Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

ExhaZOOM Kyiv - столичне повітря, вільне від викидів автотранспорту Брав участь

Доданий
10.03.2020
Номер
867
Екологія

Ідея проєкту - створити інструмент реального зниження викидів автотранспорту міста шляхом виявлення транспортних засобів – «найбільших забруднювачів» в реальних умовах руху.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
1 194 000 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Локалізація
Загальноміський проект

Опис

Проблема

В Києві спостерігається тривала і стійка тенденція збільшення забруднення повітря. Згідно досліджень Opus RSE встановлено, що 10% загального числа транспортних засобів (так звані “великі забруднювачі”), вносять близько 40% загальних викидів на дорогах. Економічні та медичні наслідки, спричинені викидами цих 10%, надзвичайні, і контролюючи лише їх, можна зекономити мільйони гривень. Кияни не мають можливості позбутися забрудненості повітря. Все частіше трапляються кризові ситуації. Наприклад, фотохімічний туман в Києві восени 2019 р. Технічних можливостей наявної системи моніторингу очевидно не вистачало для визначення причин, джерел забруднення, інформування та належного контролю ситуації. Як результат - незадоволена громадськість міста, розповсюдження паніки і підвищення захворюваності.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Для визначення “великих забруднювачів” - окремих транспортних засобів, що завдають найбільшого забруднення повітря міста, буде проведена серія контрольних обстежень з допомогою системи дистанційного зондування безпосередньо з узбіччя різних вулиць та доріг. На основі оброблених первинних даних буде побудована комп'ютерна модель викидів автотранспорту в м. Київ та створений картографічний веб-сервіс для відображення динамічної інформації щодо шкідливих викидів автотранспорту.

Ключові показники оцінки результату проєкту

1) База даних у транспортних засобів - “великих забруднювачів”. 2) Картографічний веб-сервіс відображення динамічної інформації щодо викидів автотранспорту, відкритий та доступний 24/7/365.

Соціальна ефективність проєкту та його загальнодоступність

1) Нова система моніторингу викидів автотранспорту зі спроможністю активного реагування та прийняття рішень. 2) Створення ефективної транспортної політики міста Києва з реальним результатом - зменшення емісії від транспортних засобів. 3) Інструмент для обґрунтування та створення територій контрольованих викидів в Києві. 4) Екологічна освіта та виховання, підвищення свідомості молодих киян.

Бюджетна ефективність проєкту

Реалізація проєкту призведе до економії бюджетних коштів. Мінімізація витрат на виявлення та економічне й нормативне регулювання викидів.

Інформація щодо інноваційності проєкту

Для досліджень викидів автомобільного транспорту на вулицях Києва буде використано пристрій дистанційного зондування, розміщений на узбіччі доріг. Вимірюючи концентрацію основних забруднювачів у вихлопних газах окремих транспортних засобів, будуть фіксуватись технічні параметри цих засобів з допомогою камер (тип, марка, номерні знаки тощо). В результаті буде проведено моделювання та створено програмне забезпечення, що буде обробляти дані та відображати інтенсивність викидів на карті міста.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва

1 194 000 грн

Інформація про співфінансування (співучасть) у проєкті

Немає

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

1. Підготовка і проведення обстеження на вулицях міста обладнанням дистанційного зондування з автоматизованим визначенням номерних знаків. Обробка первинних даних, отримання результатів вимірювань, аналіз та зведення. 2. Побудова комп'ютерної моделі і картографічного онлайн веб-сервісу моніторингу викидів автотранспорту в м. Київ. 3. Розробка спеціалізованого сайту для відображення динамічної інформації щодо викидів автотранспорту. Проведення публічних заходів з оприлюднення отриманих знань.

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Зовнішні ризики: 1) Недоброчесність водіїв, які можуть адаптувати режими водіння (прискорення, гальмування, простоювання тощо) для того, щоб викривити результати вимірювань викидів. 2) Несприятливі погодні умови для проведення дослідження. Внутрішні ризики: 1) Некоректний менеджмент проекту.

Приклади схожих рішень (проєктів)

Відсутні

Відповідальні підрозділи

Управління екології та природних ресурсів

Назва Команди проєкту

NAU Project Office (команда проектного офісу НАУ)

Наявність серед учасників Команди авторського права на реалізацію проєкту

Так.
Предметом авторського права є результати дослідження та публікації, комп’ютерні моделі та веб-сервіс.

Приналежність до депутатських Команд

Ні.

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Управління екології та природних ресурсів ВО КМР (КМДА)

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".