Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

КЛУБНИЙ ДІМ. Соціально-психологічна реабілітація посттравматиків, людей з психічними розладами Відхилений остаточно за експертизою

Доданий
03.03.2019
Номер
519
Охорона здоров'я

Передбачається створити «Клубний дім БАРвінОК» як центр соціально-психологічної реабілітації посттравматиків та людей з психічними розладами, завданнями якого будуть: просвітницька робота, психіатрична та психологічна підтримка, організація систематичної роботи гуртків, навчання підприємництву, навчання членів родин, групова психотерапія та залучення людей з психічними розладами до волонтерства.

Бюджет
1 007 757 грн
Розрахунок бюджету
Лідер проекту
Структурний підрозділ КМДА
Солом'янська РДА
Адреса
Смоленська вулиця, Солом’янський район, Київ

Опис

Проблема

За статистикою МОЗ, від 2 до 4% населення землі страждає на біполярний афективний розлад (БАР). Відтак, тільки в Києві проживають не менше 10000 таких хворих. Загалом, це нормальні люди, але періодично вони переживають стадії маній (некерованого під*йому настрою), які змінюються депресіями різного ступеню глибини. Зрозуміло, що ці перепади настроїв часто наносять шкоди як особистим, так і професійним стосункам цих людей, багато хто з яких (а також члени їхніх родин та друзі) навіть не усвідомлюють, що мають психічне захворювання БАР. Часто-густо самостійно подолати хворобу біполярники не в змозі, та вимушені звертатися до клінік. Аналогічна картина стосується хворих на шизофренію, прикордонні розлади та посттравматики АТО. До того ж в суспільстві склалася стигматизація щодо психічно хвор

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Проектом передбачається створити «Клубний дім БАРвінОК» як центр соціально-психологічної реабілітації посттравматиків та людей з психічними розладами, завданнями якого будуть: • Просвітницька робота та поширення знань про психічні розлади серед широких верств населення через соціальні мережі та ЗМІ із залученням самих хворих та посттравматиків, • Психологічна та психіатрична підтримка хворих (корекція впевненості в собі в умовах хвороби, навчання, як жити з хворобою, як лікуватись та соціалізуватись, тощо), • Створення та організація систематичної роботи гуртків за інтересами (театральний, художня студія, винахідницький, тощо), • Навчання підприємництву та створення малих підприємств хворими та посттравматиками, • Навчання членів родин та посттравматиків, як ефективно жити з хворобою.

Ключові показники оцінки результату проекту

1. На протязі перших 3-х місяців роботи Центру 60 хворих на психічні розлади отримають психологічну допомогу в різних формах (індивідуально, чи в групах), 2. Від 50 до 100 осіб-членів родин та друзів хворих пройдуть навчання за програмою «Як жити з хворим на психічні розлади», 3. Не менше 30 осіб пройдуть тренінгове навчання за програмою «Керівник малого бізнесу-підприємець» та одержать достатні знання і навички, щоб здобувати мікрофінансування, відкривати власну справу та створювати робочі місц

Соціальна ефективність проекту та його загальнодоступність

Головні бенефіціари проекту (цільова аудиторія) – 300-500 людей з психічними розладами (БАР, шизоїдні розлади, прикордонні стани, посттравматики АТО, тощо) та члени їхніх родин. Доступ до участі у проекті відкрито для всіх охочих як одержати допомогу, так і надати допомогу своїми зусиллями (волонтерством чи їншими формами проектної діяльності).

Бюджетна ефективність проекту

Проект дозволить цільовим чином використати гроші громади, не розпорошуючи їх на менш значні задачі.

Інформація про інноваційність проекту

В Україні це другий після Львова досвід створення Клубного дому для психічно хворих людей. Київ не має сьогодні жодного медичного чи соціального закладу, який би в такому обсязі, як цей проект, опікувався б проблемами людей з психічними розладами.

Орієнтовний план заходів з реалізації проекту

• Січень 2020 р – підготовчий етап: домовленості з керівництвом державних медичних та немедичних закладів про оренду приміщень для функціонування Центру, підбір фахівців-психологів, психотерапевтів, викладачів, тренерів для роботи з посттравматиками та психічно хворими, формування навчально-реабілітаційних груп, активність в соцмережах, розробка програм навчання та реабілітації цих людей, розробка та друк навчальних посібників та роздаткових матеріалів, тощо. • Лютий – червень 2020 р. – налаштування регулярної роботи всіх підрозділів Клубного дому, робота зі ЗМІ, пошук додаткового фінансування та складання фінального звіту проекту. • Липень – грудень 2020 р. – системне виконання всіх завдань проекту

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Складність залучення людей з психічними вадами до соціальної активності – ці люди зазвичай дуже закомплексовані та побоюються афішувати свій стан.

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".