Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Еко-школа Дніпровського району На реалізації

Доданий
05.03.2019
Номер
1133
Екологія

Виховуємо покоління, яке дбатиме про навколишнє середовище. Мета проекту: Змінити ставлення до довкілля та зменшити кількість відходів на сміттєзвалищах Києва шляхом роздільного збирання відходів. Механізм реалізації: навчання правильного поводження з відходами учнів шкіл. Закупка та встановлення баків для роздільного збору сміття (взамін на грошову компенсацію для шкільного самоврядування).

Бюджет
94 200 грн
Розрахунок бюджету
Лідер проекту
Район
Дніпровський

Опис

Проблема

В Україні переробляють лише до 10% ТПВ (твердих побутових відходів). Нараховується 6,5 тисячі законних і близько 35 тисяч незаконних сміттєзвалищ. В той же час кожна школа щомісяця може заробляти на відходах від 600 грн. до 3000 грн. За найменшою активністю українські школи викидають на сміттєзвалища щомісяця 5 000 000 грн. Проект направлений на формування свідомого, правильного ставлення учнів та педагогів до роздільного збирання відходів шляхом навчання, щоденної комунікації, цікавих активностей, збору сортованих відходів та реальної грошової винагороди, унаслідок зібраних відходів. Наша мета: Щоб кожний школяр України, члени його/її родини, їхні друзі та родичі знали, яким чином поводитись з відходами, що з ними робити, куди їх складати та яку користь відходів принесе для довкілля.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Закупка сміттєвих баків для сортування, які встановляться на території школи. Підписання договіру з підрядником щодо забирання сортованих відходів. На території школи, спільно з учнівським самоврядування та викладацьким складом буде проведено інформаційну та навчальну кампанію: буде показано корисні відео, проведено міні лекції для учнів щодо сортування сміття та користі для довкілля від сортування, проведено збори з батьківськими групами з висвітленням мети проекту.

Ключові показники оцінки результату проекту

Кількість учнів/педагогів у проекті. Кількість перероблених відходів у кг. Кількість зекономлених коштів школою за рахунок вивезення сміття, та кількість зароблених коштів внаслідок сортування сміття у грн. Кількість залучених осіб до сортування сміття.

Соціальна ефективність проекту та його загальнодоступність

Ми зможемо прививати звичку з роздільного збору ТБО уже у школі. Тоді у нас виростатиме нове покоління з новими цінностями – більш дбайливого ставлення до природи. Нашими учасниками стануть не тільки діти, але і їх батьки. Наступним кроком ми бачимо - збір роздільного сміття у всіх школах України та реалізацію спільних проектів з партнерами по Recycling продукції. Ми вважаємо, що Київ – це важливий центр, у якому роздільний збір ТБО у школах має набути масового характеру.

Бюджетна ефективність проекту

Проект буде самоокупатись і навіть заробляти кошти на власні шкільні потреби. За 1 місяць школа може заробляти від 600 грн.

Інформація про інноваційність проекту

Проект не є інноваційним в Україні. На разі в Україні цілі міста переводять школи на роздільний збір. Хотілось би, щоб і в Києві – як у столиці – це стало також масовим явищем, і до нас приєднались всі школи України.

Інформація про співфінансування

Адміністрування проекту проводиться за рахунок організаторів. Для проведення проекту були вибрані найбільш оптимальні варіанти для оптимізації ціни. До того ж ми плануємо, щоб школа починала заробляти власні кошти на ТБО і могла б сама міняти зношені баки, таким чином, не залежати від додаткового фінансування.

Орієнтовний план заходів з реалізації проекту

1. Закупка баків на тендері. 2. Складення графіку занять у школі. 3. Підписання договору з підрядником щодо забирання сортованих відходів. 4. Ознайомча екскурсія школярів на виробництво (сортувальні лінії ТБО). 5. Запуск серії майстер-класів та лекцій. 6. Виготовлення інформаційного куточка "ЕКО ШКОЛА".

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

1. Баки періодично потрібно відновлювати, їх треба буде докупати через певний час. Кошти будуть отримуватись з бюджету проданих ТБО. 2. В школі потрібно домовитись з педагогічним штатом, щоб проект завжди продовжувався, і за це була призначена відповідальна людина. 3. Важливо домовитись про відповідальну людину, яка буде допомагати при відгрузці ТБО, якій будуть дзвонити при заборі ТБО, погоджувати час та об’єм.

Експертна оцінка

Останні оновлення проектів

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".