Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Дубова алея на березі Либеді Очікує рішення

Доданий
01.03.2020
Номер
181
Екологія

Створення якісних умов для подальшої природної ревіталізації зеленої зони площею 1.5 Га шляхом висадження дубової алеї з дорослих (4-5 м) саджанців (21 шт.) різних сортів дубу, зокрема й дубу червоного, влаштуванням зручної для людей та безпечної для довкілля доріжки з біологічно розчинного матеріалу - щепи, а також влаштування монолітних бар’єрних загороджень, що унеможливлять будь-який вїзд.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
388 126 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Локалізація
Загальноміський проект
Адреса установи/закладу, будинку
вул. Бойчука Михайла, 45, Печерський р-н, Київ

Опис

Проблема

Наприкінці 2017 р. – на початку 2018 р. територія площею близько 1.5 Га попри захаращений вигляд являла собою загальнодоступну зелену зону з деревами, вік яких подекуди сягав близько століття. Однак близько трьох років тому лише за одну ніч зелену зону знищили, вирізавши всі наявні на ній дерева. Сьогодні територія є умовно мертвим пустирем без жодних ознак благоустрою, а надто без будь-яких умов для комфортного відпочинку на березі водойми.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Комплексна пам’ятка природи місцевого значення (КППМЗ) «Природне русло річки Либідь» - єдина ділянка легендарної київської річки, що зберегла свій природній вигляд. Попри охоронний статус територія перебуває у занедбаному стані, а від зими 2017-2018 років – у вкрай критичному, адже невідомими особами за одну ніч було знищено всі зелені насадження вздовж лівого берега р. Либідь. Вік окремих екземплярів сягав близько століття. Проєктом пропонується відновити знищені раніше зелені насадження, влаштувавши дубову алею з 21 дерева . Дуб обрано, як одне з найстійкіших дерев, яке в подальшому потребуватиме мінімального догляду. Дерева буде висаджено одразу крупномірами (4-5 м) у завчасно підготовлені ґрунтові лунки. Також буде влаштовано пішохідну доріжку з екологічно безпечної дерев’яної щепи ;)

Ключові показники оцінки результату проєкту

Задоволення законних потреб мешканців у збільшенні кількості як зелених зон так і кількості дерев на душу населення, унеможливлення подальшої забудови земельної ділянки, зокрема наданням їй статусу скверу, а також створення умов для природної ревіталізації раніше понівеченої людиною території, майже без будь-якого подальшого втручання в цей процес. Природа здатна себе відновити – головне їй у цьому не заважати.

Соціальна ефективність проєкту та його загальнодоступність

Зеленою зоною зможуть користуватися всі мешканці м. Києва та гості столиці, проводячи там своє дозвілля, до прикладу, викладачі та школярі розташованих поруч шкіл, зокрема Голосіївського та Печерського районів, зможуть проводити там відкриті уроки з природознавства

Бюджетна ефективність проєкту

Подальше фінансування потрібне виключно на підтримання території в належному санітарному стані та полив саджанців у спекотні дні року прот

Інформація щодо інноваційності проєкту

Проєкт не є іноваційним

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва

388126

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

1. Влаштування лунок під садженці 2. Завезення грунту та заповнення ним лунок 3. Висадка крупномірних саджанців дубу 4. Влаштування канави під пішохідну доріжку. 5. Завезення деревяної щепи та заповнення нею канави. 6. Завезення та встановлення залізобетонних кілець 7. Завезення грунту та заповнення ним кілець. 8. Засадження кілець саджанцями злакових

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Жодних крім можливої інфляції

Відповідальні підрозділи

Голосіївська районна в м. Києві державна адміністрація

Назва Команди проєкту

Громадська організація "Водний Рух Київщини"

Наявність серед учасників Команди авторського права на реалізацію проєкту

Ні.

Приналежність до депутатських Команд

Ні.

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Управління екології та природних ресурсів ВО КМР (КМДА)

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".