Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Вивільнення від автомобілів пішохідної зони біля станції метро Теремки На реалізації

Доданий
05.03.2019
Номер
1154
Публічний простір

Проект передбачає встановлення антипаркувальних стовпчиків, висадження декоративних кущів, монтаж обмежувачів, які б унеможливили заїзд автомобілів на пішохідну площу перед південно-західним виходом зі станції метро Теремки у Києві (пр. Ак. Глушкова 31-а). Це перший етап ідеї перетворення площі у комфортний простір (наступні етапи передбачають її новий вигляд, зони відпочинку і озеленення).

Бюджет
259 536 грн
Розрахунок бюджету
Лідер проекту
Район
Голосіївський
Адреса
просп. Академіка Глушкова, 31А, Київ

Опис

Проблема

Згаданою в проекті площею щоденно користується 2/3 пасажиропотоку кінцевої станції метро Теремки (близько 18 тис. людей). 60-70 хаотично припаркованих на площі автомобілів, а також їхній постійний рух, створюють суттєві перешкоди для пересування пішоходів, матерів з малолітніми дітьми, наражаючи їх на небезпеку. Площа, яку займають припарковані автомобілі – 910 кв. м. Наприкінці 2017 – на початку 2018 року мешканці житлового масиву Теремки-1 висунули ідею перетворити згадану вище пішохідну площу в затишне комфортне місце. Ідея має кілька етапів. Перший і поточний: вивільнити місце від припаркованих автомобілів. Наступні кроки: перетворення території на якісно новий публічний простір зі створенням зон відпочинку, комплексним дизайном площі, і з висадженням додаткових зелених насаджень.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Проект передбачає повне обмеження заїзду автомобілів на площу. При цьому для екстренних служб встановлюється автоматичний шлагбаум, який дозволить потрапити на площу за критичної потреби. Для цього в межах твердого покриття передбачене встановлення антипаркувальних стовпчиків. А в зелених зонах від заїзду автівок мають захищати спеціально висаджені кущі дерену або бірючини.

Ключові показники оцінки результату проекту

Комфорт місцевих мешканців, безпечне пересування в межах відведеної площі.

Соціальна ефективність проекту та його загальнодоступність

Площа на проспекті Глушкова 31-а є одним з найбільш людних просторів Голосіївського району. Окрім того, що Теремки-1 - це один з найбільш густонаселених масивів району, згадана пішохідна площа - це пересадочний вузол для тих, хто їде в місто з приміської зони. Відповідно, комфортність цього місця сприятиме доступності різних верств населення, зокрема й маломобільних груп.

Бюджетна ефективність проекту

Проект не передбачає подальших регулярних витрат на утримання з боку міської чи районної влади

Інформація про інноваційність проекту

Інноваційність полягає в переосмисленні важливості збереження в місті вільних просторів, які дозволяють киянам почувати себе комфортно

Орієнтовний план заходів з реалізації проекту

Поточним проектом передбачається: 1) встановлення 120 паркувальних стовпчиків та 1 шлагбауму для доступу автомобілів швидкої допомоги та пожежного авто, 2) посадка живоплоту (близько 200 кущів бірючини/дерена) по периметру зеленої зони. Для зменшення шумового забруднення та більш комфортного перебування людей на території.

Фотографії

Останні оновлення проектів

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".