Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Чисті Нивки (Розумна переробка сміття) Відхилений остаточно за експертизою

Доданий
04.03.2019
Номер
749
Екологія

За екологічним станом нивківські дворики доганяють київські сміттєві полігони.
Проект "Чисті Нивки" націлений:
1) проінформувати і навчити жителів р-ну правильно викидати сміття;
2) установити по 3 додаткових контейнери для 9 будинків (вул. Щербаківського 57, 57а, 57б, 57в, 57д,59, 59а, 61, 61а, 61б);
3) сортувати і вивозити вторсировину з отриманням доходу, який витратиться на благоустрій р-ну.

Бюджет
266 940 грн
Розрахунок бюджету
Лідер проекту
Структурний підрозділ КМДА
Департамент житлово-комунальної інфраструктури
Адреса
вул. Данила Щербаківського (Щербакова), 59А, Київ

Опис

Проблема

Засміченість території району Нивки, екологічна небезпека України

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Колективне усвідомлене відношення до утилізації сміття: інформативні лекції, демонстрація відео про екологію світового простору (від організації "Україна без сміття"), листівки в поштові скрині, наліпки на сміттєвих контейнерах, навчання сортуванню сміття та прививання звичок до його свідомої утилізації; встановлення 4 сміттєвих контейнери для різного виду сміття в 3-х дворах району Нивки, регулярне вивезення і здача такого сміття в спеціальні сортувальні станції з метою очищення навколишнього середовища (а значить, і здоров'я жителів району) та отримання коштів за нього, які надалі розподіляться на важливі потреби дворів (укладання асфальту, реставрації ганків під'їздів та ремонту парадних, відновлення тех. будівель, озеленення території).

Ключові показники оцінки результату проекту

Свідоме ставлення до розподілу та утилізації свого сміття жителів зазначених будинків, чисті й охайні подвір'я району, зменшення в ньому перебування небажаних сторонніх осіб (безхатченків, кримінальних одиниць) та птахів, які розкрадають/розкидають сміття з контейнерів. Адже доведено Кримінологічною теорією Вілсона і Келлінга, що кримінальна ситуація виростає в районах, де жителі несвідомо і безвідповідально ставляться до свого оточення.

Соціальна ефективність проекту та його загальнодоступність

Проект відкритий для жильців зазначених будинків (по вул. Щербаківського, 57, 57б, 57в, 57г, 59, 59а, 61, 61а, 61б,) та на сторінці у Фейсбуці. Уся інформація постійно оновлюється, підкріплюється лекціями 2 рази/міс.

Бюджетна ефективність проекту

Після реалізації проекту не потребують подальшого фінансування. Проект приносить дохід, який покриває держ.видатки на покращення довкілля.

Інформація про інноваційність проекту

Проект інноваційний для України вцілому і не новий окремо для Києва

Інформація про співфінансування

Частково фінансується ініціатором проекту та громадою.

Орієнтовний план заходів з реалізації проекту

1. Проінформувати населення району (9 будинків) про способи сортування/утилізації сміття та можливість заробити на цьому кошти. 2. Влаштовувати лекції для всіх бажаючих від "Україна без сміття" з відеодемонстрацією та інтерактивними наочними засобами 2 рази/міс. протягом 6 місяців. 3. Співпрацювати з ЖКГ "Діброва" та "Нивки" з питань прибирання та сортування сміття. 4. Створити сторінку громади в Фейсбуці та підписати якомога більше зацікавлених в проекті людей. 5. Встановити по 4 додаткових контейнери для сортування різних видів сміття і починати активно сортувати. 6. Установити огородження для контейнерів, повісити замки та зробити ключі всім відповідальним за процес сортування. 7. Вивозити неорганічне сміття (1 раз/міс.) за допомогою компанії-підрядника. 8.Почати компостувати орг.сміття

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Небажання жильцями ознайомлюватись з інформаційними листівками, відвідувати лекції, змінювати свої звички щодо утилізації сміття.

Фотографії

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".