прохідний бар’єр склав 795 голосів (наприклад, у Львові – 20) (повідомлення Київради та КМДА. Новина від Української правди).

1.02.2017 - друга зустріч авторів з представниками від мерії та організаторами громадських воркшопів, на якій узгоджено порядок підготовки до реалізації топ-62 (проектів-переможців) та відповідальних за них РБК (розпорядників бюджетних коштів). Також КМДА та Київрада обіцяють підтримку у просуванні інших проектів-учасників першого голосування, які зібрали 200 та більше голосів на свою підтримку (відеозапис – тут. Колективне фото).     

7.02 та 9.02.2017 – рішенням Бюджетної Комісії та рішенням сесії Київради бюджет м.Київ на 2017 рік доповнено списком громадських проектів-переможців. Триває узгодження між РБК та авторами планів реалізації проектів (новина, список).

22.03.2017 - у Kyiv Smart City Hub відбувся четвертий воркшоп (перший звіт міста про реалізацію проектів) за участі уповноважених осіб від КМДА, РДА, у т.ч. Департаменту фінансів, керівництва Бюджетної комісії та депутатів Київради.

19.04.2017 - у залі засідань Київради відбувся другий звіт міста авторам та громаді про реалізацію громадських проектів під головуванням першого заступника Голови КМДА Геннадія Пліса (новина - тут).

25.05.2017 - сесія Київради затвердила параметри Громадського бюджету на 2018 рік (ГБ-2): загальний обсяг видатків на 2018 рік – 100 млн грн, з них: 20 млн на реалізацію «малих» проектів, 80 млн на реалізацію «великих». Максимальна вартість малого проекту - 400 тис., великого – 2 млн. Кількість голосів підтримки, що має набрати проект до передачі його на експертизу до відповідних підрозділів міської влади (окрім підпису автора проекту): 50 для - малих проектів, 200 - великих. Мінімальна кількість голосів за проект, з яких визначаються проекти переможці: 400 для малих проектів, 1000 - великих (новина – тут).

11.07.2017 - вперше спрацював "соціальний ліфт" ГБ щодо оновлення кадрів у владі - автора проекту Розумний простір неформальної освіти Clever Space, викладача НАУ Артема Стельмашова взято на роботу до Секретаріату Київради. Також Артем долучився на громадських засадах до експертів еДем Лаби Центру Розвитку Інновацій.

2017, ГБ-2 та ГБ-1 

1.06.2017 - розпочалася реєстрація громадських проектів на ГБ-2 та збір підписів підтримки. Весь процес було автоматизовано. Для розвитку долучення киян до участі в проектах, в їхніх профайлах система почала відображати дані про співавторів та посилання на групи підтримки проектів. Окремим рішенням від 6.07.2017 Київрада збільшила термін збору підписів підтримки до 30 днів (посилання - тут).

1.06-30.06.2017 - відбулося формування списку кандидатів до нового незалежного інституту ГБ - Громадської бюджетної комісії (ГБК) з представників громадських організацій, які відповідають низці критеріїв доброчесності та політичної незалежності. Всього зареєструвалося 16 кандидатів. Київрада згідно з Положенням про ГБ наділила ГБК повноваженнями щодо спірних питань ГБ, у т.ч. - затвердження списку проектів на голосування та визнання результатів голосування. Обрання учасників ГБК здійснюють кияни шляхом е-голосування (див. розділ 5 Положення).  

21.06.2017 - у Колонній залі Мерії відбувся третій звіт міста про реалізацію проектів-переможців ГБ-1 за участі авторів проектів-переможців громадського бюджету-2017 та представників головних розпорядників бюджетних коштів (новина – тут). Також у Колонній залі мерії відбулася зустріч-обговорення ГБ-2 з представниками шкіл Києва (новина - тут). 

26.06.2017 - розпорядженням голови Київської міської державної адміністрації створена Міська робоча група з питань громадського бюджету (МРГ), яку очолив перший заступник Департаменту фінансів КМДА Олександр Корень та до неї долучили й обрали заступниками голови керуючого справами Секретаріату Київради Ігоря Хацевича та керівника Центру розвитку інновацій Сергія Лобойка. Перед цим С.Лобойка призначили радником першого заступника Голови КМДА (див. посилання).

5.07.2017 - відбулося перше засідання МРГ, на якому були визначені організаційні моменти функціонування групи. Група здійснює загальну організацію та супроводження громадського бюджету на усіх етапах, координує і контролює роботу районних робочих груп та забезпечує експертизу для проектів загальноміського значення. Новина – тут.

3-14.07.2017 - МРГ за підтримки авторів проектів-переможців ГБ-1 на чолі з Олексієм Коваленком у всіх РДА Києва організувало Форуми «Громадський бюджет» за участю авторів, експертів, громадськості та представників КМДА. Проводилося обговорення та надання практичних рекомендацій потенційним авторам проектів щодо особливостей ГБ-2 (новина - тут). 

13.07.2017 - МРГ організувала в кулуарах Київради нараду авторів проектів, представників робочих груп ГБ в РДА,  служби підтримки користувачів е-сервісу для ГБ (на базі КП НДІРОМ), служби адміністрування серверів та баз даних ГБ (на базі КП ГІОЦ) з командою-розробником інтернет-платформи ГБ з SocialBoost (новина – тут).

15.07.2017 - завершилася реєстрація проектів на ГБ-2. Всього подано 809 проектів на суму понад 1 млрд грн. З них – 286 малих проектів (до 400 тис. грн) на суму майже 100 млн грн та 523 великі проекти (до 2 млн. грн) на суму більше 0,9 млрд грн. Лідерами щодо галузей, за якими подали проекти, стали - освіта (30%) та спорт (20%). Детальніше – тут

17.07.2017 - під час прес-сніданку секретар Київради Володимир Прокопів та Голова бюджетної комісії Андрій Странніков висловили захоплення неочікуваним масштабом проектної активності киян і міркування про те, що ГБ-2 доцільно було б збільшити до 150 млн грн (новина – тут. Пост у ФБ - тут).

25.07-6.08.2017 - тривало перше е-голосування киян за ГБК. Попередньо для участі у голосуванні на членів ГБК подали заявки 25 організацій, проте в електронній системі зареєструвалося 16 організацій. За підсумками голосування до складу ГБК увійшли 13 з 16 ГО. З них потім ще 3 вибули і останній склад ГБК наступний (в порядку набирання голосів підтримки від киян): 


З початкового складу ГБК вибули ГО "Всеукраїнське Лікарське Товариство" (за пропуски двох засідань), ГО інвалідів "Родина" та ГО “Парк Наталка” (за власним бажанням). Склад ГБК та  уповноважених осіб вказано тут

3.08-8.09.2017 - у кулуарах Київради відбувалися щотижневі публічні презентації-обговорення загальноміських проектів, поданих на ГБ-2. Команди представили себе та свої проекти, познайомилися з МРГ, зі своїми експертами в уповноважених департаментах КМДА та КП.

7.09.2017 - перше організаційне засідання Громадської бюджетної комісії (ГБК). Головував Сергій Лобйоко, ЦРІ, який запропонував запровадити демократичний принцип обрання нового головуючого на кожне наступне засідання ГБК. Під час засідання обговорювалися також інші питання регламенту ГБК, плану роботи, процедури розгляду скарг, обрання секретарської групи, інформаційної кампанії та ін. Також учасники ГБК приділили увагу питанню уникнення конфлікут інтерсів під час наступних засідань - склали та оприлюднили дані щодо проектів, за якими в них є чи може бути конфлікт інтересів (новина – тут).

18.09.2017 - в рамках Європейського тижня місцевої демократії розпочалася серія з 20 воркшопів на тему "Проекти громадського бюджету міста Києва" та долучення міських бібліотек (новини – тут, тут і тут).

28.09.2017 - підсумкове засідання ГБК перед початком етапу голосування за проекти. Усього на ГБК було подано і розглянуто 35 скарг. Рішенням ГБК до голосування було допущено 16 проектів. Всього з 809 поданих проектів на ГБ-2 було відхилено 245 проектів, з яких 141 не підтримані безпосередньо киянами під час тридцятиденного етапу зі збору 50-200 підписів підтримки, а інші 104 - під час етапу експертизи/доопрацювання спільно з департаментами КМДА та РДА міста. Всі незгодні команди відхилених проектів могли звернутися зі скаргами для їхнього розгляду ГБК (новина – тут).

09.10.2017 - воркшоп-1 з експертами з ГБ з більше 50 ОМС “ГБ: перезавантаження”. Модерував Сергій Лобойко. Центр розвитку інновацій представив попередні результати першого дослідження ГБ в Україні, який здійснив спільно з фондом "Східна Європа". Виступили предстставники МОВ міст/регіонів-лідерів у практиці ГБ (Київ, Львів, Полтавська обл.). Київ презентував керівник Секретаріату КМР Ігор Хацевич. Підсумовуючи воркшоп, його учасники визнали кейс ГБ Києва найбільш прогресивним та корисним для розвитку самоврядування та участі (нотатки воркшопу - тут).

30.09-30.10.2017 - тривало голосування за проекти Громадський бюджет-2 на сайті https://gb.kyivcity.gov.ua. На голосування було виставлено 564 проекти, у тому числі 360 великих і 204 малих. 

3.10.2017 - перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс, перший заступник директора департаменту фінансів КМДА Олександр Корень, радник першого заступника голови КМДА Сергій Лобойко та автори проектів-переможців Громадського бюджету-2016 провели робочу нараду щодо реалізації проектів (новина – тут).

12.10.2017 - відбувся флешмоб-заклик киян голосувати за проекти Громадського бюджету. Під час заходу було організовано зустріч команд авторів проектів Громадського бюджету. Окрім того, автори ініціатив записали спільне відеозвернення до киян. Новина – тут.

16.10.2017 - ГБК публічно звернулася до команд проектів (30 з 564), щодо яких виникли скарги щодо доброчесності їхніх дій, з відповідною попереджувальною заявою та запросила всі сторони кожного з зазначених інцидентів до публічного обговорення у форматі круглого столу під час ГБ-Фесту в Українському домі. Всі згадані команди оперативно відреагували на звернення ГБК та почали вживати заходів для усунення питань, які викликали нарікання у громадськості (новина). 

22.10.2017 - в Українському домі відбувся ГБ-ФЕСТ - перший фестиваль проектів Громадського бюджету, який самоорганізували лідери ГБ-1 та ГБК за підтримки мерії. Координатор - Олексій Коваленко, автор проектів № 306 і 381. Команди проектів мали змогу розповісти про свої ідеї, перезнайомитися, відповісти на запитання інших активних киян. У рамках ГБ-ФЕСТУ відбулися тематичні круглі столи, де розглядалися найгостріші питання ГБ-2, ділилися секратми успіху та ін. Відбувалася пряма трансляція. пряма трансляція. Учасниками ГБ-ФЕСТу стали більше 2 000 киян (новина - тут). 

22 та 24.10.2017 відбулися засідання-обговорення Громадської бюджетної комісії під головуванням Сергія Лобойка (ЦРІ). До ГБК надійшов ряд скарг щодо доброчесності під час етапу голосування. Ті скарги, які підкріплені фактами, ГБК взяла до розгляду і зробила 16.10.2017 відповідну попереджувальну заяву.

22.10.2017 під час ГБ -Фесту відбувся круглий стіл, на якому спільно з представниками Міської робочої групи та Постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Київради було вперше публічно розглянуто отримані ГБК скарги. Новина, відеозапис заходу можна подивитися тут (для перегляду треба переключитися на камеру з залу №3): https://youtu.be/UnOso1dP42g

30.10.2017 - завершилося голосування за проекти ГБ-2. До голосування було допущено 564 проекти, у тому числі 360 великих, 204 малих. За громадські проекти кияни віддали 444 тисячі голосів. Загалом за проекти ГБ-2018 проголосували 131 тисяча киян, що у 2,5 рази більше ніж у січні 2017 (див. статистику - тут).

1.11.2017 - відбулося засідання ГБК щодо визнання результатів голосування за проекти ГБ-2. Також було розглянуто поточні скарги та ІТ-звіт розробників електронної системи для ГБ. Після засідання тривалістю в 11 годин ГБК прийняла рішення “визнати результати голосування за певних умов” (новина і протокол - тут і тут).

8.11.2017 - уряд схвалив Концепцію та План заходів з розвитку еДем в Україні на період до 2020 року, яка, зокрема, передбачає запровадження ГБ на національному рівні. Концепція розроблена коаліцією експертних ГО та Державного агентства з питань електронного урядування України у співпраці з ФСЄ/ЕГАП у період 2017 року. Коаліція була створена за ініціативою ЦРІ на основі групи Е-демократія РПР запис прес-конференції

20.11.2017 - другий національний форум ГБ, на якому було також презентовано досвід Києва (першим заступником голови КМДА Г.Плісом, директором департаменту фінансів КМДА В.Репіком, заступником голови МРГ С.Лобойком). Найвідвідуваніша секція на форумі була на тему “Яка модель ГБ потрібна Україні?”, учасники якої (були представлені 22 регіони, майже всі обласні центри) зійшлися у думці, що це “громадська модель“ (а не “чиновницька”, не “конкурс проектів”), лідером у розвитку якої є Київ. Домовилися про доцільність розробити для великих та малих міст типові положення про ГБ (новина-пост про форумвідеозапис секції

20.11.2017 - На Форуму ГБ ЦРІ презентував також перше дослідження ГБ серед міст-практиків, в якому проаналізувано положення більше 90 громад, які сумарно вже виділили на ГБ понад 750 млн грн. 


Листопад-грудень 2017 року- відбулися зустрічі трьох робочих груп з питань вдосконалення Громадського бюджету Києва: робоча група по етиці; робоча група по Положенню; робоча група по IT-системі (основні напрацювання групи - тут).

30.11-1.12.2017 - в Президент-готелі за підтримки Ради Європи відбувся воркшоп представників ГО та влади Києва щодо побудови платформи для консультацій у прийнятті рішень на основі активістів ГБ, яку модерували національні експерти РЄ, які також є учасниками МРГ і ГБК: Сергій Лобойко, Наталія Чорногуб.  2018 - ГБ-3, ГБ-2 та завершення ГБ-1

10.01.2018 - вдруге спрацював “соціальний ліфт” ГБ щодо оновлення кадрів у владі - автора проектів "Донору крові - гідні умови для відпочинку після кроводачі!" та “Освітлення парку між житловим мікрорайоном та метро «Сирець» Ольгу Бернасовську взято на роботу до депатраменту суспільних комунікацій КМДА. Також Ольга долучилася на громадських засадах до експертів еДем Лаби Центру розвитку інновацій

18-20.01.2018 - перша пілотна Академія громадської участі за підтримки Ради Європи щодо розвитку практики участі громадян в прийнятті рішень відбулася на основі активістів ГБ та за участі керівництва департаментів фінансів, економіки, суспільних комунікацій КМДА, а а також депутатів Київради. Національні експерти-модератори Академії, які також є учасниками МРГ і ГБК: Сергій Лобойко, Олексій Коваленко, Наталія Чорногуб (новина, пост, де в коментарях зібрані всі відгуки).  

22.01.2018 - ГБК спільно з представниками МРГ, Бюджетної комісії Київради розглянула стан готовності міста до успішної реалізації ГБ-3 та звернулася до Бюджетної комісії Київради з проханням підготувати проект рішення про перенесення термінів початку голосування за кандидатів до участі у ГБК з 1 лютого на 15 квітня 2018 року та збір голосів підтримки за проекти з 15 лютого на 15 квітня 2018 року (новина - тут). 

23.01 та 30.01.2018 - Бюджетна комісія на своїх засіданнях розглянула звернення ГБК та підтримала його своїм голосуванням без жодного голосу проти. 8.02.2018 Київська міська рада також підтримала це рішення на своїй сесії. Формування ГБК розпочнеться з 15 квітня 2018 року.


З 31.10.2018 - напрацювання МРГ і Департаментом фінансів КМДА проекту Положення на виконання рішення Колегії від 30.10.2018 року з врахуванням пропозицій від громадськості.
3.01.2019 - рішення ГБК надати МРГ пропозиції змін до Положення та Параметрів.
16.01.2019 - спільна нарада МРГ та ГБК з обговорення проекту змін до Положення і Параметрів, зареєстрованого в Київраді. Запис наради 
20.01.2019 - ГБК надає пропозиції щодо календарного плану, який враховує необхідність привести Параметри ГБ-4 у відповідність до зміненого Бюджетного Кодексу, що означає завершення голосування у червні. 
29.01.2019 - засідання Комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку щодо розгляду Параметрів ГБ-4 
Одноголосна підтримка депутатами БК КМР Параметрів ГБ-4: https://youtu.be/fo1vNAh4QLE?t=7733
Календарний план впровадження етапів громадського бюджету міста Києва на 2019 рік:
1) Громадська бюджетна комісія формується у період: 07.02 - 21.03.2019;
2) Робочі групи з питань ГБ оновлюються до 11.02.2019;
3) Інформаційна кампанія реалізується до 31.12.2019;
4) Подання проектів командами в період: 07.02 - 06.03.2019;
5) Публікація проектів в період: 07.02 - 11.03.2019;
6) Публічне обговорення, експертиза, доопрацювання проектів, оскарження експертних висновків у період: 07.02 - 24.04.2019;
7) Голосування за проекти: 15.05 - 06.06.2019;
8 ) Визначення проектів-переможців та опрацювання проектів, що не стали переможцями: 09.06 - 21.06.2019;
9) Планування реалізації портфелю проектів ГБ: 21.06 - 01.08.2019;
10) Реалізація, звітування та оцінка результатів: 01.01.2020 - 31.12.2020.

Якщо ви бажаєте долучитися до команди експертів та громадських активістів, які опрацьовують новий механізм Бюджету участі,будь ласка, надсилайте свої запитання та пропозиції на адресу cidnaukma@gmail.com, а також ГБК та МРГ - gbk@kyivcity.gov.ua та mrg@kyivcity.gov.ua.

Долучайтесь до спільноти Авторів громадських проектів –  www.facebook.com/groups/public.budget.Kyiv.SPILNO/