Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Облаштування комфортного еко-простору між озерами річки Нивка Теремки-2 Відхилений остаточно за експертизою

Доданий
11.03.2020
Номер
1061
Екологія

Пропонується висадити дерева, впорядкувати і зробити доступною для маломобільних людей витоптану ділянку між озерами. Мешканцям Теремків-2 потрібна природно-рекреаційна пішохідна зона. Ідеальним місцем для неї є каскад озер річки Нивка. Наразі зона роз'єднана на частини витоптаною ділянкою багнюки між озерами, яка відокремлює набережну на правому березі від Парку споріднених місць на лівому березі

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
530 112 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди

Команда проекту

Локалізація
Загальноміський проект
Адреса установи/закладу, будинку
вул. Якубовського Маршала, 8, Голосіївський р-н, Київ

Опис

Проблема

Частина території довкола другого і третього ставків річки Нивка на Теремках-2 знаходиться у занедбаному, засміченому і захаращеному стані, недоступна для прогулянок маломобільних людей і є прихистком для людей, які вживають наркотики, алкоголь. Відсутні доріжки з твердим покриттям , газони витоптані, між ставками не ростуть дерева, немає освітлення в темний час доби. Туди не хочеться йти відпочивати з родиною і дітьми.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Проектом передбачається впорядкування території їз заднього боку спортклубу I-GYM: висадка дерев, встановлення LED-ліхтарів на сонячних панелях, облаштування доріжок з твердим покриттям між другим і третім озерами. Доріжки з'єднають між собою Парк споріднених місць, а саме, сквер перед поліклінікою і набережну на правому березі, що суттєво збільшить безпечну і доступну для прогулянок людей природно-рекреаційну територію на Теремках-2.

Ключові показники оцінки результату проєкту

1. Збільшення кількості дерев і зелених насаджень. 2. Перетворення території на доступну для відпочинку маломобільних людей. 3. Покращення криміногенної ситуації. 4. Економія бюджетних коштів за рахунок використання енергії сонця для освітлення.

Соціальна ефективність проєкту та його загальнодоступність

Реалізація проекту збільшує доступну для маломобільних людей природно-рекреаційну територію. Висадка лип покращує мікроклімат, створюючи затінок влітку і затишок взимку. Кількість потенційних користувачів-тисячі мешканців масивів Теремки-2 та Лікоград протягом доби.Проект є повність інклюзивним і покращує пішохідну доступність. Освітлення території робить її безпечнішою.

Бюджетна ефективність проєкту

Реалізація проекту не призведе до збільшення видатків бюджету. Освітлення території пропонується за рахунок енергії Сонця.

Інформація щодо інноваційності проєкту

Для освітлення території пропонується використати світлодіодні LED-світильники з живленням від сонячних панелей. Такі рішення є інноваційними для міста Києва.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва

530112

Інформація про співфінансування (співучасть) у проєкті

Відсутня.

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

1. Розробка проекту. 2. Планування території. 3. Влаштування доріжок. 4. Встановлення ліхтарів. 5. Закупка саджанців дерев. 6. Висадка саджанців (навесні або восени).

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Відсутні.

Приклади схожих рішень (проєктів)

https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/archive/11/show/1285

Відповідальні підрозділи

РДА Голосіївського району, КП "Плесо"

Назва Команди проєкту

Громада Лікограду

Наявність серед учасників Команди авторського права на реалізацію проєкту

Ні.

Приналежність до депутатських Команд

Ні.

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Управління екології та природних ресурсів ВО КМР (КМДА)

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".