Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Іпотерапія для дітей з інвалідністю Реалізований

Доданий
01.03.2019
Номер
393
Соціальний захист

Іпотерапія є унікальним методом лікування дітей з інвалідністю, що мають важкі форми рухових обмежень. Вражаючі результати дає іпотерапія для дітей з ДЦП, які в силу психологічних та фізичних обставин обмежені можливості спілкування зі своїми повноцінними однолітками. Проект буде здійснено для реабілітації 15 дітей Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпровського р-ну Києва.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
316 800 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Локалізація
Дніпровський
Адреса установи/закладу, будинку
вул. Курнатовського, 7А

Опис

Проблема

У центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпровського р-ну м. Києва перебувають 49 дітей з інвалідністю переважно з малозабезпечених, багатодітних або не повних сімей. Діти, що відвідують реабілітаційні відділення мають найважчі форми рухових обмежень, в тому числі пов’язані з ДЦП, а також порушення сенсорних функцій і мовлення. Більшість з них має проблеми з пересуванням і самообслуговуванням та потребують постійної сторонньої допомоги. Таким дітям рекомендована іпотерапія, що має благотворний вплив на дитячий організм та допомагає їм поліпшити своє здоров’я та якість життя. Дуже важливою складовою для цього методу є те, що він безпечний для дітей, не має побічних ефектів та ефективний в дитячому віці, починаючи з одного року при ДЦП, аутизмі та інших захворюваннях.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Для реабілітації дітей використовуються різноманітні засоби та методи, які поліпшують їх стан. Саме для 15 дітей центру рекомендовано пройти курс іпотерапії, як унікального методу, що має фізичний, психологічний та емоційно позитивний вплив на пацієнтів, захворювання яких носять неврологічні, психічні, фізичні та інші серйозні порушення. Під наглядом спеціально підготовленого сертифікованого інструктора виконуються вправи для стимуляції роботи мозжечка та усуваються більшість рухових і психологічних розладів, властивих церебральному паралічу. У процесі верхової їзди в роботу включаються всі основні групи м’язів тіла. Навантаження одних м’язів і розслаблення інших йде одночасно, що дуже важливо для наших дітей, які мають спастичні форми дитячого церебрального паралічу.

Ключові показники оцінки результату проекту

Завдяки проекту 15 дітей, яким рекомендовано курс іпотерапії, матимуть змогу оздоровитись та пройдуть курс з кваліфікованими спеціалістами. Діти-інваліди отримають кваліфіковану психологічну та логопедичну допомогу, фізичну реабілітацію та медичний супровід, що сприятиме їх адаптації в суспільство. Також заняття іпотерапією допоможуть розвинути такі особистісні якості – уважність, чуйність, швидкість реакції, подолання страхів, набуття впевненості, позбавлення від агресивності та замкнутості.

Соціальна ефективність проекту та його загальнодоступність

Проект інклюзивний, який розрахований на найбільш соціальнонезахищених дітей-інвалідів, що перебувають на обліку в центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпровського району міста Києва. Курс іпотерапії пройдуть 15 найважчих діток при таких захворюваннях як: дитячий церебральний параліч; затримка психосенсомоторного та мовного розвитку; ранній дитячий аутизм; генетичні захворювання (с-м Дауна); девіантна поведінка та інші.

Бюджетна ефективність проекту

Проект не потребує подальшого фінансування.

Інформація про інноваційність проекту

На сьогодні іпотерапія є інноваційним методом реабілітації дітей-інвалідів, який дуже добре себе зарекомендував та має благотворний вплив на діток, допомагаючи їм покращити здоров’я та якість життя. Даний метод лікування уніфікований протоколом надання допомоги дітям (наказ МОЗ від 15.06.2015р № 341), який комплексно впливає на організм дитини.

Інформація про співфінансування

Можливе співфінансування проекту за рахунок благодійників, що дасть змогу оздоровити більшу кількість дітей-інвалідів.

Орієнтовний план заходів з реалізації проекту

Проект розраховано провести протягом 4-х місяців. Курс складатиметься з 12 комплексних занять, що включають в себе: консультацію лікаря невролога, іпотерапію, лікувальну фізкультуру, масаж та заняття в логопеда-дефектолога.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Відсутні

Фотографії

Останні оновлення проектів

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".