Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Встановлення дефібриляторів на станціях метрополітену (Льва Толстого, Театральна, Золоті Ворота) Експертиза

Доданий
02.03.2019
Номер
511
Охорона здоров'я

Встановлення автоматичних дефібриляторів з функцією "RescueCoach" (якими можуть скористатись люди без медичної освіти, доки їде швидка) на трьох пересадкових станціях метрополітену: Льва Толстого, Театральна, Золоті Ворота.

Лідер проекту
Бюджет
397 471 грн
Розрахунок бюджету
Район
Департамент транспортної інфраструктури

Опис

Проблема

При зупинці серця, якщо не надавати допомогу, шанси людини вижити зменшуються щохвилини на 10%. Більшість випадкових свідків не мають знань або бояться надавати допомогу через невпевненість у правильності своїх дій та очікують на прибуття швидкої. Згідно досліджень, навіть якщо швидка приїде за 4-10 хвилин, 70% пацієнтів із зупинкою серця, які не отримали допомогу до приїзду швидкої, помирають або отримують порушення функції мозку (джерело: https://bit.ly/2Uh9GHr). Прибуття бригади швидкої на платформу майже завжди виходить за рамки 10 хвилин. Київський метрополітен щорічно перевозить близько 500 млн людей, а сукупність факторів сприяє погіршенню самопочуття пасажирів - від втрати свідомості до зупинки серця. Лише в 2019 через проблеми зі здоров'ям в метро померло щонайменше 8 людей.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Розмістити на пересадкових станціях метро Автоматичні Зовнішні Дефібрилятори (АЗД) з функцією "RescueCoach". Вони створені для використання звичайними людьми без медичної освіти, дають користувачу детальні інструкції по проведенню реанімації до приїзду медиків, а також максимально точно визначають, коли необхідно здійснити розряд та інструктують людей про необхідність відійти від постраждалого. Можуть використовуватись до чинного законодавства (https://bit.ly/2H7E5UV). Дослідження демонструють, що використання таких дефібриляторів випадковими свідками подвоюють шанси постраждалого не тільки вижити, а й отримати мінімальні наслідки для мозку (джерело: https://bit.ly/2NAPjSQ).

Ключові показники оцінки результату проекту

1. Зменшення смертності внаслідок раптової зупинки сердця серед пасажирів Київського метрополітену. 2. Підвищення обізнаності населення про дану проблему. 3. Популяризація використання АЗД та розміщення засобів для надання допомоги в публічних місцях.

Соціальна ефективність проекту та його загальнодоступність

Результати будуть загальнодоступними та сприятимуть зменшенню смертності внаслідок раптової зупинки сердця серед пасажирів Київського метрополітену.

Бюджетна ефективність проекту

Проект не потребує подальшого фінансування з бюджету, доки не буде використано резерв батареї (400 розрядів або 6 років гарантії) та елект

Інформація про інноваційність проекту

Для України проект є іноваційним. Разом з тим, у західних країнах поширений досвід розміщення АЗД у місцях великого скупчення людей, зокрема у метрополітенах. Наприклад: Варшава: перші 8 станцій обладнано АЗД ще у 2007 році (Джерело: https://bit.ly/2UeBGeE); Лондон: 222 АЗД в метро (Джерело: https://bit.ly/2HgIuEO); Мадрид: 205 станцій обладнано АЗД у 2018 році (Джерело: https://bit.ly/2TpyKi5); Берлін: усі 173 станцій обладнані АЗД у 2014 році (Джерело: https://bit.ly/2tUVo3P).

Фотографії

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".