Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

BeQA - безкоштовні курси для людей з фізичною інвалідністю Брав участь

Доданий
04.03.2019
Номер
710
Освіта

Цей проект створено, щоб дати можливість людям з фізичною інвалідністю (що мають тяжкі форми захворювань або травм 1 та 2 груп інвалідності) отримати безкоштовну освіту та базові знання за спеціалізацією “тестування програмного забезпечення” (Software Test Engineer) та допомогти з працевлаштуванням у ІТ компаніях України або freelance, популяризуючи політику інклюзивності та різноманіття.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
142 564 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Локалізація
Загальноміський проєкт
Адреса установи/закладу, будинку
вул. Миколи Амосова, 12

Опис

Проблема

Сьогодні в Українському суспільстві відбуваються певні зміни в бік інклюзивності поглядів в різних сферах життя, зокрема у сфері працевлаштування. Все більше з’являється компаній, організацій, тощо, які будують свої справи розвиваючи політику поваги до розмаїття на робочому місці. Але, за нашими спостереженнями, поки сучасний український роботодавець дуже вузько дивиться на кандидатів з інвалідністю. Якщо подивитись на позитивні практики працевлаштованих осіб з інвалідністю в Україні, то більша їх частина — це найнижчі позиції фізичної роботи, такі як прибиральники, вантажники, тощо. В той час, як тисячі людей з інвалідністю з дипломами про вищу освіту та необхідними здібностями виконувати саме інтелектуальну роботу, залишаються не реалізованими з низьким рівнем життя.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Допомогти людям з інвалідністю, через освоєння професії QA engineer (Тестувальник ПЗ) реалізувати себе в ІТ-сфері, таким чином сприяючи поширенню руху інклюзивності та різноманіття на робочому місці та допомагаючи розв'язувати проблему зайнятості та покращення матеріального становища людей з інвалідністю та їх сімей в Україні.

Ключові показники оцінки результату проекту

1. "QA" освіта — отримання усіх потрібних знань для працевлаштування після закінчення курсу “QA”, освоєння професії “тестувальник” рівня trainee / junior. 2. Соціалізація — підвищення соціалізації людей з фізичною інвалідністю. 3. Стажування та працевлаштування в ІТ-компаніях або freelance. 4. Популяризація інклюзії — компанії, які візьмуть до себе наших учасників на роботу, будуть розвивати політику інклюзивності всередині своєї компанії, а також показувати позитивний приклад іншим.

Соціальна ефективність проекту та його загальнодоступність

Учасниками проекту може стати будь-яка людина, яка має фізичну інвалідність та проживає в Києві. Загальна кількість учасників - 20 осіб. На державному рівні проект сприятиме реалізації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Діяльність проекту буде направлена на подолання таких основних проблем бенефіціарів, як: брак можливостей для освіти (стаття 24) та працевлаштування (стаття 27) людей з інвалідністю, а також упередження з боку роботодавців.

Бюджетна ефективність проекту

Усі статті бюджету є обміркованими та перевіреними під час пілотування проекту і є необхідними для реалізації проекту.

Інформація про інноваційність проекту

Пілот проекту проходив влітку 2018 року. Курс навчання пройшли 10 учасників, з яких 6 вже працюють в найбільших ІТ-компаніях України. Проект увійшов в ТОП-100 проектів за версією Social Project Awards 2018.

Інформація про співфінансування

Усі лектори та ментори проекту є волонтерами, від них ми маємо згоду, після пілотування проекту, на подальшу їх участь у проекті.

Орієнтовний план заходів з реалізації проекту

1.Початок проекту, презентація проекту, знайомство з цільовою аудиторією (учасники заходу: організатори, представники ЗМІ, усі потенційні учасники проекту, інші зацікавлені гості; очікувана кількість учасників: 50-80 осіб). 2.Протягом трьох місяців буде проходити навчання двічі на тиждень (вівторок-2 год., субота-5 год.) Учасники навчання: організатори, лектори, ментори, учасники проекту (кількість учасників: до 20 осіб постійних учасників проекту цільової аудиторії, 10 менторів, 15 лекторів). 3.Випускний, на якому підіб’ються підсумки проекту, видаватимуться сертифікати, подяки для волонтерів та партнерів проекту, тощо. Учасники заходу: організатори, волонтери, ЗМІ, учасники проекту, потенційні роботодавці, партнери, тощо (очікувана кількість учасників-до 100 осіб). 4.Промоушен проекту.

Фотографії

За проєкт проголосували

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".