Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Платформа неформальної освіти «Студії Розвитку» Брав участь

Доданий
04.03.2019
Номер
653
Соціальний захист

Підвищити лідерський потенціал підлітків, які перебувають на обліку у відділах ювенальної превенції та Центру ювенальної пробації м. Києва, шляхом організації та реалізації програми неформальної освіти «Студії Розвитку» та створення і реалізації підлітками соціально-корисних ініціатив у м. Києві.

Бюджет
385 000 грн
Розрахунок бюджету
Лідер проекту
Юлия
Юлия Рогозная
Район
Загальноміський проект
Адреса
вул. Маршала Гречка, 18А, Київ

Опис

Проблема

Проект спрямовано на підлітків, які перебувають у СЖО, мають девіантну поведінку або вже знаходяться у конфлікті із законом, оскільки саме означені категорії підлітків є найбільш уразливими до різних негативних явищ та соціальних проблем. Часто девіантна поведінка або потрапляння у конфлікт із законом є наслідком неможливості реалізувати себе більш адекватним та безпечним шляхом. Для них характерні: невміння вибудовувати життєву перспективу, будувати причинно-наслідкові зв'язки; жага до пригод, ризику, незнання альтернативних видів діяльності; невміння сказати «ні»; низький рівень розвитку життєвих та мотивації до соціально-корисної діяльності.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Окрім просвітницької роботи та профілактики негативних соціальних, досвід переконує–важливо формувати життєві навички, які дозволяють підліткам протистояти потенційним ризикам. Для них мають бути створені умови, що пропонують альтернативу асоціальному способу життя. В якості такої альтернативи ми розглядаємо створення програми неформальної освіти для формування позитивної моделі лідерства та розвитку лідерського потенціалу підлітків щодо творення змін на рівні своєї громади – «Студії Розвитку», що є однією з важливих умов попередження подальшої ризикованої поведінки таких дітей та зміни ними способу життя.

Ключові показники оцінки результату проекту

Залучено 50 підлітків, які перебувають на обліку у ССД, відділах ювенальної превенції та в Центрі ювенальної пробації м. Києва. Проведено 11 тренінгових занять у межах програми Реалізовано 10 соціальних ініціатив підлітками-учасниками. Підвищено рівень обізнаності з питань формування позитивного лідерства серед підлітків-учасників, працівників громадських та державних організацій, що дасть змогу поширити набутий у ході реалізації проекту досвід.

Соціальна ефективність проекту та його загальнодоступність

Зменшення кількості проявів девіантної поведінки серед підлітків цільової групи та попередження рецидивів протиправної поведінки серед неповнолітніх у м. Києві. Стимулювання впровадження у м. Києві нових соціальних проектів, які спрямовані на вирішення проблеми організації соціально-корисної діяльності підлітків, які перебувають у СЖО, мають девіантну поведінку або вже знаходяться у конфлікті із законом.

Бюджетна ефективність проекту

385000

Інформація про інноваційність проекту

Неформальна освіта, як інструмент підвищення лідерського потенціалу підлітків, які перебувають у складних життєвих обставинах, мають девіантну поведінку або вже знаходяться у конфлікті із законом забезпечує: розкриття та підвищення лідерського потенціалу; активізацію внутрішніх ресурсів для дій на користь громади, розвиток громадянської свідомості; альтернативу асоціальному способу життя та корисне дозвілля; зниження ризику повторного потрапляння у конфлікт із законом.

Інформація про співфінансування

Відповідальна організація: Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» Організації, які буде залучено до реалізації проекту: Служба у справах дітей та сім’ї КМДА: допомога у залученні підлітків, організаційна допомога. Відділ ювенальної превенції м. Києва: допомога у залученні підлітків, організаційна допомога. Центр ювенальної пробації м. Києва: допомога у залученні підлітків, організаційна допомога. Всеукраїнський громадський центр «Волонтер»: організаційно-методична та технічна допомога.

Орієнтовний план заходів з реалізації проекту

І етап. Створення сприятливих умов для проведення тренінгових занять у межах програми «Студій Розвитку». ІІ етап. Координація діяльності із працівниками ССДС, ювенальної превенції та Центру ювенальної пробації щодо залучення підлітків, які перебувають на обліку, до участі у програмі. Впровадження програми та реалізація підлітками власних 10 ініціатив на користь громади міста Києва. ІІІ етап. Розробка електронного журналу «10 ініціатив» для поширення успішних історій. Проведення круглого столу для працівників ССДС, відділів ювенальної превенції та Центру ювенальної пробації, державних та громадських організацій, для презентації програми та результатів участі у ній підлітків з метою розширення знань про альтернативні форми роботи з підлітками для подальшої її імплементації.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Зміна витрат врахована при формуванні бюджету проекту у розмірі 20% від суми

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".