Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

РеаніМетро Майдан Незалежності, Хрещатик, Палац Спорту - встановлення громадських дефібриляторів На реалізації

Доданий
02.03.2019
Номер
510
Безпека

Раптова зупинка серця не обирає жертву. Ми хочемо зробити метро безпечним і підвищити шанси на виживання для кожного з нас. Наша мета – обладнати 52 станції метро автоматичними зовнішніми дефібриляторами (АЗД). Ці апарати можуть «перезапустити» серце та повернути людину до життя. Також ми хочемо навчити персонал Київського метрополітену надавати першу допомогу при травмах та невідкладних станах.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
580 800 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Локалізація
Загальноміський проект

Опис

Проблема

При зупинці серця, якщо не надавати допомогу, шанси людини вижити зменшуються щохвилини на 10%. Більшість випадкових свідків не мають знань або бояться надавати допомогу через невпевненість у правильності своїх дій та очікують на прибуття швидкої. Згідно досліджень, навіть якщо швидка приїде за 4-10 хвилин, 70% пацієнтів із зупинкою серця, які не отримали допомогу до приїзду швидкої, помирають або отримують порушення функції мозку (джерело: https://bit.ly/2Uh9GHr). Прибуття бригади швидкої на платформу майже завжди виходить за рамки 10 хвилин. Київський метрополітен щорічно перевозить близько 500 млн людей, а сукупність факторів сприяє погіршенню самопочуття пасажирів - від втрати свідомості до зупинки серця. Лише в 2019 через проблеми зі здоров'ям в метро померло щонайменше 8 людей.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Розмістити на пересадкових станціях метро Автоматичні Зовнішні Дефібрилятори (АЗД) з функцією "RescueCoach". Вони створені для використання звичайними людьми без медичної освіти, дають користувачу детальні інструкції по проведенню реанімації до приїзду медиків, а також максимально точно визначають, коли необхідно здійснити розряд та інструктують людей про необхідність відійти від постраждалого. Можуть використовуватись до чинного законодавства (https://bit.ly/2H7E5UV). Дослідження демонструють, що використання таких дефібриляторів випадковими свідками подвоюють шанси постраждалого не тільки вижити, а й отримати мінімальні наслідки для мозку (джерело: https://bit.ly/2NAPjSQ).

Ключові показники оцінки результату проекту

1. Зменшення смертності внаслідок раптової зупинки сердця серед пасажирів Київського метрополітену. 2. Підвищення обізнаності населення про дану проблему. 3. Популяризація використання АЗД та розміщення засобів для надання допомоги в публічних місцях.

Соціальна ефективність проекту та його загальнодоступність

Результати будуть загальнодоступними та сприятимуть зменшенню смертності внаслідок раптової зупинки сердця серед пасажирів Київського метрополітену.

Бюджетна ефективність проекту

Проект бюджетно ефективний.

Інформація про інноваційність проекту

Для України проект є інноваційним. Разом з тим, у західних країнах поширений досвід розміщення АЗД у місцях великого скупчення людей, зокрема у метрополітенах. Наприклад: Варшава: перші 8 станцій обладнано АЗД ще у 2007 році (Джерело: https://bit.ly/2UeBGeE); Лондон: 222 АЗД в метро (Джерело: https://bit.ly/2HgIuEO); Мадрид: 205 станцій обладнано АЗД у 2018 році (Джерело: https://bit.ly/2TpyKi5); Берлін: усі 173 станцій обладнані АЗД у 2014 році (Джерело: https://bit.ly/2tUVo3P).

Орієнтовний план заходів з реалізації проекту

1.Внесення до внутрішньої нормативно-правової документації КП «Київський метрополітен» норм щодо: обов’язкового навчання та сертифікації з першої допомоги працівників метро, щорічної актуалізації знань та навичок з першої допомоги, регулярного оновлення вмісту аптечок відповідно до потреби 2.Проведення публічних закупівель послуг із навчання персоналу станцій метро першій допомозі за стандартом (див додатки) 3.Проведення публічних закупівель товарів: А)автоматичні зовнішні дефібрилятори (АЗД) за стандартом; Б)аптечки першої допомоги (див. додатки). 4.Встановлення АЗД та аптечок, навчання та сертифікація персоналу станцій 5.Виготовлення та розміщення у метро інформаційних матеріалів 6.Моніторинг успішності проекту шляхом збору даних про випадки надання допомоги у метро, подальше покращення

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Серед ризиків проекту істотна зміна курсу гривні щодо іноземних валют, різкі зміни цінової політики ринку, обставини непереборної сили (стихійні лиха, катастрофи, воєнні дії). Для мінімізації ризиків був проведений детальний аналіз ринку та вказано середні ринкові ціни, доступні для реалізації тендерів, з урахуванням фінансових ризиків. Також ризиком може бути розкрадання майна, у зв’язку з чим пропонуємо особливу увагу приділити заходам безпеки (відеокамери тощо).

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Департамент транспортної інфраструктури ВО КМР (КМДА)

Останні оновлення проектів

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".