Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Ревіталізація озера Тельбін На реалізації

Доданий
06.03.2019
Номер
2227
Екологія

Проект направлений на відновлення біоекологічної рівноваги флори-фауни на озері Тельбін за рахунок надводних, водних і берегових рослин – найкращих санітарів водойм, які, крім того, мають створити гармонійний простір природної краси в умовах мегаполісу.

Бюджет
70 008 грн
Розрахунок бюджету
Лідер проекту
Район
Загальноміський проект
Адреса
Березняківська вулиця, Дніпровський район, Київ

Опис

Проблема

В озері Тельбін, як і у всіх міських водоймах, забруднена вода, що не дозволяє купатися в ньому. Зараз на озері запущений експериментальний проект гідроаерації, яка за рахунок насичення води киснем, поліпшить окисні процеси в воді озера, і сприятиме її хімічному очищенню. Але цього недостатньо для відродження природнього процесу самоочищення води озера. За свідченнями вчених-гідробіологів ревіталізація озера можлива лише за умови створення біоекологічної рівноваги, біорізноманіття водойми, з врахуванням екологічної амплітуди місцезростань гідрофітів та їх екологічної відповідності.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Посадити в озері Тельбін рослини-гідробіонти, які за рахунок біосинтеза запобігають процесам гниття і цвітіння води, за рахунок продукування біологічно активних речовин блокують розмноження патогенної і анаеробної мікрофлори в воді, а також поглинають шкідливі речовини з води. Ці рослини створюють сприятливі умови для існування водної фауни, відновлюють харчовий ланцюг в екосистемі озера, і, в цілому, запускають багаторівневий процес самоочищення води в озері.

Ключові показники оцінки результату проекту

1. Очищення води в озері Тельбін 2. Створення гармонійного природного середовища в умовах мегаполісу, необхідного для естетичного виховання відпочивальників.

Соціальна ефективність проекту та його загальнодоступність

Купатися в Тельбіні, а також насолоджуватись природною красою аквагазону зможуть всі відвідувачі озера Тельбін, в тому числі, і особи з обмеженими фізичними можливостями, – кияни і гості міста Києва і України.

Бюджетна ефективність проекту

Не потребують подальшого фінансування

Інформація про інноваційність проекту

Іноваційність полягає в перенесенні досвіду створення аквагазонів на приватних невеликих озерах на велике озеро в міській зоні, що знаходиться на балансі КП.

Орієнтовний план заходів з реалізації проекту

1.Проектування; 2. Відбір рослин для аквагазону, створення композиції з них; 3. Закупівля рослин. 4. Висадження. 5. Догляд за висадженими рослинами перший рік після висадки.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

ВІдсутні

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Управління екології та природних ресурсів ВО КМР (КМДА)

Останні оновлення проектів

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".