Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Посади дерево на згадку про школу Брав участь

Доданий
05.03.2019
Номер
881
Екологія

Проект освітньо-екологічного спрямування, залучення школярів до реалізації котрого переслідує наступні цілі:
1) збільшити в Києві кількість зелених насаджень;
2) долучити підростаюче покоління  до озеленення міста;
3) привити любов до природи;
4) удосконалити культуру догляду за рослинами;
5) поширити відповідальність за стан довкілля на столичну молодь.

Бюджет
800 000 грн
Розрахунок бюджету
Лідер проекту
Район
Загальноміський проект

Опис

Проблема

У зв'язку з багатьма чинниками в Києві сьогодні існує гостра проблема стрімкого скорочення кількості зелених насаджень. Окрім того, що об'єкти озеленення знищують, звільнюючи майданчики під забудову ТРЦ, ЖК тощо, існує також катастрофічна проблема загибелі рослин через враження шкідниками та збудниками хвороб, через звичайне вікове відмирання, адже більшість насаджень були створені майже півстоліття тому. Особливо це стосується дерев на територіях навчальних та медичних закладів, оскільки згадані ділянки перебувають поза увагою комунальних підприємств по утриманню зелених насаджень. Даний проект сприятиме покращенню стану міського середовища, а також екологічному вихованню молоді. Комплексне озеленення територій шкіл дозволить створити комфортний простір для мешканців столиці.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

З мінімальними витратами коштів за досить короткий термін можна збільшити кількість зелених насаджень у Києві за рахунок нових дерев на територіях закладів освіти комунальної власності. Залучивши дітей до посадки рослин привити їм любов до природи, навчити правильним основам агротехніки вирощування деревних видів та догляду за ними, а також сприяти екологічному розвитку підростаючого покоління.

Ключові показники оцінки результату проекту

Підвищення рівня екології у Києві та популяризація екологічного виховання серед школярів, вирішення питання недостатності озеленення за рахунок збільшення кількості деревних рослин, які виконують санітарно-гігієнічні, екологічні та декоративні функції.Кількісними показниками для оцінки результату проекту будуть:1) кількість посаджених дерев (планова кількість – 10 тисяч); 2) кількість учнів задіяних безпосередньо у процесі; 3) кількість задіяних у проекті закладів освіти;

Соціальна ефективність проекту та його загальнодоступність

Унікальність даного проекту в тому, що залучивши до нього обмежену кількість учасників, користь від його реалізації поширюється на все населення Києва. В першу чергу естетичне спрямування заходів з озеленення територій шкільних подвір'їв дасть значний екологічний та соціальний ефект. Цей проект значно збільшить ступінь участі школярів у підвищенні рівня екології в місті. Потенційними користувачами проекту є мешканці столиці, зокрема школярі та працівники навчальних закладів.

Бюджетна ефективність проекту

Після реалізації проект потребує незначного подальшого фінансування на допоміжні матеріали по догляду за рослинами.

Інформація про інноваційність проекту

Власне у висадці дерев на території шкіл нічого нового немає. Організація та планування територій прилеглих до закладів освіти передбачає оздоблення рослинами. Але це перший випадок, коли до озеленення населених пунктів комплексно залучаються мешканці. Подібний досвід був випробуваний в столиці Данії. Муніципалітет Копенгагену запропонував мешканцям міста безкоштовний садивний матеріал за умови, що люди самі почнуть саджати так звані "партнерські дерева" і доглядати за ними.

Інформація про співфінансування

До реалізації проекту можуть бути залучені державні підприємства лісового господарства. Існує висока ймовірність, що допомога надаватиметься на безоплатній основі.

Орієнтовний план заходів з реалізації проекту

05.03.2019 р. – подача проекту 06.03.2019-24.04.2019 р. – проходження експертизи та доопрацювання проекту 06.03.2019-24.04.2019 р. – узгодження робіт по проекту з представниками освітніх закладів 15.05.2019-06.06.2019 р. – голосування за проект, залучення підтримки мешканців Столиці 24.06.2019-30.09.2019 р. – пошук потенційних виробників садивного матеріалу 01.10.2019-31.12.2019 р. – узгодження запропонованого виробника садивного матеріалу 08.01.2020-28.02.2020 р. – закупівля матеріалів для дорощування садивного матеріалу з ЗКС 02.03.2020-30.09.2020 р. – дорощування садивного матеріалу у контейнерах з ЗКС 01.09.2020-30.09.2020 р. – оплата садивного матеріалу, добрив та інших допоміжних матеріалів 01.10.2020-30.11.2020 р. – доставка садивного матеріалу з розсадників та посадка дерев

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

1) посушливе літо 2021 року, економія закладів освіти на воді для поливу дерев; 2) невчасне або неповне фінансування; 3) відсутність підтримки з боку адміністрацій навчальних закладів; 4) загибель садивного матеріалу від хвороб, шкідників, граду; 5) пошкодження саджанців під час транспортування.

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".